(VIDEO) TADIĆ PROMAŠIO PENAL: Poraz Sautemptona, Čelsi i Siti osvojili po tri boda

Premijer liga

Srpski napadač , nije realizovao najstrožu kaznu za ekipu trenera Ronalda Kumana u 60. minutu

Fudbaleri Čelsija i Mančester Sitija osvojili su po tri boda, dok je Sautempron poražen na gostovanju Barnliju, u utakmicama 16. kola engleske Premijer lige.

Lider na tabeli nije dozvolio iznenađenje na Stamford Bridžu i sa po golom u oba poluvremena slavio protiv Hala sa 2:0, a u standardnoj postavi "plavaca" bili su srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić.Čelsi je zadržao tri boda prednosti nad aktuelnim prvakom Mančester Sitijem, koji je zabeležio minimalnu pobedu na gostovanju u Lesteru (1:0).Siti je uz dosta teškoća zadržao vođstvo nakon pogotka Frenka Lamparda pred kraj poluvremena, jer je domaćin svim silama nastojao da dođe barem do remija i najavi beg sa dna tabele.

U gostujućem timu Aleksandar Kolarov je presedeo na klupi.

Sautempton je ostao praznih ruku na gostovanju Barnliju (1:0), a glavni krivac je srpski napadač Dušan Tadić, koji nije realizovao penal za ekipu Ronalda Kumana u 60. minutu susreta.

Rezultati:Barnli - Sautempton 1:0 (Barns 73)

Čelsi - Hal 2:0 (Azar 7, Kosta 68)

Kristal Palas - Stouk 1:1 (Mekartur 11 - Krauč 13)

Lester - Mančester Siti 0:1 (Lampard 40)

Sanderlend - Vesthem 1:1 (Gomez 22. penal - Dauning 29)

Vest Bromvič Albion - Aston Vila 1:0 (Gardner 72)