(VIDEO) KAKO IH NIJE SRAMOTA: Šveđani i Porugalci se tri minuta nisu mrdnuli da bi izbacili Italiju

EP za mlade u Češkoj

Te dve reprezenacije prošle u polufinale iako su "azuri" razbili Engleze 3:1

U polufinalu Evropskog prvenstva za fudbalere do 21 godine, koje se održava u Češkoj, u subotu će se sastati Danska - Švedska i Portugal - Nemačka. To je poznato posle utakmica poslednjeg kola u Grupi B.

Italija je sa 3:1 razbila Englesku, koja je, predvođena asom Totenhema Harijem Kejnom, uz Nemačku važila za glavnog favorita šampionata. Međutim, "gordi Albion" se obrukao, a poraz je ublažio tek u sudijskoj nadoknadi vremena. Ipak, obe reprezentacije su završile takmičenje, "azuri" sa četiri, a Englezi sa tri boda. Dalje su prošli Portugal, kao prvoplasirani (pet bodova), i Švedska (četiri boda) posle međusobnog remija - 1:1. Međutim, finiš tog duela bio je sraman.

Naime, Portugalci su poveli preko Pasijense u 82. minutu, a izjednačenje i plasman u polufinale Šveđanima je doneo Tibling u 89. Ujedno, time je izbacio Italiju iz daljeg takmičenja.

A onda je usledilo dobacivanje loptom na sredini terena, da se slučajno ne dogodi da opet neko da gol, jer remi je, s obzirom na vođstvo Italijana u drugom meču, odgovarao obema ekipama. I tako tri minuta...

Juče su u Grupi Danci obezbedili prvo mesto pobedom nad Srbijom (2:0), a Nemci drugo posle remija sa Češkom (1:1).

Polufinalisti su obezbedili učešće na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru sledeće godine.