BLOG UŽIVO: Makedonski rukometaši kažnjeni zbog nošenja različitih čarapa

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.Kopitar produžio ugovor LA Kingsima, novi vredan 80 miliona dolara Slovenački hokejaš Anže Kopitar potpisao je danas novi osmogodišnji ugovor sa Los Anđeles Kingsima, vredan 80 miliona dolara, pa će u tom hokejaškom klubu ostati do kraja sezone 2023-2024. Pregovori su trajali nekoliko meseci, a njegov agent Pet Brajson potvrdio je da je ugovor vredan 80 miliona dolara, što 28-godišnjeg Slovenca čini jednim od najplaćenijih igrača u NHL ligi. Kopitar će u proseku primati 10 miliona dolara godišnje i biće treći najplaćeniji igrač u NFL posle hokejaša Čikaga Džonatana Touvsa i Patrika Kejna, koji godišnje zarađuju 10,5 miliona. Slovenac je u poslednjih osam sezona bio najbolji strelac Los Anđeles Kingsa. On je celu karijeru proveo u tom klubu, a za više od 10 godina odigrao je 725 utakmica, postigao 230 golova i imao 415 asistencija. Kingsi su ga izabrali kao 11. pika na draftu 2005. godine. Reprezentaciju Slovenije predvodio je do četvrtfinala Zimskih olimpijskih igara u Sočiju 2014. godine.

23:10 - Pobede Mađarske, Španije, Danske i Švedske na EP u PoljskojRukometna reprezentacija Mađarske pobedila je danas u Gdanjsku Crnu Goru sa 32:27 (16:12), u utakmici prvog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Najefikasniji u ekipi Mađarske bio je Bence Benhidi sa sedam golova, po pet su postigli Iman Džamali i Gabor Ančin, a četiri je dodao Đerđo Ivančik. U ekipi Crne Gore Vuko Borozan bio je najefikasniji sa sedam golova, a po pet su dodali Nemanja Grbović i Stefan Čavor. U drugoj utakmici u toj grupi Danska je pobedila Rusiju sa 31:25 (13:13). Po četiri gola u danskom timu postigli su Mads Mensa Larsen, Mikel Hansen i Mihael Damgard Nilsen. Najefikasniji u ekipi Rusije bio je Sergej Šelmenko sa pet golova, a četiri je postigao Igor Soroka. U drugom kolu u ponedeljak Mađarska će igrati protiv Rusije, a Crna Gora protiv Danske. Rukometaši Španije pobedili su u Vroclavu Nemačku sa 32:29 (18:15), u utakmici prvog kola Grupe C. Valero Rivero predvodio je Španiju do pobede sa sedam golova, a Viktor Tomas dodao je šest. U ekipi Nemačke Kristijan Disinger bio je najefikasniji sa šest golova, a Tobijas Rajhman postigao je pet. U drugoj utakmici u toj grupi Švedska je pobedila Sloveniju sa 23:21 (16:9). Niklas Ekberg bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa četiri gola, a po tri su postigli Jonas Kalman, Lukas Nilson i Andreas Sedorholm. U ekipi Slovenije Matej Gaber postigao je pet golova, a Dragan Gajić četiri. U drugom kolu u ponedeljak Španija će igrati protiv Slovenije, a Nemačka protiv Švedske.22:45 - Džikić: Emocije su pomešaneTrener Partizana Aleksandar Džikić izjavio je da su crno-beli odigrali težak meč protiv Krke. "Utakmica u Novom Mestu je za mene posebna, jer sam se vratio u grad i klub gde sam zabeležio najveće trenerske uspehe u mojoj karijeri. Emocije su mešane, i zbog situacije u kojoj se sada nalazi naš klub. Najbitnije je bilo, da počnemo borbeno i napravimo sve što možemo da pobedimo. Suprostavili smo se Krki, koja ima jednu od najjačih centarskih linija u ligi. Lično se radujem dobroj igri Kastratija i Ritlopa. Znali smo, da će ekipa Krke reagovati u trećoj četvrtini. Na previše lagan način smo joj dozvolili da čak i povede. Srećom, nismo pali u paniku", rekao je Džikić.22:23 - Vaterpolisti Hrvatske u četvrtfinalu EPVaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Beogradu, pošto je večeras pobedila Holandiju sa 16:9 (4:1, 3:2, 4:3, 5:3). Hrvatsku su do pobede predvodili Maro Joković i Sandro Sukno sa po pet golova, a po dva su postigli Andjelo Šetka i Luka Bukić. Po jedan pogodak dodali su Antonio Petković i Ante Vukičević. U ekipi Holandije najefikasniji je bio Robin Lindhut sa tri gola, Luk Gelen i Jorn Vinkelhost postigli su po dva, a po jedan gol dodali su Lars Hotemaker i Jop van den Berselar. Holandija je povela sa 1:0 i to je bilo njeno jedino vodjstvo na utakmici, pošto je Hrvatska posle toga napravila seriju od 5:0 i obezbedila sigurno vodjstvo, koje je do kraja utakmice i uvećala. Hrvatska će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv pobednika sutrašnjeg duela Madjarske i Gruzije.22:00 - Makedonski rukometaši kažnjeni zbog različitih čarapaEvropska rukometna federacija (EHF) kaznila je Makedoniju sa 500 evra jer su na meču sa Španijom njeni rukometaši igrali u različitim čarapama. Kako se navodi, iz istog razloga je sa 500 evra kažnjena i reprezentacija Francuske, a i dodatno sa još 1.000 evra jer na rukavima njeni igrači nisu nosili logo EHF - EURO 2016. Makedonski mediji zaključuju da EHF pazi na sve detalje na 12. Evropskom prvenstvu u Poljskoj, i da su to prvo osetile rukometne federacije Makedonije i Francuske, jer njihovi rukometaši nisu igrali u identičnoj opremi.21:25 - Torino pobedio FrozinoneFudbaleri Torina pobedili su večeras Frozinone sa 4:2, u utakmici 20. kola italijanskog prvenstva, i tako prekinuli niz od tri poraza u Seriji A. Torino je poveo u devetom minutu golom Čira Imobilea iz jedanaesterca, a izjednačio je Paolo Samarko u 33. minutu. Posle toga, dva gola postigao je Andrea Beloti, u 37. i 41. minutu. Frozinone je smanjio na 2:3 autogolom Avelara, a pobedu Torina potvrdio je Marko Benasi u 82. minutu. Torino je prekinuo niz od tri poraza, odnosno četiri utakmice bez pobede, pa posle sedmog prvenstvenog trijumfa zauzima 11. mesto na tabeli sa 25 bodova. Frozinone je u poslednjih pet utakmica bez pobede i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 15 bodova.21:05 - Cibona pobedila MZTKošarkaši Cibone pobedili su večeras u Zagrebu MZT Skoplje sa 68:62 (15:21, 16:18, 20:12, 17:11), u utakmici 20. kola Jadranske lige, i tako ostvarili devetu pobedu u regionalnom takmičenju. Džejms Brajan Florens bio je najefikasniji u ekipi Cibone sa 18 poena, Ante Žižić postigao je 11 poena i imao 11 skokova, a Andrija Žižić i Jasmin Hukić dodali su po devet poena. U makedonskom timu najefikasniji sa po 14 poena bili su Đorđe Drenovac i Damjan Stojanovski. Cibona je peta na tabeli sa devet pobeda i 11 poraza, a MZT je šesti s pobedom manje. U narednom 21. kolu Cibona će igrati na gostujućem terenu protiv Igokee, a MZT u Skoplju protiv Krke.20:45 - Bajern izgubio prijateljsku utakmicu od drugoligaša KarlsrueaFudbalski šampion Nemačke Bajern iz Minhena izgubio je u prijateljskoj utakmici od drugoligaša Karlsruea sa 2:1. Karlsrue je poveo golom Berija Bubakara u 17. minutu, a izjednačio je Arturo Vidal u u 21. minutu. Pobedu domaćima doneo je Dmitrij Nazarov u 74. minutu iz jedanaesterca. Bajern je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Džerom Boateng dobio crveni karton u 73. minutu. To je bio jedini meč Bajerna na pripremama pre početka drugog dela šampionata u Bundesligi. Bajern ove sezone pokušava da osvoji rekordnu četvrtu uzastopnu titulu u Bundesligi, pre nego što trener Pep Gvardiola napusti klub. Takođe, Bajern ima šanse da osvoji još dva trofeja, nemački Kup i evropsku Ligu šampiona. U osmini finala Lige šampiona Bajern će igrati protiv Juventusa, a prva utakmica na programu je 23. februara u Torinu.Drugi deo prvenstva, posle četiri nedelje pauze, Bajern će početi u petak utakmicom protiv Hamburga.

20:25 - Ugo Almeida prešao u HanoverDosadašnji fudbaler ruskog Anžija, Portugalac Ugo Almeida, potpisao je ugovor s Hanoverom, saopštio je nemački klub. Hanover nije naveo detalje ugovora, a nemački mediji spekulišu da je 31-godišnji napadač potpisao ugovor do kraja sezone. Almeida će tako ponovo sarađivati s trenerom Tomasom Šafom, nakon što su tri i po sezone, do 2010. godine, zajedno bili u Verderu iz Bremena. Almeida je tada odigrao 117 utakmica i postigao 41 gol za Verder. Šaf je u decembru na klupi Hanovera zamenio Mihaela Fronceka, koji je smenjen zbog loših rezultata. Hanover se bori za opstanak u Bundes ligi, jesenji deo šampionata završio je na pretposlednjem, 17. mestu, s najviše poraza u ligi, 11 i osvojio je 14 bodova.19:55 - Četvoro srpskih tenisera igra prvog dana AOPrvog dana takmičenja na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu mečeve prvog kola, izmedju ostalih, igraće i četvoro srpskih tenisera, među kojima i branilac titule Novak Đoković. Prvi grend slem turnir u sezoni počinje u noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu. Petostruki osvajač Australijan opena, prvi teniser sveta Đoković, u prvom kolu igraće protiv Hjong Čunga iz Južne Koreje, 51. na svetskoj rang listi. Taj duel je treći na programu Arene "Rod Lejver", na kojoj takmičenje počinje u jedan sat posle ponoći po srednjoevropskom vremenu. Prvi meč na tom terenu igraće Čehinja Petra Kvitova i Lukšika Kumkum sa Tajlanda, a posle njih na teren će aktuelna šampionka Australijan opena, Amerikanka Serena Vilijams, i Italijanka Kamila Djordji. Aleksandra Krunić, 121. teniserka sveta, u prvom će kolu igrati protiv Kanadjanke Eženi Bušar, 47. na WTA listi, a taj duel je poslednji na programu terena broj dva. Filip Krajinović, 101. igrač sveta, igraće protiv Amerikanca Denisa Kudle, 68. na ATP listi, a taj meč je treći na terenu broj 19. Treći meč na terenu broj 20 igraće 79. na ATP listi Dušan Lajović i 60. teniser sveta Amerikanac Sem Kveri. 19:20 - Crna Gora i Španija u četvrtfinalu EPVaterpolo reprezentacije Crne Gore i Španije plasirale su se danas u osminu finala Evropskog prvenstva u Beogradu. U Beoradskoj areni Crna Gora je pobedila Francusku sa 11:6 (6:3, 1:0, 2:1, 2:1), dok je Španija bila ubedljiva protiv Malte, 14:3 (3:1, 3:0, 7:1, 1:1). Crnu Goru predvodio je Nikola Vukčević sa četiri gola, bez promašaja, a tri gola postigao je Aleksandar Radović. Po jedan pogodak dodali su Draško Brguljan, Darko Brguljan, Nikola Janović i Aleksandar Ivović. U francuskom timu po dva gola postigli su Igo Krosile, Mehdi Marzuki i Aleksandre Kamarasa. U četvrtfinalu Crna Gora će u utorak igrati protiv pobednika sutrašnjeg duela Italije i Turske. Španija je bez problema pobedila Maltu, a najefikasniji sa po tri gola bili su Albert Espanjol, Roher Tahulj i Blaj Malarah. Golove za Maltu postigli su Niko Lancon i Aurelijen Kusin. Španija će u četvrtfinalu, u ponedeljak, igrati protiv pobednika sutrašnjeg duela Rumunije i Grčke. Večeras se igraju još dve utakmice osmine finala: Srbija - Slovačka i Hrvatska - Holandija.19:00 - Karabatić: Srbija nema šta da izgubi protiv FrancuskeFrancuski rukometaš Nikola Karabatić rekao je danas da očekuje tešku utakmicu sa Srbijom u drugom kolu Evropskog prvenstva, pošto protivnička ekipa u tom duelu "nema šta da izgubi". "Srbija ima mladu ekipu sa mnogo novih igrača. Nema Momira (Ilić) i Marka (Vujin), pa je verovatno druga dinamika u ekipi. Srbija igra dobru odbranu. Momir Rnić dobro igra, tu je i Petar Nenadić koji ima sjajnu sezonu u Berlinu. Po običaju imaju dobra krila, kao i golmane. Može biti veoma teško. Nemaju šta da izgube protiv nas. Znaju da smo favoriti, tako da će biti rasterećeni", rekao je Karabatić. Aktuelni evropski, svetski i olimpijski šampion Francuska sutra od 18.15 u Krakovu igra protiv Srbije, utakmicu drugog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U prvom kolu u petak Francuska je pobedila Makedoniju sa 30:23, a Srbija je izgubila od Poljske sa 28:29. 18:30 - Pobeda Sitija za prvo mesto, Teri doneo bod Čelsiju u 98. minutuFudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na domaćem terenu Kristal Palas sa 4:0, u utakmici 22. kola engleskog prvenstva, i preuzeli prvo mesto na tabeli Premijer lige.U današnjim utakmicama Premijer lige nijedna gostujuća ekipa nije pobedila.Mančester siti poveo je u 22. minutu golom Fabijana Delfa, a pobedu je obezbedio Serhio Aguero sa dva gola, u 41. i 66. minutu. On je tako i u devetoj uzastopnoj sezoni postigao dvocifreni broj prvenstvenih golova. Ove sezone postigao je 10 golova u Premijer ligi.Konačan rezultat postavio je David Silva u 84. minutu, posle dodavanja Aguera.Posle 13. prvenstvene pobede, Siti je sa 43 boda preuzeo prvo mesto na tabeli zahvaljujući gol razlici. Drugo i treće mesto sa istim brojem bodova zauzimaju Arsenal i Lester, ali obe ekipe imaju po utakmicu manje.Fudbaleri Čelsija i Evertona odigrali su u Londonu nerešeno 3:3, a publici na stadionu Stamford Bridž u drugom poluvremenu priredili su dobar fudbal.Everton je poveo u 50. minutu autogolom Džona Terija koji je loše reagovao posle ubačene lopte Lejtona Bejnsa sa leve strane. On je pokušao da izbaci loptu iz šesnaesterca, ali nije bio uspešan u tome, te je savladao svog golmana Tiboa Kurotu.Gosti iz Liverpula su nastavili s furioznom igrom u nastavku, a samo šest minuta kasnije usledio je novi centaršut Bejnsa s levog boka. U šesnaestercu je ovaj put pronašao Kevina Miralasa, a ovaj se prijemom oslobodio dvojice svojih čuvara te snažno šutirao i udvostručio prednost.Delovalo je da se Čelsi neće izvući, međutim, domaćin je golovima u 64. i 66. minutu stigao do izjednačenja.Sesk Fabregas je dubinskom loptom u 64. minutu pronašao Dijega Kostu pred golom Evertona, a naturalizovani Španac je prevario Fila Jagelku i Tima Haurada, te smanjio zaostatak svog tima.Samo dva minuta kasnije Kosta je na ivici šesnaesterca dodao do Fabregasa, a ovaj je posle driblinga šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Muhameda Bešića i prevarila Hauarda.Everton je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena stigao do nove prednosti. Žerard Deulofeo je ubacio loptu s desne strane, a Ramiro Mori je sa oko metar pored statične odbrane Čelsija prosledio u mrežu domaćina.Glavni arbitar je utakmicu produžio za sedam minuta, ali je Čelsi u 98. minutu golom Džona Terija stigao do izjednačenja.Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi, dok je Nemanja Matić igru napustio u 55. minutu, kada je umesto njega na teren ušao Oskar.Čelsi se nalazi na 14. mestu sa 25 bodova, šest više od prve ekipe u zoni ispadanja, dok je Everton 11. sa 29 bodova.Sautempton je pred svojim navijačima lako savladao Vest Bromvič Albion sa 3:0. Junak pobede bio je Džejms Vord-Prouz. On se u listu strelaca upisao u petom i 35. minutu iz jedanaesterca, dok je konačan rezultat postavio Dušan Tadić u 72. minutu.Sautempton zauzima 10. mesto sa 30 bodova, dok je VBA 13. sa 27. Fudbaleri Njukasla pobedili su danas na svom terenu Vest Hem sa 2:1 i izvukli se iz zone ispadanja.Pred nešto više od 50.000 gledalaca na Sent Džejms parku crno-beli su poveli u šestom minutu golom Ajosea Peresa, na asistenciju Georginija Vejnalduma, koji je devet minuta kasnije udvostručio vođstvo. To je njegov deveti prvenstveni gol.Gol za londonski klub postigao je Nikica Jelavić u 49. minutu, tri minuta pošto je ušao u igru.Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, koji je zamenjen u sudijskoj nadoknadi vremena, bio je jedan od boljih igrača Njukasla, napravio je pet šansi, ali nije uspeo da zatrese mrežu.Njukasl je tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobede, pobegao je iz zone ispadanja i zauzima 17. mesto na tabeli sa 21 bodom. Vest Hem je prekinuo niz od tri uzastopne pobede, odnosno osam mečeva bez poraza, i peti je na tabeli sa 35 bodova.Fudbleri Bornmuta pobedili su na svom terenu Norič sa 3:0 i "odlepili" se iz opasne zone.Domaći su poveli u šestom minutu golom Dena Goslinga, a vođstvo je udvostručio Čarli Danijels u 54. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Benik Afobe u 75. minutu, na dodavanje Danijelsa.Bornmut je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i popeo se na 15. mesto na tabeli sa 24 boda. Norič je pretrpeo drugi uzastopni poraz i na 16. mestu na tabeli ima 23 boda.

18:00 - Sevilja pobedila MalaguFudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Malagu sa 2:1, u utakmici 20. kola španskog prvenstva, i tako joj naneli prvi poraz u poslednjih devet utakmica u Primeri. Oba gola za Sevilju postigao je Kevin Gameiro, u 40. i 42. minutu. Gameiro sada deli osmo mesto na listi strelaca Primere sa 11 golova. Jedini gol za Malagu postigao je Čarls u 72. minutu. Sevilja je utakmicu završila s devetoricom igrača, pošto su u završnici utakmice zbog po dva žuta kartona isključeni Visente Ibora i Artur Boka. Posle devete uzastopne pobede na svom stadionu "Ramon Sančes Pishuan", Sevilja se popela na peto mesto na tabeli sa 32 boda, a Malaga je 10. na tabeli sa 24.17:30 - Branković: Novac od Vlade Srbije garantuje mirMinistartsvo omladine i sporta uplatilo je Atletskom savezu Srbije prvu ratu od sedam miliona dolara, od ukupno 47 miliona koliko godišnje ulaže u taj sport. "Dugujemo ogromnu zahvalnost Vladi Srbije, na čelu sa premijerom Aleksandrom Vučićem i naravno ministrom za omladinu i sport i Vanjom Udovičićem. Ovaj uplaćen novac garantuje nam mir i sigurnost u redovnim programima, bez ikakvih problema", rekao je generalni sekretar Atletskog saveza Srbije Slobodan Branković. Ranije je novac za redovan program rada stizao u martu, a dešavalo se da čak bude i u maju, poručuju iz ASS. "Veoma je bitno da nam sredstva budu uplaćena što pre, kako bi naši olimpijci i atletičari koji se spremaju da ostvare norme za velika takmičenja mogli da idu na pripreme u toplije krajeve", piše u saopštenju ASS.17:00 - Dva autogola za remi Atalante i InteraFudbaleri Atalante i Intera odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 20. kola italijanske Serije A. Utakmicu su na stadionu obeležila dva autogola i jedna maestralna intervencija golmana Intera Samira Handanovića. Atalanta je povela u 17. minutu autogolom Heisona Murilja koji je prosledio loptu u svoju mrežu nakon dodavanja Bukarija Drame s leve strane, koji je u petercu pokušao da proigra saigrača. Slična situacija viđena je na drugoj strani terena samo osam minuta kasnije. Mauro Ikardi prošao je po desnoj strani i centrirao u šesnaesterac gde je nespretno reagovao defanzivac Atalante Rafael Toloj i savladao svog golmana.

16:00 - Svindal pobednik spusta u VengenuNorveški skijaš Aksel Lund Svindal pobednik je trke Svetskog kupa u spustu koja je danas vožena na legendarnoj stazi Lauberhorn u švajcarskom Vengenu. Svindal je skraćenu stazu od 2,7 kilometara prešao za minut, 48 sekundi i 79 stotiniki, što je za 0,19 sekundi brže od drugoplasiranog Austrijanca Hanesa Rajhelta, te tako došao do šestog trijumfa u sezoni, a 31. u karijeri. Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se Austrijanac Klaus Krel sa 1,52 sekunde zaostatka. Loši vremenski uslovi, odnosno gusta magla i smanjena vidljivost otežali su organizatorima održavanje takmičenja, pa je malo falilo da posle vožnji Svindala i Rajhelta trka bude otkazana. Usledila je pauza, ali niko od preostalih takmičara nije bio blizu vodećima. Četvrto mesto zauzeo je Italijan Dominik Paris, dok se na petom mestu našao njegov sunarodnik Kristof Inerhofer.15:00 - Totenhem pobedio Sanderlend Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu Sanderlend sa 4:1 u prvoj utakmici 22. kola engleske Premijer lige. Totenhem je do trijumfa došao posle preokreta, pošto je Sanderlend poveo u 40. minutu golom Patrika van Anholta. Ipak, domaćin je na stadionu Vajt Hart Lejn veoma brzo stigao do izjednačenja preko Kristijana Eriksena u 42. minutu. Nastavak susreta protekao je u potpunoj ofanzivi "pevaca", a preokret je doneo Musa Dembele u 59. minutu. Pobedu Totenhema overili su Eriksen svojim drugim golom u 67. i Hari Kejn u 79. minutu iz jedanaesteraca. Totehnem će nakon 22. kola ostati u vrhu tabele Premijer lige, pošto trenutno zauzima četvrto mesto sa 39 bodova, četiri manje od lidera Arsenala, a četiri više od petoplasiranog Vest Hema, dok je Sanderlend pretposlednji, 19. sa 18 bodova.14:00 - Vujoševića u Francusku ispratilo 300 navijačaNavijači Partizana okupili su se danas na aerodromu Nikola Tesla kako bi nekadašnjeg trenera Duška Vujoševića ispratili u francuski Limož. Oko 300 navijača crno-belih poželeli su mnogo uspeha u Limožu najtrofenijem treneru Partizana u istoriji, koji je dobio ovacije i skandiranje. Vujošević je okupljenima poručio da lepši ispraćaj nije mogao da poželi i da će se jednog dana sigurno vratiti . Vujošević je sa Partizanom je osvojio je osvojio 12 titula prvaka države, pet nacionalnih kupova, pet titula u regionalnoj ligi i jedan evropski Kup Radivoja Koraća 1989. godine.

09:32 - Jorović bez glavnog žreba AOMlada srpska teniserka Ivana Jorović nije uspela da se plasira u glavni žreb Australijan opena, pošto je u trećem kolu kvalifikacija poražena od Nikol Gibs iz SAD sa 6:3, 6:3. Gibs je slavila posle nešto više od sat vremena igre i ostavila Jorovićevu na korak od prvog učešća na gren slemu. Srbija će imati četiri predstavnice na Australijan openu - Jelenu Janković, Anu Ivanović, Bojanu Jovanovski i Aleksandru Krunić. Turnir u Melburnu igra se od 18. do 31. januara za ukupan nagradni fond od 44 miliona dolara. (Tanjug)

08:33 - Perić: Odbrana nije bila na očekivanom nivouSelektor rukometaša Srbije Dejan Perić rekao je da odbrana njegove ekipe nije bila na očekivanom nivou na večerašnjem meču protiv Poljske na Evropskom prvenstvu i da je to jedan od uzroka poraza. "Čestitam reprezentaciji Poljske na pobedi kojom je otvorila prvenstvo. Iako smo igrali protiv domaćina, iako je za mnoge srpski tim iznenadjenje, igrali smo na pobedu. Imali smo svoje šanse. Imali smo kvalitetan napad, ali nismo došli u situaciju da materijalizujemo dobar napad zbog odbrane koja nije bila na očekivanom nivou. Razlog tome je i individualni kvalitet poljskih igrača", rekao je Perić posle utakmice. Rukometaši Srbije porazom su počeli Evropskom prvenstvu, pošto su večeras izgubili u Krakovu od Poljske sa 28:29 (15:14) u prvom kolu Grupe A. ; "Zadovoljan sam mentalnim sklopom i karakterom moje ekipe. Želeli smo i borili se do samog kraja za pozitivan rezultat. Verujem da su svi prisutni u hali do poslednjeg trenutka strepeli za rezultat. Igraćemo iz utakmice u utakmicu, verujem, bolje", naveo je selektor Srbije. Srbija je u finišu utakmice imala priliku da izbori nerešen rezultat, ali kapiten Ivan Nikčević nije iskoristio sedmerac. "Ne znam kako je izgledalo sa tribina. Imali smo sedmerac za nerešeno na 20 sekundi pre kraja. Na kraju smo se dogovorili da pustimo desno krilo da šutne. Kockali smo se, to sam i rekao na tajm-autu. Cil je bio da ako se odbranimo udjemo sa markerom sedam na šest, dva pivotmena, ali nije bilo prilike", naveo je Perić. Srbija u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva, u nedelju, igra protiv Francuske.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE