(VIDEO) SPEKTAKL U MARSEJU: Ibra i ekipa šokirali Velodrom na putu ka tituli

Odličan derbi u Francuskoj

Pari Sen Žermen kao gost savladao Olimpik posle preokreta - 3:2

Pari Sen Žermen je posle preokreta trijumfovao na gostovanju u Marseju 3:2 u spektakularnom derbiju francuskog prvenstva i zadržao prvo mesto na tabeli.

Pariski "sveci" imaju 62 boda posle 31. kola, jedan više od drugoplasiranog Liona i pet više od današnjeg rivala.

S obzirom na to da su prebrinuli teško gostovanje na Velodromu, napravili su veliki korak ka trećoj uzastopnoj titulu prvaka Francuske.

Žinjak je doveo domaćina u vođstvo posle pola sata igre, Matuidi je izjednačio u 35. minutu, a malo pre odlaska na odmor Žinjak se drugi put upisao u strelce. Međutim, u nastavku u 49. i 51. minutu gosti su napravili preokret. Markinjoš je izjednačio, a Morel autogolom postavio konačan rezultat.

Ovaj put, najbolji igrač Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović nije zatresao protivničku mrežu iako je odigrao ceo meč.

Posebno zanimljiv momenat zbio se u 58. minutu kada je trener Pari Sen Žermena Loran Blan na teren uveo Lavecija umesto Kavanija. Urugvajac je bio besan zbog izmene, nije hteo da stane kada ga je Blan pozvao već je samo odmahnuo rukom, nešto dobacio, a na kraju ga i opsovao.

To nije bio jedini incident u Marseju, jer su pre utakmice domaći navijači napali autobus sa gostujućim igračima.