ZVEZDIN ČASTAN OPROŠTAJ OD EVROPE: Hrabri crveno-beli namučili PSŽ u paklu Marakane! Nejmar i Mbape su ipak sa druge planete (KURIR TV)

GOLČINA GOBELJIĆA ZAPALILA DELIJE

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Pari Sen Žermena na stadionu "Rajko Mitić" 1:4 (0:2) u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe C Lige šampiona.

Izabranici trenera Vladana Milojevića su večerašnjim spektaklom na "Marakani" završili odiseju u Ligi šampiona i Evropi, ali ne samo da se nisu obrukali, već su dokazali da pripadaju eliti.

U isto vreme kada i u Beogradu, igralo se i u Liverpulu, gde je domaćin savladao Napoli 1:0, pa na kraju tabela Grupe C izgleda ovako:

PSŽ je prvi sa 11 bodova, Liverpul je drugi sa devet, koliko ima i trećeplasirani Napoli, dok je Zvezda osvojila četiri.

Francuski i engleski predstavnik igraće u osmini finala Lige šampiona, dok će Italijani u šesnaestinu finala Lige Evrope.

PSŽ je i u Beogradu pokazao snagu u prvom poluvremenu. Kilijan Mbape je kao brzi voz prolazio levom stranom, Nejmar je na momente igrao simultanku...

Upravo je Mbape u desetom minutu posle jednog nezadrživog prodora spojio Edinsona Kavanija s golom za 0:1.

U 40. minutu Nejmar je duplirao vođstvo svog tima pošto se prošetao kroz Zvezdinu odbranu - 2:0.

A onda se u drugom poluvremenu pojavila neka druga Crvena zvezda - znatno odvažnija, agresivnija, borbenija...

Zvezda je bukvalno stegla moćnog rivala! Stisla ga je i stvorila nekoliko šansi, a onda je Marko Gobeljić u 56. minutu iz voleja zatresao mrežu Đanluiđija Bufona.

Malo je reći da je "Marakana" eksplodirala!

Međutim, da ipak ne bude drame u finišu pobrinuo se Markinjos, koji je u 74. udarcem glavom posle centaršuta Anhela Di Marije zatresao mrežu za 1:3.

U 92. minutu Mbape je postavio konačan rezultat.

KRAJ 1:4!

90+2. minut - 1:4 - DRUGI GOL MBAPEA! Za kraj...

86. minut - Joveljić umesto Marina.

80. minut - Kavani je hteo da proigra Mbapea i ostavi ga samog pred praznom mrežom, ali je Borjan sjajno intervenisao.

78. minut - Žuti karton za Stojkovića.

74. minut - 1:3 - MARKINJOS! Brazilac se u strelce upisao glavom na asistenciju Di Marije.

71. minut - Dvostruka izmena Milojevića - Boaći i Ebisilio umesto Pavkova i Simića.

71. minut - Ponovo varnice između Čaušića i Nejmara!

70. minut - Marin je izveo "skraćeni korner" sa leve strane, a Jovančić glavom šutirao preko gola.

68. minut - Odličan centaršut Di Marija, a Kavani glavom iz blizine šalje loptu preko gola.

62. minut - Žuti karton za Bernata.

62. minut - Šute Kerera, Borjan brani.

56. minut - GOOOOLLLL - 1:2 - GOBELJIĆ! Tijago Silva je glavom želeo da otkloni opasnost ispred svog gola, ali je poslao loptu na volej Gobeljiću, koji umalo nije pocepao Bufonovu mrežu! Marakana je eksplodirala! Crveno-belima se isplatila ofanziva na početku drugog poluvremena.

55. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Još jedan opasan napad domaćina, ali je na kraju pokušaj Marina ukrotio Bufon.

54. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Sjajan centaršut Stojkovića, Ben je bio za malo "kratak" da loptu glavom pošalje u gol.

53. minut - Crveno-beli su u drugo poluvreme ušli odvažnije nego u prvo.

51. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Marin je šutirao iz okreta, ali pored gola.

49. minut - Žestok sudar Simića i Kimpembea. Srećom, obojica su nastavili utakmicu.

48. minut - Žuti karton za Borjana zbog protesta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

1 / 12 Foto: Starsport©

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:2

42. minut - Mbape je ponovo proleteo levim krilom, izašao sam pred Borjana, ali onda poslao loptu pored gola.

1 / 4 Foto: Starsport©

40. minut - 0:2 - NEJMAR! Brazilac se prošetao kroz odbranu Zvezde i kada je Borjan pao, Nejmar je izvršio rutinsku egzekuciju.

31. minut - Dva opasna šuta gostiju, prvo Nejmara, pa Di Marije. Borjan je zaustavio udarac Brazilca, dok je Argentinac tukao pored gola.

27. minut - Verati je faulirao Pavkova, a u tom trenutku "zakačili" su se Nejmar i Čaušić.

24. minut - Šut Veratija sa 15 metara, Borjan brani.

22. minut - Gosti ponovo traže penal, ovaj put zbog navodnog igranja rukom Degeneka. Sudija Kolum je odmahnuo rukom.

13. minut - Prva pretnja Zvezde! Ben je tukao sa 12, 13 metara - preko gola.

NAVIJAČI PSŽ-a

10. minut - 0:1 - KAVANI! Mbape je protutnjao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i namestio zicer Urugvajcu.

4. minut - Mbape je pao u kaznenom prostoru Zvezde, gosti su tražili penal, ali od toga nije bilo ništa.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević nije mogao da računa na povređenog kapitena Vujadina Savića i suspendovanog Nenada Krstičića.

Na mestu štopera, umesto Savića, poverenje je ukazao Stojkoviću, čije je mesto uz desnu aut liniju zauzeo Gobeljić.

Takođe, Čaušiću je u veznom redu dao prednost u odnosu na Jovičića.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Jovančić, Čaušić - Simić, Marin, Ben - Pavkov.

PSŽ: Bufon - Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat - Verati, Markinjoš, Di Marija - Nejmar, Mbape, Kavani.

Sudija: Vilijam Kolum (Škotska)

BLOG UŽIVO:

20:56 - Transparent Delija, poruka za goste iz Pariza

20:54 - Ludnica na tribinama

20:53 - Na Marakani je i poznati folker Dragan Kojić keba.

20:46 - Transparent Delija u znak zahvalnosti za Drugi svetski rat.

20:36 - Zvižduci za "svece"

20:27 - Uzbudljivo i u medija centru

20:25 - Na Marakani sve toplije

20:12 - Delijama se žuri

19:57 - Zagrevanje navijača...

19:36 - Delije dočekale Parižane zvižducima

19:15 - Strašne vesti stižu iz Torina. Bivši fudbaler Zvezde doživeo stravičnu saobraćajku.

19:00 - Delije polako pristižu na Markanu.

18:30 - Francuzi u strahu od tunela na Marakani.

18:20 - Velike gužve na prilazima Marakani. Zvezda poziva Delije da krenu što pre.

18:05 - Himna Lige šampiona već odjekuje Marakanom!

17:50 - Omladinci Zvezde poraženi od PSŽ na stadionu Čukaričkog.

Osim meča na Marakani, omladinci Zvezde takođe igraju svoj duel u Ligi šampiona sa mlađom seledcijom ''svetaca.''

1 / 14 Foto: Starsport©

U dosadašnjem delu takmičenja Zvezdina ''deca'' su skupila samo jedan bod, dok je PSŽ nakupio čak 10.

Prvi duel ove dve selekcije okončan je rezultatom 2:1 u korist kluba iz Pariza.

Na videu ispod možete priatit duel ova dva kluba UŽIVO!

Osim na Marakani večeras i sutra se igraju poslednju mečevi grupne faze u svim grupama najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.

Ono što je sigurno, grupa C u kojoj je, pored Liverpula, Napolija, Pari Sen Žermena i Crvena zvezda, je najneizvesnija. A pred večerašnje duele situacija je jasna - crveno belima je potrebna pobeda nad Pari Sen Žermenom, kao i trijumf Napolija nad Liverpulom za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope, dok se ostali bore za prva dva mesta, odnosno osminu finala najelitnijeg evropskog takmičenja.

Pari Sen Žermenu je potrebna pobeda da bi bio siguran za plasman u nokaut fazu, Napoliju je dovoljan remi da obezbedi plasman dalje, dok je Liverpul siguran za nokaut fazu ukoliko pobedi sa 1:0 ili sa bar dva gola razlike, ukoliko Napoli postigne gol.

Ukoliko Liverpul pobedi Napoli, a na Marakani Zvezda i PSŽ odigraju bez pobednika, sve će zavisiti od postignutih golova na Enfildu, jer se pravi krug od tri ekipe. U toj situaciji Liverpul najbolje stoji, jer iz tih duela ima 6 bodova i bio bi prvi na tabeli, dok bi o drugom mestu odlučivao međusobni skor, ukupna gol razlika Pari Sen Žermena i Napolija u ovom "trouglu" i golovi u gostima između Pari Sen Žermena i Napolija, jer im je međusobni skor 1:1 i 2:2.

PSŽ trenutno tu bolje stoji, jer je dao tri gola na gostovanjima (dva protiv Liverpula i jedan protiv Napolija, dok Napoli ima dva iz duela sa Pari Sen Žermenom). Ali, bolje stoji samo pre utakmice, jer Napoli ima 90 minuta na Enfildu da poboljša učinak na gostovanjima.

Totalna ludnica bi nastala ukoliko Liverpul pobedi sa 4:3, jer bi u tom slučaju Napoli i PSŽ imali izjednačenu gol razliku u trouglu (7:7). Tada bi se računalo ko je dao veći broj golova u gostima u ovom "trouglu", a tu bi u toj situaciji dalje prošao Napoli, a ispao bi PSŽ.

Prvi meč Crvene zvezde i PSŽ u Parizu okončan je pobedom domaćina rezultatom 6:1, a ovaj susret je i dan danas pod budnom prismotrom UEFA zbog navodnog nameštanja i neregularnosti vezanih za ovaj duel.

Oko 500 navijača ''svetaca'' je najavilo svoj dolazak u Beograd, dok su domaći simpatizeri već davno ''rezervisali'' Marakanu.