Zvezda i Radnički igrali bez golova

MIroljubivo u Nišu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde i Radničkog 1923 igrali su u Kragujevcu meč bez golova, dok je Metalac u Lučanima savladao Borac iz Čačka sa 3:2 za drugu pobedu ove sezone.

Duel 22. kola Super lige u Kragujevcu sa tribina stadiona "Čika Dača" posmatralo je oko 13.000 gledalaca, ali igrači Zvezde i Radničkog 1923 nisu stvorili puno šansi za pogodak.

Najbolju je propustio odbrambeni igrač beogradskog tima Duško Tošić, kada je u finišu utakmice posle kornera šutirao glavom pored gola. Zvezda je ovim remijem smanjila zaostatak za vodećim Partizanom na pet bodova, ali crno-beli u 18.30 igraju protiv Vojvodine.

Radnički 1923 je ostao četvrti na tabeli. Poslednjeplasirani Metalac je pobedom protiv Borca vratio nadu da bi mogao do opstanka u Super ligi. Klub iz Gornjeg Milanovca sada ima 14 bodova, pretposlednji je Novi Pazar sa 17, dok Borac ima 18. Novi Pazar je danas na svom terenu igrao nerešeno 1:1 sa BSK Borčom, koja je 13. na tabeli.

Osmoplasirani OFK Beograd je do finiša utakmice vodio protiv Javora iz Ivanjice, ali su gosti uspeli da preokrenu i pobede sa 3:2. Slično je bilo i u Užicu, gde je domaća Sloboda gubila od Smedereva sa 1:0, golom u uvodnim minutima utakmice, ali je ipak došla do pobede od 2:1.

Petoplasirana Jagodina je sa tri gola u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika protiv gostujućeg Spartaka. Rezultat 3:0 nije se promenio do kraja meča. Hajduk iz Kule je golom iz penala u 11. minutu uspeo da na svom terenu pobedi Rad sa 1:0

Prosinečki zadovoljan zalaganjem

Trener fudbalera Crvene zvezde Robert Prosinečki ocenio je danas posle meča u kome je njegov tim igrao nerešeno 0:0 sa kragujevačkim Radničkim 1923, da su igrači pokazali veliku želju da zabeleže dobar rezultat, ali da nisu iskoristili prilike.

"Čestitam mojim igračima na želji i htenju, dali su sve od sebe da zabeležimo pobedu, ali nažalost nismo uspeli u svojoj nameri. Mislim da je ovo bila dobra utakmica, što se tiče trčanja i borbe, ali da bi utakmica bila lepa i za publiku moraju obe ekipe da igraju otvorenije", kazao je Prosinečki a prenela Internet stranica crveno-belih.

On je dodao da je njegov tim imao nekoliko dobrih prilika da postigne gol u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da dođe do pobede. "Mi smo imali nekoliko šansi u drugom poluvremenu, prvenstveno mislim na prilike (Duška) Tošića i Evandra, ali nažalost nismo uspeli da pobedimo", rekao je trener Zvezde. Prosinečki je pohvalio i ambijent i brojnu publiku na stadionu Čika Dača.

Rezultati utakmica 22. kola fudbalskog prvenstva Srbije:

Hajduk - Rad 1:0 Hadžibulić 11" penal

Jagodina - Spartak 3:0 Gogić 29" Đenić 43" Krstić 45"

OFK Beograd - Javor 2:3 Nikolić 3" Odita 16" Batioha 66" Veljović 44" Vujadinović 84"

Sloboda - Smederevo 2:1 Beljić 16" penal Milosavljević 8" Miovića 66" autogol

Novi Pazar - BSK Borča 1:1 Vusljanin 5" Vignjević 42"

Metalac - Borac 3:2 Živković 12" Mugoša 52" Stamenković 32" Višnjić 84" Simović 48"

Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:0