ZVEZDA SLAVI RIŠAIRA: Prvenac Živkovića odveo crveno-bele u osminu finala kupa! Delije vređale Nenada Bjekovića! VIDEO

Crveno-beli minimalcem do naredne runde

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije.

Crveno-beli su kao gosti savladali Inđiju rezultatom 1:0 (1:0). Jedini gol na meču postigao je Rišairo Živković u 24. minutu. Bio je to njegov prvenac u crveno-belom dresu.

Rišairo je glavom sproveo loptu u mrežu pošto je prethodno Pankov glavom zakačio loptu i poslao je ka Živkoviću.

Crveno-beli su u meč ušli bez nekoliko standardnih igrača (Borjan, Kanga, Sanogo, Dioni), Aleksadnar Dragović je morao na teren jer je bio najsvežiji od defanzivaca, a respekt trenera Dejana Stankovića prema rivalu bio je opravdan. Jer, crveno-beli su se namučili da dođu do trijumfa iako su vodili od sredine prvog dela.

Inđija je napala Zvezdu i u prva dva minuta imala je dve šanse i stativu koju je Slavoljub Đokić pogodio! Crveno-beli su iz prvog napada mogli da povedu jer je sviran penal nad Nenadom Krstičićem. Međutim, Darko Vukašinović je u 5. minutu odbranio udarac Aleksandra Kataija.

Pojačala je Zvezda ritam od starta drugog dela, imala je tri dobre prilike, Rišairo Živković je izbio" oči u oči" sa Vukašinovićem, ali se golman domaćina opet istakao. Međutim, Inđija se nije predavala, Vukajlović, pa Vukčević pokušavali su sa distance, mešutim, golman Zoran Popović je odlično branio. Posle tih 15 minuta, šampion Srbije je ponovo uspostavio kontrolu meča, da je Mirko Ivanić bio malo koncentrisaniji u dva navrata mogao je drugim golom da reši meč. Međutim, borbe je bilo, napadalo se po sve lošijem terenu, Vukčević je imao priliku da Inđiju uvede u penale, ali se rezultat nije promenio.

Utakmica u Inđiji je u dva navrata bila u prekidu. Sudija Marko Ivković je intervenisao zbog navijača Crvene zvezde koji su vređali Nenada Bjekovića, kandidata za predsednika Fudbalskog saveza Srbije.

Zvezda je poslednji učesnik osmine finala nacionalnog kupa. Ranije su plasman obezbedili Novi Pazar, Rad, Radnički Niš, Loznica, OFK Bačka, Napredak, Radnički Novi Beograd, TSC, Javor, Vojvodina, GFK Dubočica, Kolubara, Metalac, Radnik i Partizan.

Žreb osmine finala obaviće se u petak 19. novembra u 13 časova, a mečevi ove runde na programu su 1. decembra.

Inđija - Crvena zvezda 0:1 (0:1)

Strelac: Živković u 24. Stadion: Inđije. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Marko Ivković.

Inđija: Vukašinović - Ignjatović (od 58. M. Stojanović), N. Đurić, Đokić, Nedeljković (od 46. Desančić) - Riznić, Plavšić - Vukajlović, Kukolj, Jovanović (od 46. Rađen) - Žakula (od 46. Vukčević).

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić, Pankov, Dragović (od 56: Degenek), Rodić (od 73. Gajić) - Petrović, Krstičić - Živković (od 64. Ben), Ivanić, Katai (od 64. Srnić) - Pavkov (od 73. Vukanović).

FK Crvena zvezda

2. POLUVREME

90+1. minut - Mogao je Ben da otkloni sve dileme, primio je loptu u šesnaestercu Inđije, šutirao levom nogom, ali je lopta fijuknula pored stative.

90. minut - Srnić je oprobao šut sa 20-tak metara, Vukašinović je na mestu.

86. minut - Još jedan nalet Inđije, pokušao je Vukčević makazicama da zakači loptu posle centaršuta, ali bezuspešno.

85. minut - Opasnost po gol Zvezde, lopta je praktično ni od kuda pala u peterac Zvezde, Popović je intervenisao prvi put, lopta je stigla ponovo do igrača Inđije koji pogađaju golmana Zvezde. Mogla je Inđija opasno da pripreti.

81. minut - Inđija ne odustaje, Desančić je šutirao, ali nepracizno.

78. minut - Ben i Vukanović su unelo dosta svežine u napadu Zvezde, ali bez konkretnih rezultata. Posle novog kornera koji je izveo Ben, Ivanić je bio neprecizan.

75. minut - Vukanović je pokušao glavom sa 8-9 metara, Vukašinović je na mestu.

73. minut - Nova dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Rodića u igri je Gajić, dok Vukanović menja Pavkova.

64. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, ulaze Ben i Srnić umesto Živkovića i Kataija.

62. minut - Opasnost po gol zvezde, Vukanović je šutirao sa 20-tak metara u sam donji desni ugao gola Zvezde, Popović jedva izvukao loptu i poslao je u korner. Četvrti korner za Inđiju, Zvezdina odbrana je na mestu.

58. minut - Izmena u Inđiji, umesto Ignjatovića u igri je Marko Stojanović, inače sin legende Zvezde Stevana Stojanovića.

56. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Dragovića u igri je Miloš Degenek.

54. minut - Greška u odbrani Zvezde, odjednom je Inđija bila u napadu dva na jedan, ali Vukčević je bio sebičan pa je propala dobra situacija za Inđiju. Kukolj je bio sam kao duh ispred golmana Popovića, ali je Vukčević pokušao sam da završi akciju, pa je šansa otišla u nepovrat.

53. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu, Živković je izašao sam ispred golmana Vukašinovića, ali je golman Inđije izašao kao pobednik.

52. minut - Nova prilika za Inđiju, ušao je Ignjatović u šesnaesterac iskosa sa desne strane, ali je loše šutirao.

50. minut - Nova šansa za Zvezdu, Katai sa 6-7 metara šutira preko gola posle centaršuta Gobeljića.

49. minut - Korner za Inđiju, treći korner za domaći tim. Zvezdina odbrana je na mestu.

48. minut - Prva prilika za Zvezdu, Ivanić šutira preko gola iz izgledne pozicije.

46. minut - Izmene u Inđiji, na terenu su Aleksandar Desančić, Nikola Rađen i Dušan Vukčević. Izašli su Nikola Žakula, Nikola Nedeljković i Aleksa Jovanović.

Početak drugog poluvremena kasni zbog bakljade navijača Crvene zvezde.

Rišairo Živković, Crvena zvezda, Inđija

1. POLUVREME

45. minut - Velika prilika za Inđiju na isteku poluvremena. Đokić je snažno šutirao, Popović iz dva puta uspeo da ukroti loptu.

42. minut - Skraćeno korner za Inđiju, Plavšić je centrirao, ali je lopta preletela sve i otišla u gol aut.

41. minut - Prekršaj nad golmanom Vukašinovićem u petercu Inđije posle centaršuta Rodića.

39. minut - Kraći prekid utakmice zbog nezgodnog pada Pavkova. Na sreću, sve se završilo na najbolji način.

34. minut - Ivanić je propustio novu šansu za Zvezdu, glavom je zahvatio loptu i ona je prošla pored stative.

31. minut - Ponovo šansa za Crvenu zvezdu, Rišairo je posle centaršuta Kataija zahvatio loptu, ona je prohujala pored stative.

28. minut - Ponovo prekid utakmice, Delije ponovo vređaju Nenada Bjekovića.

00:38

DELIJE PROTIV NENADA BJEKOVIĆA: Ne damo vam novog Toleta

24. minut - GOOOL! Rišairo Živković je upisao prvenac u dresu Zvezde. Katai je centrirao iz prekida, Pankov na drugoj stativi zahvatio loptu glavom i vratio u srce peterca gde se Živković poklonio i glavom sproveo loptu u mrežu.

00:41

PRVENAC RIŠAIRA U DRESU ZVEZDE: Ovako su crveno-beli poveli u Inđiji

21. minut - Utakmica je na kratko prekinuta. Navijači Crvene zvezde su pogrdno skandirali Nenadu Bjekoviću, potencijalnom predsedniku Fudbalskog saveza Srbije. Delije su, između ostalog, skandirale "Ne damo vam novog Toleta".

17. minut - Igrači Crvene zvezde su tražili još jedan penal. Posle blokiranog centaršuta Rodića lopta se odbila od Plavšićeve ruke. Sudija Marko Ivković nije pokazao na belu tačku.

14. minut - Još jedna velika prilika za Inđiju, Kukolj je prošao po desnoj strani između trojice igrača Zvezde, ušao u peterac iskosa i šutirao pored Pankova, ali je Popović bio ponovo dobro postavljen. Korner za Inđiju.

11. minut - Inđija je opasno pripretila, Kukolj je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Popović odbranio.

10. minut - Zvezda je ponovo pripretila. Katai je šutirao, Vukašinović paradom izbacio loptu u korner. Posle kornera je Rodić šutirao glavom, ali je Vukašinović ponovo dobro postavljen.

5. minut - Katai je promašio penal! Tačnije, Darko Vukašinović je uspeo da odbrani šut napadača Zvezde. Katai je šutirao u golmanov desni donji ugao.

4. minut - Penal za Zvezdu! Krstičić je oboren u kaznenom prostoru u duelu sa dvojicom igrača Inđije.

2. minut - Stativa je spasla crveno-bele- Đokić je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio stativu!

1. minut - Uzbudljiv početak meča, po jedna šansa na obe strane.

Fudbaleri Inđije i Crvene zvezde igraju meč šesnaestine finala Kupa Srbije.