OPŠTA TUČA, PONIŠTEN GOL I MNOGO SUMNJIVIH SITUACIJA: Partizan poveo bizarnim pogotkom, Pavkov golčinom doneo Zvezdi bod u derbiju punom tenzija (KURIR TV)

PRAZNIK FUDBALA

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su 1:1 (0:1) na stadionu "Rajko Mitić" u 159. večitom derbiju.

Crveno-beli su lideri na tabeli sa 66 bodova, dok su crno-beli treći sa 15 bodova manje.

U derbiju 24. kola Superlige Srbije bilo je svega: mnogo sumnjivih situacija, poništen gol Bena, bizaran pogodak Nikolića, golčina Pavkova, mnogo tenzija i koškanja i na kraju opšta tuča!

A sve to začinili su navijači, jer su napravili fantastičnu atmosferu.

1 / 17 Foto: Starsport©

Kvalitet fudbala nije bio na visokom nivou, ali će 159. prvenstveni okršaj najtrofejnijih srpskih klubova ostati upamćen po svemu ostalom.

Crno-beli su poveli golom Nemanje Nikolića u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Zvezdin rezervista Milan Pavkov u 74. minutu.

Gosti su bili opasniji u prvom poluvremenu, ali se prvo zatresla njihova mreža. U 23. minutu Ben je savladao Stojkovića, a sudija Grujić je na asistenciju pomoćnika Mihajlovića poništio gol zbog navodnog ofsajda.

U 35. minutu crno-beli su tražili penal. Milunović je, ležeći u šesnaestercu, zakačio Kosovića, koji je pao. Sudija Grujić je pokazao da se igra nastavi.

Samo minut kasnije Partizan je poveo jednim od najneobičnijih golova u istoriji večitih derbija. Nikolić se našao "u sendviču" između golmana Borjana i Milunovića, a lopta se od njega odbila u mrežu.

Crveno-beli su u nastavku dodali gas. Trener Vladan Milojević je uporno pravio izmene kojima je terao svoj tim da ide sve ofanzivije.

I zaista je Zvezda postala daleko opasnija.

U 61. minutu jeziva scena na "Marakani". Posle kornera Milunović je skočio, udario loptu glavom, usput zakačio Boaćija i pao preko njega. Boaći je ostao da leži u nesvesti.

Kako je vreme odmicalo crno-beli su sve više posustajali, a za to su kažnjeni u 74. minutu. Pavkov je sa roglja šesnaesterca opalio i pogodio suprotan ugao Stojkovićevog gola.

Sve vreme je bilo varnica na terenu i koškanja, a kulminacija je viđena u 87. minutu, kada je došlo do opšte tuče.

Nikolić je laktom u glavu udario Stojkovića, koji je pao, Čaušić je "doleteo", a onda i svi ostali akteri, pa je došlo do opšteg haosa.

Na kraju je 159. večiti derbi priveden kraju, pa iako je bilo mnogo tenzija, rezultat je bio miroljubiv - 1:1.

KRAJ - 1:1

87. minut - OPŠTI HAOS NA TERENU! Nikolić je udario Stojkovića, koji je pao, Čaušić je "doleteo", a onda i svi ostali akteri, pa je došlo do opšteg haosa.

81. minut - Poslednja izmena kod Zvezde: Čaušić umesto Jovančića.

75. minut - Mirković je zamenio Kosovića, a uveo Uroševića.

74. minut - ZVEZDA - PARTIZAN 1:1! PAVKOV! Zvezdin rezervista je sa roglja šesnaesterca opalio i pogodio suprotan ugao Stojkovićevog gola! Golčina!

72. minut - Zvezda pritiska, sada je Pavkov promašio loptu u povoljnoj poziciji.

71. minut - Ivanić umesto Jovičića. Zvezda nastavlja još ofanzivnije.

68. minut - Gajić se okliznuo, pa je Kosović krenuo sam ka Borjanu. Golman Zvezde je prvi stigao do lopte, ali je u duelu sa Partizanovim vezistom povređen.

62. minut - Boaći je brzo došao sebi, pa je igra nastavljena.

61. minut - Posle kornera Milunović je skočio, udario loptu glavom, usput zakačio Boaćija i pao preko njega. Boaći je ostao da leži u nesvesti...

60. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Pavlović je izbacio loptu, ona je došla do Jovančića, koji je posle "lažnjaka" pucao, lopta je proghujala pored gola.

57. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Posle kornera sa desne strane, Milunović je glavom poslao loptu ka golu, a Stojković odlično intervenisao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Milojević je izveo Simića, a uveo Pavkova, što znači da Zvezda kreće ultraofanzivno.

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena.

36. minut - ZVEZDA - PARTIZAN 0:1! NIKOLIĆ! Napadač Partizana se našao "u sendviču" između golmana Borjana i Milunovića, lopta se od njega odbila u mrežu.

35. minut - Crno-beli su tražili penal. Milunović je, ležeći u šesnaestercu, zakačio Kosovića, koji je pao. Sudija Grujić je pokazao da se igra nastavi.

Žurka na Severu!

34. minut - Mirković je poslao rezerve na zagrevanje.

32. minut - Opalio je Stojković sa 25 metara iz voleja za uzdahe Delija!

SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA DELIJA!

27. minut - Od prekršaja Zdjelara do izvođenja prekida prošlo je dva minuta i 16 sekundi.

25. minut - Koškanje Marina i Zdjelara. Sudija Grujić je dosudio prekršaj za Zvezdu, a obojici dao žute kartone.

23. minut - PONIŠTEN GOL ZVEZDE! Ben je zatresao mrežu, ali je Grujić, na asistenciju drugog pomoćnika Mihajlovića, poništio gol zbog navodnog ofsajda.

21. minut - Marin je uleteo u kazneni prostor Partizana i šutirao, bilo je opasno, ali je Stojković odbranio.

18. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Pavlović.

17. minut - Još jednom prete crno-beli. Miletić je sa levog boka poslao loptu pred gol, bilo je to nešto između centaršuta i šuta, a Nikolić je bio za malo "kratak" da je ubaci u mrežu.

8. minut - Prvi šut u okvir gola. Rikardo Gomeš je opalio sa 20-ak metara, Borjan je bio siguran.

6. minut - Posle konfuzije u odbrani Partizana, prvi korner za Zvezdu.

5. minut - Crno-beli su izveli prekid, a Ben izbacio loptu. Prvi korner za Partizam.

1. minut - Derbi je počeo!

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Gajić - Jovičić, Jovančić - Marin, Ben, Simić - Boaći.

PARTIZAN: Stojković – N.R. Miletić, Valijente, Pavlović, N.G. Miletić – Zdjelar, Šćekić – Zakarić, Nikolić, Kosović – Rikardo.

BLOG UŽIVO:

17:56 - Vruć doček za fudbalere Partizana

17:49 - SUROVA PROZIVKA GROBARA!

Stigli Terzić, Đurovski, Pižon, ministar Đorđević...

17:34 - FRKA I ISPRED MARAKANE!

17:33 - TUČA NAVIJAČA PARTIZANA I POLICIJE!

17:23 - Tribine sve punije

17:21 - NAVIJAČI PRETRČAVAJU AUTO-PUT!

17:18 - Grujić treći put zaredom na centru

Niški arbitar Danilo Grujić sudiće današnji derbi.

Grujić je sudio i prethodna dva derbija večitih, od kojih je poslednji protekao uz dosta bure koja se podigla oko priznatog gola Ričmonda Boaćija.

Ipak, Grujić je tada samo ozvaničio odluku linijskog sudije Nenada Đokića.

17:14 - Crno-beli izašli na travu Marakane

17:10 - Tribine se pune...

17:08 - Policija zaustavila saobraćaj! Hiljade navijača STOJI nadomak Autokomande

17:01 - Jović tipuje na crveno-bele

16:57 - Brutalna tetovaža navijača Zvezde

16:51 - Uprava Partizana ne dolazi na derbi!

16:43 - Navijači pristižu na tribine

16:37 - Policija okupirala Autokomandu

16:34 - Navijači Partizana u tri kaveza

16:30 - Sukob među navijačima Partizana u najavi?

16:29 - Kladionice OBARAJU kvotu na Zvezdu!

16:22 - Prošli derbi bez pobednika

Prethodni večiti derbi odigran je 23. septembra prošle godine u Humskoj i bilo je 1:1.

To je bio četvrti uzastopni duel sa Partizanom koji Zvezda nije izgubila, s tim da je u tom periodu čak tri puta bilo nerešeno.

16:19 - Podrška Zvezdi od Degeneka i SINA LUKE JOVIĆA!

16:13 - Poslednje pripreme na Marakani pred derbi...

16:11 - Mirković: Partizan mora da se nosi s pritiskom

Trener Partizana Zoran Mirković je u najavi utakmice rekao:

"Očekuje nas najveća utakmica u srpskom fudbalu, večiti derbi - večita dilema ko je bolji, da li crno-beli ili crveno-beli. Dobro smo otvorili polusezonu, obe ekipe, i očekujem dobru utakmicu i veliku borbu, a na kraju neka pobedi onaj ko bude bio bolji".

"Nemamo prijatnu situaciju. Eventualni poraz bi je još više zakomplikovao. Igrač Partizana mora da se nosi sa pritiskom. I da je drugačija situacija, opet postoji neka vrsta pritiska. Možemo i moramo sa tim da se nosimo", kazao je Mirković.

16:00 - Milojević: Nismo vanzemaljci

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao:

"Pitanje bodova i stanja na tabeli ne pije vodu, niti želimo da razmišljamo na takav način. Željno čekamo utakmicu. Ovakve utakmice čeka ne samo Srbija, već region i mnogo šire. Derbi je totalno nepredvidiv".

Milojević je naveo da na ekipu ne utiče to što javnost Zvezdu unapred vidi kao pobednika u "večitom" derbiju.

"Tako je bilo i u prvoj utakmici, posle Napolija... Volimo o tome da pričamo, da pretpostavljamo. I onda bude 'rekao sam ti' ili 'nije to to'. Niti smatram da smo drim tim, niti ne znam ni ja šta, vanzemaljci. Ima svega, dizanja tenzije, igre oko same utakmice. Ali, to na nas neće uticati. Nijedan derbi do sada nije bio 'kopi-pejst', pa ne verujem da će biti i ovaj", rekao je Milojević.