BANJALUKA SLAVI: Borac je šampion Bosne i Hercegovine! Stadion je eksplodirao VIDEO

žurka

Borac je novi šampion Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Banjalučki tim je kao domaćin, pred nekoliko hiljada gledalaca na Gradskom stadionu, savladao Tuzla Siti tako sa 63 boda, četiri više od drugoplasiranog Sarajeva, osigurao titulu kolo pre kraja premijerligaškog takmičenja ove sezone.

Borac je stvarao šanse od samog početka meča protiv Tuzlaka, da bi inicijativu pretvorio u pogodak nakon kornera kojeg je Ziljkić izveo u 37. minutu. Fejzić je istrčao i promašio loptu, a na pravom mestu bio Vranješ, koji je glavom ubacio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Pitanje pojednika Banjalučani rešavaju u 58. minutu, rezervista Moraitis udvostručio je prednost domaćina, ponovo u ulozi asistenta bio Ziljkić.

Do kraja se rezultat nije menjao, uz poslednji sudijski zvižduk Zorana Grbića usledilo je veliko slavlje na Gradskom stadionu, ali i ulicama Banjaluke.