ORLOVI STALI NA KORAK OD EP: Reprezentacija Srbije posle penala poražena u baražu od Škotske! Mitar TRAGIČAR

tuga

Fudbalska reprezentacija Srbije nije se plasirala na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras na penale poražena od Škotske.

Srbija je u penal seriji izgubila sa 5:4, a odlučujući nije realizovao Aleksandar Mitrović, kome je odbranjen jedanaesterac.

Prethodno su strelci za srpski nacionalni tim bili Dušan Tadić, Luka Jović, Nemanja Gudelj i Aleksandar Katai.

Svi igrači koji su šutirali za Škotsku su dali golove: Lejg Grifits, Kalum Mekgregor, Skot Mektominej, Oliver Mekburni i Keni Meklin.

Rezultat je posle regularnog dela bio 1:1, a isti je bio i nakon produžetaka.

Strelac na stadionu "Rajko Mitić" za Škotsku bio je Rajan Kristi u 52. minutu, a u 90. je izjednačio rezervista Luka Jović.

Srbija tako neće igrati na Evropskom prvenstvu bar 24 godine, pošto je poslednji put učestvovala davne 2000.

Škotska će na Evropskom prvenstvu igrati u Grupi D u Glazgovu i Londonu sa Engleskom, Hrvatskom i Češkom.

Prvi rival biće joj Češka 14. juna, potom će protivnik biti Engleska četiri dana kasnije i na kraju 22. selekcija Hrvatske.

1 / 31 Foto: Nemanja Nikolić

PENALI:

Kraj - Mitrović je promašio penal.

5:4 - Meklin pogađa za Škote, pritisak je na nama.

4:4 - Katai je siguran, idemo dalje....

4:3 - Mekbrni u jednu, Rajković u drugu stranu.

3:3 - Gudelj je pogodio za Srbiju.

2:3 - Mektomini siguran.

2:2 - Jović jepogodio i penal.

2:1 - Mekgregor pogađa.

1:1 - Tadić pogađa za Srbiju.

0:1 - Grifits pogađa prvi penal u seriji.

Idemo u penale!

115. minut - Igra se dosta oprezno na ibe strane, deluje da su se igrači obe ekipe umorili i da svi čekaju penale.

108. minut - Uroš Spajić je ušao u igru umesto Mitrovića koji je zbog povrede bio primoran da napusti teren.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

Pogledajte pogodak Luke Jovića iz drugog ugla.

105. minut - Okončan je prvi produžetak.

103. minut - Opalio je Katai sa leve strane iskosa po zemlji po dijagonali, ali lopta prolazi pored leve stative gola gostiju.

99. minut - Spektakularan šut Gudelja iskosa sa desne strane, ali u poslednji čas reagovao je golman gostiju i zakačio loptu vrhom prstiju, dovoljno da ona ode u korner.

92. minut - Odonel je probao sa desne strane iskosa, ali Rajković boksuje loptu preko gola. U nastavku je iz poluvoleja probao Džek, ali lopta ide daleko preko prečke.

1 / 4 Foto: Nemanja Nikolić

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Idemo u produžetke!

Fudbalske reprezentacije Srbije i Škotske igraju produžetke u baražu za plasman na EURO 2020, nakon što js posle 90 minuta rezultat 1:1.

Škoti su poveli golom Rajana Kristija u 52, a izjednačio je Luka Jović u 90. minutu.

Utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu bez prisustva gledalaca.

Utakmica je produžena za još dva minuta!

90. minut - GOOOOOOOOL - Jović donosi izjednačenje Srbiji!

85. minut - Odlična šansa za Jovića. Posle duplog pasa Mladenovića i Kataia, probao je Luka glavom, ali prošla je lopta pored desne stative gola Škota.

84. minut - Probao je Katai posle odbijene lopte na prvu sa ivice šesnaesterca, ali dosta neprecizno.

77. minut - Uputio je šut Mitrović glavom posle centaršuta Kostića, ali lopta je pogodila držač meže samo.

1 / 7 Foto: Nemanja Nikolić

74. minut - Neverovatni propusti odbrane Srbije, ovo zaista ne izgleda dobro.

72. minut - U igru su ušli Katai i Luka Jović umesto Maksimovića i Milinković Savića.

71. minut - Ponovo odlična prilika za Kristija, ali ovog puta imali smo više sreće.

70. minut - Probao je Sergej glavom, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

69. minut - Mekregor je probao iz velike daljine, sa više od 30 metara, ali lopta prolazi par centimetara od desne stative gola Rajkovića.

64. minut - Probao je glavom Mektomini posle kornera, ali dosta neprecizan i spor šut, bez posla za Rajkovića.

1 / 6 Foto: Nemanja Nikolić

59. minut - Izašao je iz igre Kostić, na terenu je Mladenović.

56. minut - Ponovo je probao Kristi, ponovo iz okreta, ali ovog puta u Rajkovića.

54. minut - Prvi korner na utakmici, izveli su ga Škoti.

52. minut - GOOOOOOOOL - Kristi donosi prednost Škotima.

50. minut - Najboolja šansa na meču za Škote. Dobio je loptu na levoj strani Robertson, probao iz prve ali lopta ide daleko preko prečke.

48. minut - Žuti karton za Gudelja zbog faula nad Meginijem.

Sjajna garnitura dresova reprezentacije Srbije.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Okončan je prvi deo igre.

44. minut - Galager dobija žuti karton zbog faula nad Mitrovićem.

40. minut - Posle nekoliko šansi na obe strane tempo igre je drastično opao. Igra se veoma oprezno na isteku prvog dela igre.

32. minut - Megini je imao sjanu priliku posle kontre. Primio je loptu sa leve strane, opalio jednom, pa drugi put pravo u Rajkovića koji je intervenisao ponovo veoma dobro.

28. minut - Prvi šut u okvir gola, probao je Mitrović glavom posle centaršuta sa leve strane, ali nije najbolje zahvatio loptu pa je ovo bilo lak zadatak za gostujućeg golmana.

23. minut - Najbolja prilika na meču. Probao je Lukić sa više od 20 metara na pvratnu loptu Mitrovića, ali lopta je prošla par centimetara od leve stative gola Škota.

1 / 5 Foto: Nemanja Nikolić

20. minut - Srbija je konačno preuzela inicijativu, ali za sada bez konkretne šanse.

15. minut - Srbija za sada praktično polovinu terena nije prešla.

12. minut - Probali su Škoti iz slobodnjaka, ali novi lak zadatak za Rajkovića.

10. minut - Žuti karton za Milenkovića.

5. minut - Prvi šut u okvir gola, probao je Kristi, ali lak plen za Rajkovića.

1. minut - Utakmica je počela!

Srbija: Rajković, Milenković, Gudelj, S. Mitrović, Lazović, Maksimović, Milinković-Savić, Lukić, Kostić, Mitrović, Tadić

Škotska: Maršal, Robertson, Mektomini, Galager, O Donel, Tirni, Mekgin, Džek, Kristi, Mekgregor, Dajks.

20.35 - Na tribinama je par navijača Škotske.

20.30 - Severna Makedonija po prvi put u istoriji je na EP.

20:15 - Jako nevreme zahvatilo je Beograd pred sam početak utakmice.

20.00 - Sergej je glavna tema, Euro ga čeka!

19:30 - Srbija igra za istoriju i milione!

19.00 - I legendarni Džaja izneo je svoja očekivanja od ovog duela.

18.45 - Oči cele nacije škotske uperene su u Beograd.

18.30 - Mitar na korak od rekorda.

18.15 - Evo šta legende najvažnije sporedne stvari na svetu očekuju od meča.

18.00 - Despotoviću selektor rekao da ne dolazi na okupljanje nakon informacije da je zaražen korona virusom.

17.45 - Ljubiša Tumbaković je oduševljen dolaskom Milenkovića i Vlahovića usred problema sa čelnicima kluba.

17.30 - Legenda regionalnog fudala Peđa Mijatović veruje u Orlove.

17.00 - Informacija koja je razočarala sve naše navijače je ta da će Orlovi biti lišeni pomoći Luke Milvojevića na večerašnjem meču.

"Svi fudbaleri koje imamo na raspolaganju su spremni i željno iščekuju duel protiv Škotske", rekao je selektor Srbije Ljubiša Tumbaković uoči meča decenije.

To znači da će "roviti" kapiten Aleksandar Kolarov, Filip Kostić, Mihailo Ristić i Predrag Rajković biti na terenu.

"Svi su u konkurenciji i nemam dileme po pitanju startne postave", jasan je Tumbaković

Na pitanje da li je duel protiv Škotske utakmica njegove karijere, Tumbaković je rekao da u njegovim godinama verovatno jeste.

"Kod nas je svaka naredna najvažnija, ali ova ima dimenziju i ispada da je najvažnija. Imao sam puno utakmica, ali ovog momenta se nameće da je ovo moja najvažnija utakmica u karijeri".

On je dodao da je ekipa adaptirana na uslove rada i činjenicu da praktično ima samo dva treninga pred utakmicu.

"Za svaku utakmicu u pripremi postoji velika doza taktike. Sve ćemo učiniti da utakmicu dovedemo da možemo da je kontrolišemo. Ako budemo uspeli, onda to da pretočimo u rezultat", poručio je Tumbaković.