(VIDEO) ČELSI SE SPASAO NEZAPAMĆENE BLAMAŽE: Šampion Engleske izbacio drugoligaša iz FA kupa tek posle drame i penala

JUNAK GOLMAN KABALJERO

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrto kolo FA kupa pošto su u ponovljenom meču savladali Norič posle penala!

Posle regularnog toka duela na "Stamford bridžu" bilo je 1:1, u produžecima nije bilo golova, a onda se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Junak šampiona Engleske bio je golman Vili Kabaljero, koji je zaustavio udarac Nelsona Oliveire u prvoj seriji, što je na kraju i presudilo - 5:3.

Prethodno, Čelsi je poveo u 55. minutu golom Batšuaija, a izjednačio je Luis u 94. minutu i time obezbedio drugoligašu da igra produžetke.

"Plavci" su utakmicu završili sa devetoricom! Pedro je dobio crveni karton u 117. minutu, a u 120. i Morata! Španac je prvo dobio žuti karton zbog navodnog simuliranja, a odmah zatim i drugi zbog protesta. Utisak je da je sudija Skot pogrešio u slučaju Morate, jer ga je defanzivac Noriča povlačio...

Bio je ovo četvrti meč Čelsija u 2018. godini i četvrti remi!

Ova dva rivala srela su se pre desetak dana u Noriču, gde golova nije bilo, pa se zato danas i igrao ponovljeni meč.

Trener Antonio Konte je večeras na teren poslao "šareni sastav", a u finišu regularnog roka u igru je uveo Moratu, Kristensena i Kantea, da bi tokom prvog produžetka ekipu pojačao i uvođenjem Azara (u produžecima je dozvoljena četvrta izmena).

Ovo je bio duel treće runde FA kupa (sa 64 učesnika), odnosno prve u kojoj igraju premijerligaši.

U sledećem kolu Čelsi se sastaje sa Njukaslom.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)