DUŠAN TADIĆ OSTAO BEZ FINALA LIGE ŠAMPIONA: Nezapamćena drama u Amsterdamu! Totenhem napravio veliki preokret i golom u 95. minutu pobedio Ajaks (VIDEO)

HET-TRIK LUKASA MOURE

Fudbaleri Totenhema načinili su spektakularan preokret, pobedili Ajaks u Amsterdamu 3:2 u revanšu polufinala Lige šampiona i plasirali se u finale.

"Pevci" će 1. juna na madridskom stadionu "Vanda Metropolitano" igrati u sveengleskom finalu sa Liverpulom.

Totenhemu će to biti prvo učešće u završnoj predstavi elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Kao i dan ranije Liverpul protiv Barselone, i večeras je predstavnik Premijer lige napravio čudo!

Izabranici trenera Maurisija Poketina načinili su spektakularan preokret! Zapravo, učinio je to Lukas Moura, koji je het-trikom lansirao Totenhem u finale.

Ajaks je iz Londona doneo prednost od 1:0, večeras je na poluvremenu vodio 2:0... "Kopljanici" su bili nadomak prvog finala Lige šampiona posle 23 godine, a onda im se desio Lukas Moura!

Tako je i Dušan Tadić ostao bez prilike da postane šampion Evrope, a Srbija ni posle šest godina neće imati igrača u finalu (od Nevena Subotića 2013).

Utakmica na "Johan Krojf areni" je počela kao u snu za domaće igrače i navijače. Već u petom minutu De Liht je zatresao mrežu Totenhema i duplirao prednost donetu iz Londona, a kada je u 35. Zijeh, na asistenciju Tadića, povisio na 2:0, činilo se da je sve rešeno.

Ali, Brazilac među "pevcima" nije tako mislio.

Luka Moura je u 55. i 59. minutu, u razmaku od tri minuta i 23 sekunde, doveo Totenhem do izjednačenja!

Kako je vreme odmicalo i utakmica se bližila kraju, gosti su sve više dodavali gas i pritiskali "kopljanike", koji su pritom delovali sve nesigurnije.

Sudija Feliks Brih je na kraju pokazao da će se igrati pet minuta posle 90, a Lukas Moura je bio brži od pištaljke Nemca i u 95. treći put savladao Onanu i utišao Amsterdam.

Dve asistencije upisao je sjajni Dele Ali.

Dodajmo da su "pevci" ovaj podvig postigli lišeni pomoći kapitena i najboljeg strelca Harija Kejna!

KRAJ - 2:3!

90+5. minut - AJAKS - TOTENHEM 2:3 - LUKAS MOURA! HET-TRIK!

87. minut - I Son je u šansi, ali tuče preko gola.

87. minut - KAKVA ŠANSA ZA TOTENHEM! Posle kornera Onana dva puta fantastično interveniše posle udaraca Vertongena.

83. minut - Poslednja izmena Poketina: Dejvis umesto Rouza.

81. minut - Lamela je zamenio Tripijea! Poketino je naredio totalnu ofanzivu.

79. minut - STATIVA! Tukao je Zijeh sa ivice kaznenog prostora, ali nije imao sreće.

77. minut - Požuteo je i Zijeh, zbog faula nad Rouzom.

76. minut - Žuti karton za Rouza, jer je besno bacio loptu.

71. minut - Šansa za Ajaks posle centaršuta De Lihta, Loris otklanja opasnost.

67. minut - Sinkgraven menja Dolberga, vezni igrač umesto napadača. Tadić će sada verovatno biti najistureniji.

65. minut - "Kopljanici" su u problemu, gosti sve jače napadaju.

63. minut - TADIĆ NAMESTIO VELIKU ŠANSU! Ali je Zijeh loše šutirao.

62. minut - Snažan šut Blinda sa distance, za malo preko gola, za uzdahe domaćih navijača.

MOURA JE DAO DVA GOLA ZA TRI MINUTA I 23 SEKUNDE!

59. minut - AJAKS - TOTENHEM 2:2 - LUKAS MOURA! Drugi gol Brazilca za manje od pet minuta! Onana je neverovatnom odbranom sprečio Ljorentea da postigne gol, ali je zatim Šene nespretno reagovao i "izvukao" loptu svom golmanu, ona je došla do Moure, koji je zatresao mrežu.

55. minut - AJAKS - TOTENHEM 2:1- LUKAS MOURA! Akcija gostiju počela je driblingom Rouza, nastavio ju je Dele Ali, koji je asistirao, a Brazilac kao tane uleteo u kazneni prostor i matirao Onanu.

53. minut - Šansa za Totenhem! Šut Dele Alija sa pet metara, Onana fantastično brani.

50. minut - Žuti karton za Dolberga zbog grubog prekršaja.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Ljorente je zamenio Vanjamu kod Totenhema.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0!

35. minut - AJAKS - TOTENHEM 2:0 - ZIJEH STRELAC, TADIĆ ASISTENT! Srpski reprezentativac je sjajno ostavio loptu Marokancu, koji je tukao snažno i precizno.

30. minut - Tadić je ušao u kazneni prostor po levoj strani, "izlomio" je Alderverelda i šutirao u suprotan ugao - pored gola. Za malo!

28. minut - Posle kornera za Totenhem, lopta je izbačena iz kaznenog prostora Ajaksa, Lukas Moura je uhvatio volej, ali neprecizno.

23. minut - VELIKA ŠANSA ZA TOTENHEM! Dele Ali je fantastično proigrao Sona, čiji je mlak šut zaustavio golman Onana.

16. minut - Žestok start Sisoka na Taljafiku, pa Brih pokazuje žuti karton fudbaleru Totenhema. Inače, ovo je prvi prekršaj gostiju na meču.

10. minut - Otkako su primili gol, "pevci" konstantno napadaju.

6. minut - STATIVA! Son je pogodio okvir gola. Umalo izjednačenje, "kopljanici" su sada imali sreće.

5. minut - AJAKS - TOTENHEM 1:0 - DE LIHT! Šene je izveo korner sa desne strane, kapiten Ajaksa je pobegao Tripijeu, a onda na petercu lako nadskočio Dele Alija i glavom poslao loptu u mrežu!

4. minut - Šut Tadića sa 15-ak metara, lopta je zakačila jednog igrača Totenhema, a Loris je odbranio, pa su domaćini od svega dobili korner.

3. minut - Na tribinama je skoro 55.000 gledalaca.

2. minut - Temperatura u Amsterdamu je 11 stepeni Celzijusa.

1. minut - Feliks Brih je dao znak da meč počne.

Trener Ajaksa Erik ten Hag ne računa na povređene Bandea i Eitinga, dok njegov kolega Maurisio Poketino ima mnogo većih problema, jer ne igraju: kapiten Kejn, Orije, Sančez i Vinks.

Ten Hag je u poslednjem trenutku morao da napravi izmenu, umesto Neresa, meč počinje Dolberg. Brazilca neće biti čak ni na klupi, gde će sedeti Traore.

BLOG UŽIVO:

20:54 - Koreografija

20:49 - Tapkaroši deru!

Cene ulaznica kod tapkaroša za navijače Ajaksa iznose između 2.000 i 3.000 evra, dok karte za sektor rezervisan za pristalice Totenhema mogu da se nađu za 1.000 funti.

20:37 - Fudbaleri se zagrevaju dok se tribine pune

20:33 - Kopljanici u svojim bojama, pevci zeleni

20:31 - Izlazak na zagrevanje

20:29 - Totalni haos ispred stadiona

20:26 - Tadić "negativan" sa Totenhemom!

Dušan Tadić je odigrao osam mečeva protiv Totenhema, sedam kao igrač Sautemptona i jedan u dresu Ajaksa. Samo dva puta se radovao pobedama, a pritom je dao jedan gol.

20:14 - Navijači Ajaksa prave sve veću ludnicu na ulicama

20:12 - Ovako je izgledao jutrošnji lagani trening izabranika Erika Ten Haga

20:10 - Legendarni Bergkamp želi sreću "kopljanicima"

20:08 - Navijači Ajaksa danas su pravili žurke po centru grada

20:05 - Pristalice Totenhema tokom dana u Amsterdamu

20:00 - Sada je već tradicija širom Evrope - navijači Ajaksa sinoć su vatrometima budili fudbalere Totenhema

Konačni pobednik dvomeča igraće u finalu 1. juna na madridskoj "Vandi Metropolitano" protiv Liverpula.

"Kopljanici" imaju prednost posle 90 minuta borbe u Londonu, gde su slavili pobedu golom Donija van de Beka - 1:0.

Liverpul je u utorak uveče na "Enfildu" napravio senzaciju trijumfom nad Barselonom 4:0, što mu je bilo dovoljno za deveto finale elitnog takmičenja, a drugo uzastopno, jer je prethodno na "Nou Kampu" poražen "samo" 0:3.

A da li će Ajaks sedmi put biti učesnik završne predstave ili Totenhem prvi put?

Na papiru gledano, mnogo toga je na strani "kopljanika"...

Ajaks je četvorostruki je prvak Evrope, ima prednost iz prvog meča, domaćin je u revanšu, njegova ekipa je u naletu... Izabranici trenera Erika Ten Haga su dobili 15 od poslednjih 17 utakmica u svim takmičenjima, uključujući i prethodnih šest!

S druge strane, "pevci" su u Premijer ligi doživeli tri poraza na poslednje četiri utakmice i izgubili treće mesto.

U odnosu na susret u Londonu, ekipa Maurisija Poketina biće jača za Hong-min Sona, koji je odradio kaznu zbog kartona.

Ajaks odlično gazi na svim frontovima. U nedelju je ubedljivo osvojio Kup Holandije (u finalu 4:0 protiv Viljema Drugog) i taj pehar uneo u vitrine posle devet godina! Na dobrom je putu da i titulu vrati posle pet sezona! A plasman u finale Lige šampiona, prvo posle 23 godine, predstavljao bi ogroman uspeh.

"Kopljanici" su igrali fantastično u nokaut fazi Lige šampiona, eliminisavši velikane Real Madrid (1:2, 4:1) i Juventus (1:1, 2:1).

Najzaslužniji za sjajne rezultate Ajaksa je Dušan Tadić, koji je dao 17 golova na poslednjih 18 mečeva u prvenstvu, odnosno 21 pogodak na 28 duela u svim takmičenjima!

Totenhem je u osmini finala zabeležio dvostruku pobedu nad Dortmundom (1:0, 3:0), a onda izbacio i Mančester siti posle spektakularnog revanša na "Etihadu" (1:0, 3:4).