PARTIZAN GAZI KA PROLEĆU: Lazar Marković sa DVA GOLA pogurao parni valjak ka novoj evropskoj pobedi! VIDEO

liga konferencija

Fudbaleri Partizana savladali su Floru u 2. kolu grupe B Lige konferencija rezultatom 2:0.

Dvostruki strelac za crno-bele, pred nešto manje od 6.000 navijača u Humskoj, bio je Lazar Marković, u 20. i 42. minutu, U drugom meču Grupe B, fudbaleri Genta su na svom terenu pobedili Anortozis sa 2:0.

Posle dva odigrana kola, Partizan i Gent imaju po šest bodova, dok su estonski i kiparski tim bez bodova.

Fudbaleri Flore su bili opasniji na početku utakmice, Konstantin Vasiljev je u osmom minutu imao dobru priliku, ali su crno-beli od 20. minuta preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom.

U tom 20. minutu Rikardo Gomeš je šutirao, njegov udarac je zaustavio golman Flore, ali je na odbijenu loptu natrčao Marković i sa peterca je glavom prosledio u mrežu.

Partizan je nastavio s napadima i to se isplatilo u 42. minutu kada je Marković svojim drugim golom na meču duplirao prednost domaćeg tima. Marković je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila nekog od igrača Flore i prevarila golmana Matveja Igonena.

Na samom početku drugog poluvremena, u 53. minutu, Marković je imao veliku šansu da upiše het-trik, nakon toga je zapretio Vasiljev, ali se rezultat nije menjao.

Sredinom drugog poluvremena utakmica je prekinuta na nekoliko minuta nakon što je igraču Flore Markusu Sepiku pozlilo na terenu. On je, posle ukazane pomoći na terenu, kolima hitne pomoći prevezen u Urgentni centar.

Fudbaleri Partizana će u trećem kolu, koje je na programu 21. oktobra, dočekati Gent, dok će Anortozis ugostiti Floru

1 / 15 Foto: Printskrin

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena 8. minuta zbog povrede Sepika

88. minut - Igru je napustio i Rikardo, umesto njega ušao je Terzić

82. minut- Iz igre je izašao Jojić, a na terenu je Šćekić

77. minut - I jedni i drugi kao da jedva čekaju kraj utakmice

70. minut - Igrač Flore Sepik ostao je da leži na travi. Spiker je apelovao hitnu pomoć da uđe na teren i pomogne lekarskom osoblju Flore. Kola hitne pomoći su igrača estonskog igrača prevezli u Urgentni centar.

Partizan

66. minut - Opao je ritam meča, igra se između dva šesnaesterca.

61. minutu - Dvostruka izmena u Partizanu, umesto Meniga u igri je Jović, a oporavljeni Danilo Pantić menja Natha.

- Utakmici prisustvuje 5845 gledalaca.

Partizan

58. minut - Flora pokušava da napadne, ali Partizan mnogo opasniji iz kontre.

53. minut - Marković je u kontri izbio ispred golmana Flore, Ilonen odbranio njegov udarac, natrčao Rikardo i očajno šutirao sa pet metara

50. minut- Miran početak nastavka, crno-beli kontrolišu dešavanja na terenu

46. minut- Počelo je drugo poluvreme

Partizan

PRVO POLUVREME:

45.minut - Završeno je prvo poluvreme

42. minut - GOOL 2:0, opet Marković! On se stuštio ka golu rivala šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu do gola zakačila štopera Flore Markus Sepika i tako prevarila golmana Igonena.

40. minut - Popović je izboksovao loptu i tom prilikom udario u Vujačića, koji je ostao da leži na travi, srećom bez posledica

35. minut - Gosti igraju ofanzivno od početka, što Partizan koristi za brze i opasne kontranapade.

- Stanojević je iznenadio odlukom da umesto standarnog Saničanina, na poziciji štopera zaigra Miletić. U međuvremenu je stiglo objašnjenje zbog čega.

29. minut - Nova šansa za Partizan, Menig iz izgledne situacije loše šutira, sjajno ga je proigrao Natho.

Partizan

25. minut - Partizan osokoljen vođstvom i dalje napada , Rikardo je šutirao glavom preko gola

20. minut - GOOOL, 1:0, Lazar Marković! Partizan je poveo, udarac Rikarda iskosa sa sa leve strane Igonen je odbio, na loptu natrčao Marković i glavom poslao u mrežu

16. minut - Nakon prodora Rikarda, lopta dolazi do Jojića koji šutira sa distance, ali preko gola

12. minut - Jojić je uposlio Rikarda, ali centarfor crno- belih nije najbolje reagovao.

Partizan

8. minut - Iznenađujuće dobar start gostiju, Vasiljev šutira iz izgledne situacije srećom neprecizan, lopta odlazi preko gola.

- Pogledajte atmosferu na južnoj tribini

4. minut - Miran početak utakmice, kiša koja neprekidno pada otežava posao i jednima i drugima.

1. minut - Utakmica je počela

-Slaba poseta na stadionu u Humskoj verovatno zbog lošeg vremena

SASTAVI:

Partizan:

Popović - Živković, Vujačić, Miletić, Obradović - Zdjelar, Jojić - Natho, Marković, Menig- Rikardo

Flora:

Igonen - Lilander, Sepik, Kusk, Luka - Vasiljev, Sumets, Pum - Zenjov, Aliku, Ojama.

SUDIJA: Julijan Vajnberger ( Austrija)

Partizan

Trener Partizana Aleksandar Stanojević upozorio je u najavi meča da je Flora opasna ekipa, ali da će crno-beli igrati oprezno i pokušati da pobede u kako bi načinili veliki korak ka evropskom proleću posle pobede u prvom kolu protiv kiparskog Anortozisa u Nikoziji.

"Igramo protiv estonske ekipe koja ima čak 14 reprezentativaca, od toga sedam standardnih, ima mnogo međunarodnog iskustva, 50-60 internacionalnih utakmica. Nama pobeda mnogo znači za proleće u Evropi, daćemo sve od sebe da potvrdimo dobru igru iz prve utakmice na Kipru" rekao je Stanojević i dodao:

"Igraju visok presing, opasna su ekipa, mnogo je tih igrača igralo u Beogradu kada su pobedili reprezentaciju Srbije. Ne mogu da pobegnem od toga da smo favoriti, ipak smo mi Partizan, ali ako gledate njihove rezultate u poslednje vreme, ne razmišljam u pravcu da je unapred sve gotovo, daleko od toga."

Aleksandar Stanojević

Upitan da li će utakmicu početi napadači Rikardo Gomes i Kvinsi Menig, Stanojević je rekao da su oni u dobroj formi, ali da ne želi da otkriva sastav tima.

"Sigurno Flora neće igrati bunker, imaju svoj način igre. Utakmicu uvek spremam u odnosu na protivnika i tako biram igrače. Naravno da smatram da su ozbiljni, eto, preksinoć Šerif kao gost pobedio Real, to se dešava u savremenom fudbalu. Spremni smo i oprezni, svesni svega" zaključio je Aleksandar Stanojević.