HAG PONOVO KOBAN PO SRBE: Partizan sa igračem više primio 2 gola za 4 minuta i ispao iz Evrope (KURIR TV)

NEVEROVATNO ŠTA SU CRNO-BELI PROKOCKALI

Fudbaleri Partizana igrali su sa AZ Alkmarom u Hagu 2:2 u utakmici petog kola Grupe L Lige Evrope.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Haga - Dejana Petkovića

Crno-beli su prokockali pobedu, samim tim i proleće u Evropi, jer sada nemaju više šanse da prođu dalje.

Uoči poslednjeg kola Mančester junajted vodi na tabeli sa deset bodova, AZ ima devet, Partizan pet, a Astana tri.

Tim trenera Save Miloševića je bio nadomak trijumfa jer je do 88. minutu vodio 2:0 i imao igrača više. A onda je usledio neobjašnjiv pad "parnog valjka". U naredna četiri minuta crno-beli su prosuli sve dobro što su do tada uradili.

Partizanova predstava do tog 88. minuta bila je verovatno najbolja otkako je trener Savo Milošević. Navijači crno-belih su uživali.

Strpljivo, pametno, na kontranapade. "Parni valjak" je funkcionisao kao švajcarski sat.

Partizan je iskoristio dve prilike u prvom poluvremenu preko Takuma Asana u 16. i Sejdube Sume u 27. minutu, kada su asistencije upisali Bibras Natho i Saša Zdjelar.

Ništa se nije menjalo ni u drugom poluvremenu. Crno-beli su u potpunosti ukrotili AZ-ove napade, pa su i dalje opasno pretili iz kontri. Ipak, u tom periodu nisu koristili prilike.

U 73. minutu domaćin je stvorio prvu šansu na meču, a Idrisi je pogodio prečku. Deset minuta kasnije, kada je Boadu isključen zbog drugog žutog kartona dobijenog zbog simuliranja, izgleda da su crno-beli pomislili da je utakmica završena.

Međutim, rezervista domaćeg tima Drojf nije tako mislio. On je u 88. i 92. minutu postigao golove za izjednačenje i plasman AZ-a u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Tako duel poslednjeg kola između Partizana i Astane u Beogradu neće imati rezultatski značaj, dok će AZ pokušati da iznenadi Junajted u Mančesteru i domogne se prvog mesta.

KRAJ - 2:2

90+2. minut - 2:2 - DROJF! Midtsjo je promešao odbranu Partizana i poslao loptu pred gol, a "rezervista" Drojf postigao drugi gol.

90+1. minut - Vujačić je zamenio Natha.

90. minut - Utakmica je produžena SEDAM minuta!

90. minut - Natho je dobio žuti karton i propustiće sledeću utakmicu.

89. minut - STATIVA! Snažan šut Idrisija...

88. minut - 1:2 - DROJF! Neverovatno je kako su crno-beli primili gol. Kopmajners je poslao dugu loptu, a Drojf između dvojice fudbalera Partizana sa ivice šesnaesterca glavom matirao Stojkovića!

85. minut - Žuti karton i za Midtsjoa, zbog protesta.

83. minut - CRVENI KARTON! Boadu je pao u kaznenom prostoru Partizana, a sudija Stefanski mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja. S obzirom na to da je napadač AZ-a već imao jedan žuti, automatski je dobio crveni karton.

77. minut - Žuti karton za Stojkovića zbog odugovlačenja.

75. minut - Šćekić umesto Sume.

73. minut - PREČKA! Idrisi je zalomio dvojicu fudbalera Partizana, onda šutirao i pogodio prečku.

72. minut - Opasno je bilo pred golom Partizana. Stengs je dobro centrirao, Stojković loše procenio let lopte, ali je Urošević intervenisao.

71. minut - Poslednja izmena kod AZ-a: Klasi umesto De Vita.

70. minut - Još jedna kontra crno-belih, Sadikov šut je izblokiran.

69. minut - Brežančić je zamenio Tošića.

68. minut - Domaći navijači gađaju Stojkovića!

67. minut - Nova kontra Partizana, Sadik je došao na ideju da lobuje Bizoa, ali nije dobro to uradio.

62. minut - Velika šansa za Partizan! Bila je to kontra tri na dva, ali ju je Suma usporio, prekasno dodao Tošiću, čiji šut na kraju nije bio previše opasan po golmana Bizoa.

60. minut - Druga izmena kod domaćina. Izašao je štoper Vajtens, zamenio ga je Sugavara.

59. minut - "Ajmo crno-beli", ori se stadionom u Hagu.

1 / 8 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

58. minut - Prvi nesporazum crno-belih štopera. Srećom po njih, Idrisi nije zakačio loptu, pa je ona postala plen Stojkovića.

57. minut - Natho je izveo "skraćeni korner" sa leve strane, lukavo je šutirao, ali je pored gola.

55. minut - Kopmajners je faulirao Miletića, ali kapiten AZ-a nije dobio žuti karton zbog prekršaja, već zbog kasnije prigovora. Holanđani vrše konstantan pritisak na sudiju, a Stefanski za sada odlično obavlja posao.

53. minut - Hacidiakos se teško povredio kada je pokušao da zaustavi Sadika. Iznet je sa terena, zamenio ga je Drojf.

51. minut - Još jedna velika prilika za crno-bele! Sadik je protutnjao po levoj strani, ušao pred gol i šutirao, Kopmejners je uklizao i izblokirao mu šut, a golman Bizo jedva zaustavio loptu.

50. minut - Velika šansa za Partizan! STATIVA! Suma je istrčao kontru i šutirao, ali je pogodio stativu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:2!

43. minut - Novi slobodan udarac za Tošića, sada je pucao direktno na gol, ali neprecizno.

40. minut - Ringišpil! Šta je Suma sada uradio igračima AZ Alkmara! Vozao ih tamo, amo... Ali na kraju bez učinka.

39. minut - Nova prilika za crno-bele! Tošić je ponovo odlično izveo prekid, Miletić je ostao sam, ali je njegov udarac glavom bio slab.

38. minut - Stengs je napravio faul u napadu, pa se zbog toga bunio i dobio žuti karton.

37. minut - Šansa za Partizan! Još jedna sjajna lopta Natha, a onda je Suma preterao sa driblinzima, umesto da proigra Asana, na kraju je Gvinejac šutirao preko gola. Da je dodao Japancu bila bi to velika prilika...

27. minut - GOOOLLLL - 0:2 - SUMA! Velika greška kapitena domaćih Kopmejnersa, Zdjelar je odmah proigrao Sumu, koji je ušao u kazneni prostor korak, dva i šutirao - precizno!

25. minut - Šansa za AZ! Posle kornera sa leve strane, Hacidiakos je ostao sam na šest, sedam metara, ali je šutirao pored gola.

22. minut - Tošić je izveo prekid, Ostojić probao glavom, ali neprecizno.

21. minut - Idrisi je snažno s leđa udario Sumu po nogama, ali mu je sudija Stefanski oprostio i nije mu pokazao žuti karton.

19. minut - Stojković je boksovao loptu, De Vit ga je zakačio, posle čega se kapiten Partizana požalio na bol u nozi. Ipak, nastavio je meč.

17. minut - GOOOLLLL - 0:1 - ASANO! Natho je poslao fantastičnu loptu ka Japancu, koji ju je primio iza AZ-ovih defanzivaca, dobro se snašao pred golmanom Bizoom i matirao ga! "Grobari" su u transu!

14. minut - Ponovo preti domaćin. Idrisi je centrirao sa levog krila, na drugoj stativi je Svenson pokušao glavom, ali ometen od Asana njegov šut nije bio dobar.

11. minut - Holanđani od starta kontrolišu dešavanja na terenu.

9. minut - Navijača Partizana ima na dve tribine, sada ih je ukupno oko 1.000! Hagom grmi: "Srbija, Srbija"...

8. minut - Idrisi je pobegao zadnjoj liniji Partizana, krenuo je sam ka Stojkoviću, ali je onda Ostojić sjajno intervenisao.

3. minut - Kiša u Hagu pada gotovo dva dana bez prestanka.

2. minut - AZ odmah preti! Stengs je posle duge akcije šutirao sa distance, za malo preko gola.

1. minut - Utakmica je počela.

Tribine stadiona u Hagu su poluprazne. Prema najavama Holanđana, oko 8.000 navijača AZ Alkmara je stiglo, a lokalno stanovništvo nije bilo zainteresovano za ovaj meč. Oko 500 navijača Partizana je u boksu predviđenom za gostujuće pristalice, a veliki broj "Grobara" je ostao ispred stadiona, jer im nije dozvoljeno da kupe ulaznice. Naime, karte je moguće kupiti samo iz holandsku ličnu kartu.

AZ ALKMAR: Bizo - Svenson, Hacidiakos, S. Vujtens, Vijndal - Midtsjo, D. De Vit, Kopmejners - Stengs, Boadu, Idrisi.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

"Ajmo Grobari do pobede"!

Dobrodošlica!

Meč je se ne igra u Alkmaru, gde već duže vreme traje rekonstrukcija stadiona posle rušenja tribine, pa AZ rivale dočekuje u Hagu.

Crno-beli su treći na tabeli sa četiri boda, dok AZ na drugom mestu ima osam, pa tim trenera Save Miloševića mora da pobedi danas kako bi zadržao nadu da može do proleća u Evropi.

U prvom susretu ovih rivala u tekućem ciklusu, u prvom kolu u Humskoj, pred tribinama punim dece, nije bilo pobednika - 2:2. Oba gola za Partizan postigao je Natho.

Crno-beli su se sa AZ-om sastajali pre četiri godine, takođe u Ligi Evrope, i tada su ga savladali oba puta, 2:1 u Alkmaru i 3:2 u Beogradu.

AZ je u strašnom naletu, dobio je poslednjih šest mečeva u prvenstvu i Ligi Evrope, uz gol-razliku 24:0!

Trener AZ-a Arne Slot je u najavi današnje utakmice rekao:

"Generalno, balkanski timovi znaju dobro da se motivišu za ove mečeve i doživljavaju ih kao borbu na život ili smrt".

Slotu je usledio ekspresan odgovor Save Miloševića.

"Ne bih to dramatično karakterisao, ne volim te izraze, mi se ipak bavimo sportom. Ako pričamo o važnosti, već sam rekao, ona jeste najvažnija od kada sam ja u Partizanu, ali nije sudbonosna kao što je bila ona u Moldeu za nas u klubu. Jeste velika važnost, ali nikako pitanje života i smrti. Posle ove utakmice ćemo morati da nastavimo da igramo, ili da se radujemo ili tugujemo, ali će život svakako nastaviti da teče dalje", poručio je Savo.