(KURIR TV) BEZ GOLOVA U BORISOVU, BATE SE PROVUKAO: Zvezda se ispromašivala, odluka o evropskom proleću protiv Kelna na Marakani

LIGA EVROPE

BATE i Crvena zvezda odigrali su u Borisovu bez golova meč petog kola Grupe H Lige Evrope.

Specijalni izveštaj iz Belorusije - Aleksandar Radonić

U isto vreme Keln je na svom stadionu savladao Arsenal 1:0, pa sada tabela Grupe H izgleda ovako:

Arsenal 10, Crvena zvezda 6, Keln 6, BATE 5.

Ko će se pridružiti "tobdžijama" u šesnaestini finala Lige Evrope znaće se posle mečeva poslednjeg kola 7. decembra. Tada Zvezda dočekuje Keln, a BATE gostuje Arsenalu.

Crveno-belima pobeda nad Nemcima garantuje prolaz dalje, ali i bilo koji remi ukoliko BATE ne trijumfuje u Londonu.

Zvezda može da žali za propuštenim šansama u Borisovu, gde je u potpunosti nadrigrala domaćina.

Osim šanse Gordeičuka s početka drugog poluvremena, BATE nije uradio apsolutno ništa za 90 minuta. Zapravo, crveno-beli mu nisu dozvolili.

S druge strane, tim trenera Vladana Milojevića je propustio mnogo šansi, naročito u drugom poluvremenu.

Milan Rodić je prvo uzdrmao prečku udarcem sa 17 metara, a onda i promašio dve velike prilike, od kojih drugu u 94. minutu!

Malo pre toga, u 87. minutu, i Ričmond Boaći je bio u izglednoj poziciji, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

Na kraju, Zvezda je kući ponela bod, a priliku da posle 26 godina ponovo zaigra evropsko proleće pokušaće da iskoristi u paklu "Marakane" za dve nedelje.

1 / 5 Foto: AP

KRAJ - 0:0!

90+4. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle kornera i velike greške golmana Šerbickog, Rodić je šutirao, ali je loptu sa gol linije izbacio jedan domaći igrač.

87. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Boaći glavom sa nekoliko metra, brani Šerbicki.

79. minut - M. Volodko umesto Gordeičuka - poslednja izmena kod domaćina.

79. minut - Kanga je pucao sa 30 metara, visoko preko gola.

72. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle kornera sa desne strane Rodić je bio usamljen na šest, sedam metara, ali je glavom poslao loptu pored gola.

65. minut - Pešić menja Milića, to je prva izmena Milojevića. Zvezda će sada biti ofanzivnija.

62. minut - Evo i druge izmene kod domaćina - Signevič umesto Rodionova.

61. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Rodić zbog prekršaja nad Staševičem.

56. minut - Prva izmena na utakmici, Baga je zamenio Volodka.

50. minut - PREČKA! Rodić je opalio sa ivice kaznenog prostora i uzdrmao prečku!

47. minut - ŠANSA za BATE! Prva na utakmici. Gordeičuk je bio u odličnoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

Kraj prvog poluvremena!

37. minut - Prvi korner na utakmici! Izveo ga je Krstičić, a od svega Zvezda je dobila još jedan korner. Ni posle njega nije bilo opasnosti po gol domaćina.

36. minut - Šut Kange iz velike daljine, ali slabo.

19:32 - Braća! Navijači Zvezde i Spartaka

31. minut - 6:2 - odnos u udarcima na gol u korist Zvezde.

25. minut - Šut Milića, ali nedovoljno dobar da napravi problem golmanu Šerbickom.

19:19 - Na repertoaru navijača Zvezde je "Kaćuša", a onda skandiraju: "Rusi, Srbi, braća zauvek".

12. minut - Crveno-beli dominiraju. Lopta je u njihovom posedu više od 60 odsto vremena.

11. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Još jedna dobra akcija Zvezde, Rodić je centrirao, a Boaći pred golom promašio loptu.

19:09 - "Delije" ne posustaju, sve vreme pevaju iz petnih žila.

7. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Boaći je započeo akciju, Stojković odlično centrirao, a Srnić sa šest metara loptu glavom poslao pored gola.

19:04 - Delije viču: "Fuck, fuck, NATO pakt".

19:03 - Navijači Zvezde i dalje pristižu, sada ih je više od 500.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio se na očekivani sastav s obzirom na to da ne može da računa na povređenog Nemanju Radonjića.

U domaćem timu su dvojica srpskih internacionalaca - bivši igrač lučanske Mladosti Nemanja Milunović i nekadašnji fudbaler Vojvodine, a sada želja Zvezde, Mirko Ivanić.

BATE: Šerbicki - Rios, Buljat, Milunović, Poljakov - Dragun, Volodko - Gordeičuk, Ivanić, Staševič - Rodionov.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Milić - Boaći.

Sudija: Sven Odvar Moen (Norveška)

Stadion: Borisov arena Kapacitet: 13.126

19:59 - Delije grme: "Ratko Mladić!"

18:58 - Podrška Ratku Mladiću!

"Hiljadu doživotnih da su ti dali, častan Srbin tebe slavi", piše na transparentu "Delija".

18:57 - Delije imaju pomoć od navijača Spartaka

18:55 - Vatrene pristalice BATE-a

18:53 - Temperatura je pala ispod nule!

18:50 - Stižu Delije!

Stižu navijači Crvene zvezde. Prema propisima UEFA, pripalo im je 620 ulaznica.

18:45 - Ovako izgleda informator za utakmicu

18:40 - Zvezdini čelnici se smestili

18:29 - Na tribinama je trenutko oko 2.000 gledalaca...

18:18 - Zvezda piše istoriju

Ako obezbedi prolazak u eliminacione borbe, Zvezda će postati prva ekipa u istoriji Lige Evrope koja je to uspela, a da je krenula od prvog kola kvalifikacija.

18:11 - Maketa Borisov arene

18:09 - Poprište borbe - Borisov arena

18:06 - Dolazan crveno-belih na stadion

18:02 - Četvrt veka od poslednjeg proleća u Evropi

Crvena zvezda je poslednji put igrala na proleće u Evropi pre 25 i po godina. Bila je to prva sezona elitnog klupskog takmičenja koja se igrala po grupama - 1991/92.

Zvezda je branila titulu prvaka "starog kontinenta" u takmičenju koje se i dalje zvalo Kup šampiona. Crveno-beli su igrali u Grupi A i zauzeli drugo mesto, iza Sampdorije, a prvoplasirani iz obe grupe sreli su se u finalu (Barselona pobedila Sampdoriju 1:0 posle produžetaka).

Zvezda je mogla da se domogne još jednog finala, ali joj nije bilo dozvoljeno da kao domaćin igra u Beogradu, već je rivale gostila u Budimpešti i Sofiji.

17:55 - Zvezda za evropsko proleće i punu kasu

17:51 - U Borisovu je trenutno temperatura 1 stepen!

17:47 - Milojević: Mi ne kalkulišemo!

"Ne razmišljam o kalkulacijama. Od početka sezone svaku utakmicu igramo da pobedimo. Tako ćemo igrati i danas", rekao je Vladan Milojević i nastavio:

"Dolazimo jednoj ekipu koja je već deset godina prvak svoje države. Radi se o iskusnoj ekipi koja stalno igra Ligu šampiona ili Ligu Evrope. Mi smo se pojavilu posle dosta godina i ponosan sam što smo u jakoj grupi. Pored Batea, tu su Keln i Arsenal. Pre početka takmičenja, Arsenal je bio favorit što se i pokazalo, a ostale tri ekipe se bore za drugo mesto. Učinićemo sve, kao i do sada, da odigramo najbolje što možemo".