ZVEZDA POKORILA TIRANU: Crveno-beli se mučili, Tomane glavom odveo srpskog šampiona u treće kolo LŠ! VIDEO

spektakl

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras sa 1:0 pobedili Tiranu.

Strelac u utakmici koja je igrana pred praznim tribinama u Albaniji bio je Tomane u 62. minutu.

Zvezda će protivnika u narednoj kvalifikacionoj rundi dobiti na žrebu koji će se održati u ponedeljak.

Treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona igraće se 15. i 16. septembra.

Kraj!

94. minut - Posle gužve u šesnaestercu Zvezde domaći su imali sjajnu šansu, ali Borjan je nekako uspeo da sačuva svoju mrežu, i to sa zemlje.

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

85. minut - Posle loše procene Rodića probao je glavom Vrapi, ali lopta srećom ide pored gola Zvezde. Dosta loša reakcija Rodića koji je očigledno bio odgurnut u ovoj akciji.

83. minut - Njegoš Petrović je ušao u igru umesto Gejlora Kange.

Evo kako je Zvezda povela u Tirani.

70. minut - Probao je Kanga po zemlji sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide par milimetara od desne stative gola domaćih.

68. minut - Sjajna prilika za Kobinu. Oduzeo je loptu Pankovu koji je bio nesiguran, izbio sam ispred Borjana, ali loptu nije najbolje zahvatio i ona je otišla daleko preko prečke!

62. minut - GOOOOOL! Zvezda vodi posle kornera pogotkom Tomanea! Prekid je izveo Katai

60. minut - Ušao je Rodić umesto Degeneka!

59. minut - Najbolja prilika za domaće na meču. Muči je lako prošao Pankova, šutnuo po zemlji, obdanio je nekako Borjan, lopta se odbila do stative pa onda van šesnaesterca. Najbolja šansa na meču.

55. minut - Probao je Katai iz prekida, pogodio u ''živi zid'', onda je na odbijenu loptu probao Kanga, lopta je zakačila nekoga iz odbrane domaćina i otišla u korner.

Ivanić je ušao u igru umestu Spiridonovića.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

Završen je prvi deo igre!

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta!

32. minut - Žuti karton za Vanđelija zbog faula nad Tomaneom.

31. minut - Odžaljari je probao iz prekida da iznenadi Borjana sa nešto više od 25 metara, ali golman Zvezde je sjajno odreagovao i loptu prosledio u korner.

25. minut - Prvi udarac u okvir gola domaćih. Probao je Kale, ali sjajna odbrana Borjana.

19. minut - Sjajan pokušaj Mučija koji je provao sa ivice šesnaesterca, gađao je u suprotan ugao, ali je lopta prošla tik pored stative gola Borjana.

11. minut - Dva vezana kornera za Zvezdu, ali ništa konkretno.

8. minut - Sada je mirno, traje odmeravanje snaga na obe strane.

6. minut - Prva ozbiljna prilika na meču za Zvezdu. Odlično je prošao Aleksandar Katai i šutirao, lopta prolazi pored desne stative.

1. minut - Utakmica je počela!

Ben nije u protokolu što je veliko iznenađenje za sve!

19:24 - Startna postava Zvezde.

Borjan - Gobeljić, Milunović, Pankov, Degenek - Sanogo, Nikolić - Kanga, Spiridonović, Katai - Tomane.

19:17 - Startna postava Tirane:

Lika, Hodžaljari, Najdovski, Vanđeli, Toševski, Batha, Čelhaka, Kobina, Torasa, Kale, Muči.

19:03 - Igrači Tirane u odelim stigli na stadion.

18:53 - Crveno-beli stigli su na stadion Tirane.

18:50 - Crveno-beli krenuli ka stadionu u Tirani gde se zakazan večerašnji okršaj.

18:44 - Dejan Stanković sa pomoćnicima danas je popio piće u centru Tirane i sve je prošlo bez incidenata.

18:35 - Oglasio se i predsednik Albanije, inače veliki navijač Tirane.

18:15 - Lepa Albanka na meti sugrađana zbog selfija sa Dejanom Stankovićem.

18.00 - Veliki skandal u Tirani napravili su navijači albanskog tima jednim transparentom.

Veliki ispit za crveno-bele jer zbog pandemije koronavirusa i novog modela takmičenja UEFA nema revanš utakmice. To znači da prvak Srbije nema pravo na grešku i da izabranici Dejana Stankovića moraju da opravdaju ulogu favorita, ali i nacionalnu i sportsku čast.

Crvena zvezda želi pobedu i prolaz, a plasman u treće kolo kvalifikacija doveo bi ekipu nadomak četvrte uzastopne evropske jeseni. Usledila bi i pauza zbog reprezentativnih obaveza, pa bi Dejan Stanković imao vremena da do 16. septembra još bolje spremi ekipu. Koliko god se trener Crvene zvezde trudio da kaže da ga u Tirani interesuje samo teren i rezultat, nije lakoveran i svestan je da će biti provokacija. Izvesno je da neće kalkulisati sa timom, da će se odlučiti na proverene i iskusne igrače. Želi kontrolu lopte i da njegova ekipa što pre da gol.

- Važno je da dobro uđemo u meč, imamo kontrolu lopte i da sve zavisi od nas. Oni sebe nazivaju favoritom. Nije problem, ali mi znamo svoje kvalitete. Igra se jedna utakmica, moje je da igračima smirim emocije ekipu i iskontrolišem emocije. Provokacija ima i na drugim utakmicama. Biće vruće, ali nećemo pasti pod taj uticaj - ubeđen je Stanković.

Kapiten Crvene zvezde Milan Borjan kao i trener ne želi tenzije.

- Spremamo se najbolje što možemo za utakmicu koja će biti veoma teška za nas. Sve je na nama i toga smo svesni. Naš cilj je pobeda i plasman u Ligu šampiona. Nema potrebe za tenzijama. Mi igramo fudbal i zato idemo u Tiranu - poručio je Milan Borjan.