FUDBAL U SENCI SKANDALA U REŽIJI GROBARA: Navijači Partizana prekinuli meč! Vojvodina pobedila crno-bele golovima u 99. i 101. minutu (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan 3:2 (1:1) u utakmici 30. kola, poslednjeg pred podelu Superlige Srbije na plej-of i plej-aut.

Crno-beli su, uprkos porazu, ostali na trećem mestu, dok su "lale" ovim trijumfom obezbedile učešće u plej-ofu.

Derbi na "Karađorđu" ipak su obeležili navijači Partizana, zbog kojih je meč bio prekinut na 13 minuta.

"Grobari" su pevali pesmu kojom vređaju Novosađane i navijače Vojvodine rečima "pola Mađar, pola ustaša", pa je sudija Miloš Đorđić u 60. minutu prekinuo utakmicu.

Ta pesma nije prestajala, zbog čega je posle nekoliko minuta Đorđić odveo sve aktere meča u svlačionice. Tada su najiskusniji fudbaleri Partizana Vladimir Stojković i Zoran Tošić otišli do navijača da ih mole da prestanu...

Kada su "grobari" konačno prestali sa vređanjem, posle 13 minuta prekida, utakmica je nastavljena.

Što se fudbala tiče, Vojvodina je više želela pobedu i uspela je da je ostvari, iako je bila bez podrške "najvatrenijih" navijača koji su bojkotovali meč, jer nisu želeli da po završetku ostanu još dva sata na tribini, dok policija ne isprati sve tri frakcije gostujućih pristalica.

Domaćin je poveo posle greške Vulićevića golom Matića već u trećem minutu, a izjednačio je Tošić u poslednjim trenucima prvog poluvremena majstorijom iz slobodnog udarca.

Mreže su u nastavku mirovale sve do 99. minuta...

Sudija Đorđić je produžio utakmicu čak 16 minuta!

Matić je svojim drugim golom danas ponovo doneo Vošu u vođstvo, a onda i asistirao Gajiću za 3:1 u 101. minutu.

Dva minuta kasnije, u 104, Ivanović je uspeo da ublaži poraz Partizana - 3:2.

Partizan i Čukarički, koji je remizirao sa Lučancima na Banovom brdu bez golova, imaju po 54 bodova, ali su crno-beli ipak treći.

"Jedna dobra vest", rekao je Savo Milošević za TV Arenu sport i dodao:

"Čestitke Vojvodini na pobedi, mi smo pokazali slabosti. Težak će biti put. Ima mnogo da se popravlja. Imamo sedam dana, nadam se da ćemo moći nešto da popravimo".

"Lale" su skupile 39 bodova i zauzele sedmo mesto. Da nisu pobedile Partizan, takmičenje u Superligi bi nastavile u plej-autu.

KRAJ - 3:2

90+14. minut - VOJVODINA - PARTIZAN 3:2 - IVANOVIĆ! Crno-beli su samo ublažili poraz.

90+11. minut - VOJVODINA - PARTIZAN 3:1 - GAJIĆ! Matić je posle dva gola upisao i asistenciju. Centrirao je sa desnog krila, a Gajić loptu smestio u mrežu.

90+10. minut - Smiljanić je ušao umesto Tošića.

90+9. minut - VOJVODINA - PARTIZAN 2:1 - MATIĆ! Mladi Zukić je zalomio Valijentea i centrirao, a Matić reagovao ispred Stojkovića i poslao loptu u mrežu za svoj drugi gol.

90+4. minut - Izlazi Gojkov, ulazi Gajić, poslednja izmena kod domaćina.

88. minut - Zukić umesto Zlomislića - izmena kod Vojvodine.

87. minut - I na trećem meču od dolaska Miloševića za trenera šansu dobija Saša Ilić. Zamenio je Pantića.

85. minut - Matić je krenuo sam ka Stojkoviću, Pavlović ga je uhvatio, napadač Vojvodine je pao, a sudija Đorđić pokazao da se igra nastavi. Da je dosudio faul, defanzivcu Partizana bi morao da pokaže crveni karton.

82. minut - Žuti karton dobio je i Urošević iz Partizana.

79. minut - Nespretna reakcija Valijentea, Španac umalo nije postigao autogol, ali je Stojković odlično reagovao.

73. minut - MEČ JE NASTAVLJEN! Prekid je trajao 12, 13 minuta. Toliko će biti produžen...

64. minut - Stojković i Tošić, svaki na pojednoj tribini, mole navijače da prestanu!

62. minut - Navijači Partizana ne prestaju da pevaju dobro poznatu pesmu uvredljivu za Novosađane, pa je sudija Đorđić odveo sve aktere u svlačionicu!

60. minut - Sudija Đorđić prekida meč! Razlog je to što navijači Partizana na nacionalnoj osnovi vređaju "lale".

59. minut - Ponov Matić preti crno-belima. Primio je loptu u šesnaestercu, otišao malo iskosa sa leve strane i snažno tukao, ali je Stojković odbranio.

57. minut - Milojević izlazi, Nešković ulazi. To je prva izmena kod domaćina.

55. minut - Prva izmena na meču, Ivanović je zamenio Zakrića u Partizanu.

53. minut - Domaćin je mnogo agresivniji u drugom poluvremenu. S obzirom na ostale rezultate u Superligi, Vojvodini je po svemu sudeći neophodno da savlada Partizan kako bi se domogla plej-ofa. Zato je trener Krivokapić od igrača tražio da krenu napred.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

45+4. minut - VOJVODINA - PARTIZAN 1:1 - TOŠIĆ! Još jedna majstorija crno-belog Bambija! Izveo je slobodnjak sa 20 metara i pogodio! Rockov je paradom samo ulepšao gol.

Podsetimo, Tošić je u prošlom kolu postigao dva gola za preokret i pobedu Partizana protiv Čukaričkog.

44. minut - Zakarić je pogodio prečku, ali je bio u ofsajdu.

42. minut - PRVA ŠANSA ZA PARTIZAN! Posle kornera sa leve strane Pavlović je ostao sam na sedam metara, ali je promašio loptu!

39. minut - Sudar glavama Zakarića i Mitoševića - obojici se ukazuje lekarska pomoć... Oba fudbalera nastavljaju meč.

33. minut - Prvi igrač Vojvodine u beležnici sudije Đorđića je Mitošević.

31. minut - Šut Zlomislića sa ivice šesnaesterca, Stojković brani.

29. minut - Požuteo je još jedan igrač Partizana - Valijente, zbog faula nad Matićem.

24. minut - Žuti karton za Zakarića zbog povlačenja Lazarevića.

21. minut - Šut Zakarića sa desetak metara iz okreta je izblokiran, pa su crno-beli dobili korner.

19. minut - Crno-beli sve jače pritiskaju domaćina, ali za sada bez rezultata.

12. minut - Navijači Partizana i na ovom meču skandiraju: "Uprava napolje".

6. minut - Tošić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, izmamio je uzdahe navijača Partizana, ali je lopta fijuknula malo pred gola.

3. minut - VOJVODINA - PARTIZAN 1:0 - MATIĆ! Vulićević je progrešio, Mitošević je uzeo loptu i sjajno asistirao Matiću, zimsko pojačanje "lala" je izašao sam pre Stojkovića i matirao ga.

1. minut - Utakmica je počela.

Minut ćutanja za preminulog nekadašnjeg fudbalera Vojvodine Dragana Bošnjaka

Navijači Vojvodine (oni sa Severa) bojkotuju meč zbog procedure prema kojoj bi po završetku morali da čekaju dva sata na tribini dok pristalice Partizana ne napuste "Karađorđe".

Utakmica u Novom Sadu imala je predigru u vidu žestoke tuče između navijača Partizana.

Trener Partizana Savo Milošević odlučio se za isti sastav koji je u prošlom kolu savladao Čukarički (3:2). Međutim, za razliku od tog meča, Milošević je sada mogao da računa na Nemanju Nikolića, koga ipak nema ni na klupi.

Vojvodina: Rockov - Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak - Đurić, Zlomislić - Milojević, Gojkov, Mitošević - Matić.

Partizan: Stojković - Vulićević, Valijente, Pavlović, Urošević - Tošić, Zdjelar, Pantić, Šćekić, Zakarić - Rikardo.

Sudija: Miloš Đorđić.

Crno-beli su treći na tabeli sa 54 boda, jedan više od Čukaričkog, koji dočekuje Mladost.

Vojvodina je osma sa 26 bodova, ali da bi ostala na tom mestu, odnosno obezbedila učešće u plej-ofu, mora da odbije napade Spartaka, Radnika (po 35) i Voždovca (34).

Partizan je jesenas u Humskoj pobedio 2:0, a poslednji duel u Novom Sadu dobila je Vojvodina, pre godinu dana - 2:1.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)