(VIDEO) OVO JE SVEMIRSKI FUDBAL: Ludnica u Ligi šampiona! Sedmica Liverpula u Mariboru, Real šokirao navijače

31 gol na 8 mečeva

Posle tri nedelje pauze ponovo se igrala Liga šampiona. Na osam mečeva trećeg kola u grupama E, F, G i H postignut 31 gol!

Liverpul je protutnjao Mariborom! "Crveni" sa Enfilda demolirali su slovenačkog prvaka u "Ljudskom vrtu" čak sa 7:0 (4:0). Po dva gola postigli su Firmino i Salah, a po jedan Kutinjo, Okslejd-Čembrlen i tinejdžer Aleksander-Arnold.

U istoj, Grupi E, Spartak je u Moskvi zabeležio takođe ubedljvu pobedu, a stradala je Sevilja 5:1 (1:1). Šampion Rusije je u drugom poluvremenu naneo katastrofu višestrukom osvajaču Lige Evrope.

Promes je doveo Spartak u vođstvo, Kjaer je izjednačio, pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor. A onda su u nastavku domaćini surovo kažnjavali promašaje gostiju iz Španije, pa su pogocima Melgareha, Glušakova, Luisa Adrijana i ponovo Promesa naneli Sevilji težak poraz.

Liverpul i Spartak imaju po pet bodova, Sevilja četiri, a Maribor jedan.

Mančester siti je maksimalan u Grupi F jer je kao domaćin savladao Napoli sa 2:1 (2:0). Sterling i Žesus su već do 13. minuta doneli "građanima" veliku prednost, a u 38. minutu Mertens je propustio priliku da prepolovi zaostatak Napolija. Golman Ederson mu je odbranio penal.

Diavara je bio uspešniji izvođač najstrože kazne. On je u 72. minutu drugi penal dosuđen za goste pretvorio u gol, ali je tima samo ublažio poraz Napolija.

Šahtjor je slavio u Roterdamu 2:1. Fejenord je poveo preko Berguisa već u sedmom minutu, ali je Bernard sa dva gola, u 24. i 53. minutu kreirao preokret. Domaćinu nije pomoglo ni to što je poslednjih 15 minuta igrao sa igračem više posle isključenja Rakickog.

Na tabeli Grupe F vodi Siti sa devet bodova, Šahtjor ima šest, Napoli tri, dok je Fejenord bez bodova.

Bešiktaš ima tri od tri u Grupi G! Turski prvak je kao gost iznenadio Monako i došao na domak istorijskog uspeha - plasmana u osminu finala Lige šampiona. "Kneževi" su poveli golom Falkaa na isteku pola sata igre, ali je Tosun samo četiri minuta kasnije izjednačio, a onda u 55. minutu doneo trijumf Bešiktašu, za koji je ceo meč odigrao Duško Tošić.

Srpski sudijski tim na čelu sa Miloradom Mažićem dobro je obavio posao u Monaku.

Lajpcig i Porto su odigrali ludo prvo poluvreme posle kog je bilo 3:2. Tim rezultatom utakmica je završena. Orban, Forsberg i Ogustan su bili strelci za nemačkog vicešampiona, a za Portugalce Abubakar i Markano.

Na tabeli Grupi G vodi Bešiktaš sa devet bodova, Lajpcig ima četiri, Porto tri, a Monako jedan.

Aktuelni šampion Evrope Real Madrid osvojio je samo bod pred svojim navijačima protiv Totenhema u derbiju Grupe H - 1:1 (1:1).

"Pevci" su poveli autogolom Varana u 28. minutu, a malo pre odlaska na odmor Ronaldo je izjednačio iz penala.

I pre i posle toga Real je stvarao šanse (Ronaldo čak pogodio stativu), ali je blistao golman Loris.

Borusija Dortmund je u kanalu, protiv APOEL-a na Kipru osvojila je samo bod - 1:1 (0:0). Te dve ekipe su na dnu Grupe H sa samo po jednim, današnjim bodom, dok su Real i Totenhem pobegli sa po sedam bodova.

E grupa:

Maribor - Liverpul 0:7 (0:4)

/Firmino 4, 54, Kutinjo 13, Salah 20, 40, Okslejd-Čembrlen 86, Aleksander-Arnold 90/

Spartak - Sevilja 5:1 (1:1)

/Promes 18, 90, Melgareho 58, Glušakov 67, Luis Adrijano 74 - Kjaer 31/

TABELA: Liverpul 5, Spartak 5, Sevilja 4, Maribor 1.

F grupa:

Fejenord - Šahtjor 1:2 (1:1)

/Berguis 7 - Bernard 24, 53/

Mančester siti - Napoli 2:1 (2:0)

/Sterling 9, Žesus 13 - Diavara pen 72/

TABELA: Mančester siti 9, Šahtjor 6, Napoli 3, Fejenord 0.

G grupa:

Monako - Bešiktaš 1:2 (1:1)

/Falkao 30 - Tosun 34, 55/

Lajpcig - Porto 3:2 (3:2)

/Orban 8, Forsberg 38, Ogustan 41 - Abubakar 18, Markano 44/

TABELA: Bešiktaš 9, Lajpcig 4, Porto 3, Monako 1.

H grupa:

Apoel - Borusija Dortmund 1:1 (0:0)

/Pote 62 - Sokratis 67/

Real Madrid - Totenhem 1:1 (1:1)

/Ronaldo pen 43 - Varan ag 28/

TABELA: Real Madrid 7, Totenhem 7, Dortmund 1, APOEL 1.

TOK MEČEVA:

90. minut - SPARTAK - SEVILJA 5:1 - PROMES!

90. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:7 - ALEKSANDER-ARNOLD!

86. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:6 - OKSLEJD-ČEMBRLEN!

74. minut - SPARTAK - SEVILJA 4:1 - LUIS ADRIJANO!

72. minut - MANČESTER SITI - NAPOLI - 2:1 - DIAVARA iz PENALA!

67. minut - APOEL - DORTMUND 1:1 - SOKRATIS!

67. minut - SPARTAK - SEVILJA 3:1 - GLUŠAKOV!

62. minut - APOEL - DORTMUND 1:0 - POTE!

58. minut - SPARTAK - SEVILJA 2:1 - MELGAREHO!

55. minut - MONAKO - BEŠIKTAŠ 1:2 - TOSUN!

54. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:5 - FIRMINO!

53. minut - FEJENORD - ŠAHTJOR 1:2 - BERNARD!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 19 GOLOVA ZA 45 MINUTA!

44. minut - LAJPCIG - PORTO 3:2 - MARKANO!

43. minut - REAL MADRID - TOTENHEM 1:1 - RONALDO IZ PENALA!

41. minut - LAJPCIG - PORTO 3:1 - OGUSTAN!

40. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:4 - SALAH!

38. minut - LAJPCIG - PORTO 2:1 - FORSBERG!

38. minut - NAPOLI PROMAŠIO PENAL! Šut Mertensa zaustavio je Ederson.

34. minut - MONAKO - BEŠIKTAŠ 1:1 - TOSUN!

31. minut - SPARTAK - SEVILJA 1:1 - KJAER!

30. minut - MONAKO - BEŠIKTAŠ 1:0 - FALKAO!

28. minut - REAL MADRID - TOTENHEM 0:1 - AUTOGOL VARANA!

24. minut - FEJENORD - ŠAHTJOR 1:1 - BERNARD!

20. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:3 - SALAH!

18. minut - LAJPCIG - PORTO 1:1 - ABUBAKAR!

18. minut - SPARTAK - SEVILJA 1:0 - PROMES!

13. minut - MANČESTER SITI - NAPOLI 2:0 - ŽESUS!

13. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:2 - KUTINJO!

9. minut - MANČESTER SITI - NAPOLI 1:0 - STERLING!

8. minut - LAJPCIG - PORTO 1:0 - ORBAN!

7. minut - FEJENORD - ŠAHTJOR 1:0 - BERGUIS!

5. minut - STATIVA! Ronaldo pogađa okvir gola Totenhema udarcem glavom.

4. minut - MARIBOR - LIVERPUL 0:1 - FIRMINO! Asistencija Salaha.

1. minut - Počelo je!

20:32 - Neverovatne brojke

20:25 - Falkao na 54 evropska meča mreže tresao 45 puta

20:21 - Sudar paklenih napadača

20:19 - Ronaldo na 90 mečeva za Real u LŠ dao 94 gola!

20:16 - Sastav Reala

20:14 - Sastav Sitija

20:12 - Kraljevi opušteni...

20:09 - "Pevci" na "Santjago Bernabeuu" u tamnim dresovima

20:04 - Očekujte goleadu u Mančesteru

Siti i Napoli su ove sezone zajedno dali 71 gol!

20:02 - Mažić sudi Tošiću

Srpski sudijski tim na čelu sa Miloradom Mažićem deliće pravdu na melu Monako - Bešiktaš. Za turskog prvaka igraće Duško Tošić.

20:00 - Samo jedan Srbin starter

Samo jedan srpski fudbaler je starter na večerašnjim mečevima - Duško Tošić u Bešiktašu. Šansu sa klupe čekaju Nikola Maksimović (Napoli) i Marko Petković (Spartak)