SENZACIJA NA BANJICI: Fudbaleri Rada nadoknadili dva gola minusa i izvukli bod protiv kombinovanog tima Crvene zvezde! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde igrali su danas na Banjici nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 35. kola Superlige Srbije.

Zvezda je na gostovanju protiv "Građevinara" imala dva gola prednosti i bila je nadomak osvajanja trocifrenog broja bodova, međutim, Rad je dobrom igrom uspeo da dođe do izjednačenja i tako osvoji veoma bitan bod u borbi za opstanak.

Ekipa Dejana Stankovića povela je u 31. minutu pogotkom Filipa Falka, da bi 11 minuta kasnije Milan Pavkov duplirao prednost.

Delovalo je da će crveno-beli na pauzu otići s dva gola prednosti, ali ipak im to nije pošlo za rukom, pošto je u 43. minutu Nemanja Mladenović smanjio zaostatak Rada.

U drugom delu meča igralo se otvoreno na obe strane, a Rad je ipak u 74. minutu preko Marka Šarića uspeo da dođe do izjednačenja.

Zvezda je u nastavku konstantno napadala, ali nije uspela da dođe do gola.

Crveno-beli, koji su već osigurali prvo mesto, imaju 99 bodova, dok je Rad 15. sa 43.

1 / 12 Foto: Starsport

Tok meča:

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za još četiri minuta!

88. minut - Sjajnu šansu propustio je Falćineli, bio je sebičan u odsudnom trenutku.

84. minut - Probao je Pankov iz prekida sa 20 metara, ali daleko preko živog zida i gola domaćih.

80. minut - Zvezda napada, ali bez konkretne šanse. Deluje da se Rad dobro bori sa pritiskom.

74. minut - GOOOOOOL! Spektakularna bravura Šarića koji donosi egal na Banjici!

67. minut - Pokušao je Srnić levom sa desne strane, ali lopta ide daleko preko prečke gola domaćiih.

60. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. U igri su Falćineli, Bakajoko i Srnić umesto Nikolića, Gavrića i Pavkova.

53. minut - Ne odustaje Rad od ofanzivnog pristupa protiv Crvene zvezde, sada je udarac oprobao Busnić sa velike udaljenosti, imao je Borjan problema, ali je na kraju uspeo da zaustavi njegov šut!

50. minut - Preti Crvena zvezda na startu drugog poluvremena, šutirao je Filipo Falko!

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završen je prvi deo igre.

45. minut - Probao je Ivanić, ali siguran je Kahriman.

44. minut - GOOOOOOOL! Mladenović je prevario Gobeljića, ušao u šesnaesterac, šutnuo u bliži ugao po zemlji i savladao Borjana.

42. minut - GOOOOOOOL! Pogodio je i Milan Pavkov posle odbijene lopte na šut Gajića.

39. minut - Nova šansa za Kaluđerovića koji je probao iz okreta sa nekih 15 metara od Borjana, ali golman Zvezde je odlično reagovao.

38. minut - STATIVA! Andrija Kaluđerović odličnim udarcem pogodio je okvir gola, a nakon nekoliko sjajnih prilika za domaće koji su se razmrdali nakon primljenog gola.

31. minut - GOOOOOOOL - Crveno-beli vode golom Falka na Banjici, a posle pasa Ivanića i neuspele ofsajd zamke domaćih.

27. minut - Prva prilika za Rad, ali lopta ide pored desne stative gola Borjana.

24. minut - Peta šansa za Milana Pavkova, ali Milan Kahriman ponovo čuva svoju mrežu!

20. minut - Nestvaran promašaj Pavkova koji je sa nekuh pet metara glavom promšio zicer posle centaršuta Ivanića.

17. minut - Ponovo pokušaj Pavkova i ponovo sjajna odbrana Kahrimana.

13. minut - Probao je sada Ivanić sa nekih 20 metara, ali lopta ide preko prečke gola domaćih!

12. minut - Posle centaršuta Gajića na drugu stranu probao je Gavrić iz poluvoleja, ali lopra ide daleko preko prečke gola Kahrimana.

8. minut - Dobro su sada kombinovali po desnoj strani Nikolić i Gobeljić. Ipak, Stojanović sjajno uklizava, od svega gol-aut za Rad.

4. minut - Ofazniva Crvene zvezde od starta meča, već dva puta su gosti pretili golmanu gostiju Damiru Kahrimanu! Pavkov je šutirao oba puta, ali je ostalo 0:0!

1. minut - Utakmica na Banjici je počela!

Sastavi:

Rad: Kahriman, Ciger, Stojsavljević, Đorić, Tučević, Blažić, Busnić, Šarić, Karaklajić, Mladenović, Kaluđerović.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Nikolić, Ivanić, Gavrić, Falko, Pavkov.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković istakao je da ne želi opuštanje do poslednjeg kola i da već dugo radi na tome da igrači u svaki meč ulaze kao da je finale:

’’Igrači moraju na pravi način da pristupe obavezama, zbog njih samih, da ne bi došli u rizik od mogućih povreda, jer pad koncentracije obično vodi takvim situacijama. Moja obaveza je da držimo koncentraciju do poslednjeg dana treninga, poslednje utakmice i da budemo pravi. Ne želim opuštanje, nije to u našem mentalitetu, na tome smo radili već više od godinu dana, da na svakoj utakmici budemo oni pravi i pristupimo kao da se radi o finalu, tako će biti i sada.’’

Meč 35. kola Linglong Tire Super lige Srbije između Rada i Crvene zvezde igra se u sredu 05. maja 2021. godine, sa početkom u 18:05 časova.