SUKNJICE U ELITI SA SRBIJOM: Škotska remijem sa Ukrajinom do plasmana u Ligu nacija A

LIGA NACIJA

Fudbalska reprezentacija Škotske plasirala se večeras u Ligu nacija A, pošto su u Krakovu odigrali nerešeno 0:0 sa Ukrajinom, u meču poslednjeg šestog kola Grupe 1 drugog ranga takmičenja.

Škotska je u Grupi 1 tako sačuvala dva boda prednosti u odnosu na Ukrajinu i sa 13 bodova zauzela prvo mesto.

U drugom meču ove grupe Republika Irska je u Dablinu pobedila Jermeniju sa 3:2.

Džon Igan je postigao prvi gol za Irsku, dok je Majkl Obafemi u 52. minutu postigao drugi gol za domaću selekciju.

Artak Dašjan u 71. minutu smanjuje rezultat, a izjednačenje dva minuta kasnije donosi Eduard Spertsjan.

Pobedu je domaćoj selekciji doneo Robi Brejdi u prvom minutu nadoknade sa penala.

Irska je tako ostala u Ligi nacija B sa sedam bodova, dok je Jermenija ispala u niži rang sa tri boda.

Albanija i Island su u Tirani odigrali nerešeno 1:1, u poslednjem meču šestog kola Grupe 2.

Gosti su ostali sa igračem manje u 11. minutu, pošto je crveni karton dobio Aron Gunarson.

Ermir Lenjani je u 35. minutu postigao vodeći gol za Albaniju, a bod Islandu donosi Mikael Anderson u sedmom minutu nadoknade.

Ranije je prvo mesto u ovoj grupi obezbedio Izrael sa osam bodova, Island je drugi sa četiri, a Albanija treća sa dva boda.