UZBUDLJIVO U 3. KOLU ŠPANSKE LIGE: Alaves pobedio Espanjol, remi Valensije i Levantea

PRIMERA

Fudbaleri Alavesa pobedili su Espanjol sa 2:1, u utakmici trećeg kola španske lige i ostvarili prvu pobedu, dok je Valensija protiv Levantea odigrala nerešeno, što je donelo dosta uzbuđenja na tabeli Primere.

Vodeći gol za Espanjol postigao je Leo Baptisao u 42. minutu iz jedanaesterca, a Alaves je zatim u razmaku od dva minuta preokrenuo rezultat. Izjednačio je Borha Baston u 57. minutu, a pobedi je doneo Ruben Sobrino u 59. minutu.

Alaves je posle prve pobede u ligi 12. sa četiri boda, a Espanjol sa istim brojem bodova zauzima osmo mesto.

Fudbaleri Levantea i Valensije odigrali su nerešeno 2:2. Domaći Levante poveo je u 13. minutu golom Rođera, a tri minuta kasnije izjednačio je Denis Čerišev. Rodjer je drugi gol na utakmici postigao u 33. minutu, a konačan rezultat postavio je Danijel Pareho u 52. minutu.

Levante je peti na tabeli sa četiri boda, a Valensija, koja još nema pobedu, zauzima 16. mesto sa dva boda.