SEVILJA PREJAKA ZA LACIO: Rekorder Lige Evrope ponovo pobedio Rimljane i plasirao se u osminu finala! Dva crvena kartona na Sančez Pishuanu (VIDEO)

PETOSTRUKI OSVAJAČ TROFEJA

Fudbaleri Sevilje prvi su učesnici osmine finala Lige Evrope, jer su i u revanšu pobedili Lacio.

Danas na stadionu "Sančez Pishuan" bilo je 2:0, a Andalužani su i prošle nedelje u prvom meču u Rimu bili bolji, tada 1:0.

Sevilja je povela golom Ben Jedera u 20. minutu.

Domaćin je posle sata igre ostao bez Vaskeza, zbog drugog žutog kartona, a snage su izjednačene u 71. minutu kada je direktno isključen Marušić.

Tačku na ovaj dvomeč stavio je Sarabija u 78. minutu. Na taj način je kaznio goste za promašaje, jer su Aćerbi u 55. i Imobile u 69. minutu imali velike prilike, ali ih nisu iskoristili.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao je za Lacio do 56. minuta kada je zamenjen.

Sevilja nastavlja pohod u omiljenom takmičenju. Taj klub je rekorder po broju trofeja - pet.

Svi ostali revanši šesnaestine finala igraju se u četvrtak.