TOTALNI FIJASKO BAJERNA! Borusija Menhengladbah dala pet golova timu iz Minhena i izbacila ga iz Kupa (VIDEO)

kup nemačke

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha plasirali su se u osminu finala Kupa pošto su na svom terenu pobedili Bajern iz Minhena sa 5:0.

Domaći su poveli već u drugom minutu golom Kuada Konea, a zatim je dvostruki strelac bio Rami Bensebajni, u 15. i 21. minutu. Posle njega dva gola je postigao i Bril Embolo, u 51. i 57. minutu.

To je najteži poraz Bajerna u Kupu još od finala 2012. godine, kada je Borusija Dortmund pobedila sa 5:2.

Ekipu, za koju su između ostalih igrali Robert Levandovski, Tomas Miler, Džošua Kimih, Manuel Nojer, nije predvodio trener Julijan Nagelsman, koji se oporavlja od korona virusa. On je bio u kontaktu sa svojim pomoćnikom Dinom Topmelerom, koji ga je zamenio.

Iz takmičenja je ispao i Bajer Leverkuzen, porazom na svom terenu od Karlsruea 1:2, Hanover je prošao u osminu finala pobedom na svom terenu protiv Fortune 3:0, dok je Keln pobedio Štutgart na gostovanju 2:0.

Sankt Pauli je posle produžetaka pobedio Dinamo iz Drezdena sa 3:2, a Union Berlin se plasirao u osminu finala pobedom protiv Manhajma takođe posle produžetaka, 3:1.

Dve utakmice završene su posle izvođenja jedanaesteraca, Bohum je bio bolji od Augsburga, a Hanza od Regensburga.