GRAĐANI POKAZALI KO JE ŠAMPION: Mančester siti u VELIKOM DERBIJU savladao Arsenal i preuzeo lidersku poziciju na tabeli! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras u gostima ekipu Arsenala sa 3:1, u odloženoj utakmici 12. kola Premijer lige.

Kevin de Brujne je u 24. minutu doveo Siti u vođstvo, izjednačio je Bukajo Saka sa penala u 42. minutu, a pobedu i lidersko mesto na tabeli timu Pepa Gvardiole doneli su Džek Griliš u 72. i Erling Haland u 82. minutu.

Siti sada ima 51 bod, koliko i Arsenal, ali je vrhu tabele zbog bolje gol razlike, s tim da ekipa Mikela Artete ima meč manje.

Arsenal je bio opasniji na početku meča, ali je Siti prvi poveo. Takehiro Tomijasu je napravio veliku grešku i praktično poklonio loptu De Brujneu koji je lobovao Arona Ramsdejla u 24. minutu za vođstvo od 1:0.

Domaći tim je stigao do izjednačenja u finišu prvog poluvremena kada je siguran sa penala bio Saka. Prethodno je najstrožu kaznu skrivio golman Ederson pošto je oborio Edija Nketiju.

Ekipa Sitija je bila bolji rival u nastavku meča. Sudija Entoni Tejlor je u 57. minutu dosudio penal za Siti, ali je posle konsultacija sa VAR-om promenio tu odluku pošto je Haland bio u ofsajdu.

Siti je, ipak, stigao do drugog gola u 72. minutu - Haland je proigrao Ilkaja Gundogana, a on poslao loptu do Griliša koji je savladao Ramsdejla. Tačku na ovaj derbi je deset minuta kasnije stavio Haland svojim 26. gol u prvenstvu, a posle asistencije De Brujnea, njegove 12. ove sezone.

Fudbaleri Mančester sitija će u narednom kolu Premijer lige gostovati Notingem Forestu, dok će Arsenal u goste Aston Vili.

1 / 6 Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen za pet minuta

89. minutu - Nova prilika za Nketiu, koji ponovo glavom preko gola

82. minut - GOOL 1:3, Haland! Sjajna akcija "građana", asistencija De Brujnea i egzekucija Halanda

75. minut- Kod Arsenala umesto Martinelija u igri je Trosar, Foden menja Griliša kod Sitija

72. minut - GOOL 1:2, Griliš! Nakon sjajne akcije Sitija lopta dolazi do Griliša koji šutira, lopta je zakačila nesrećnog Tomijasua i završila u mreži

69. minut - Velika prilika za Siti, nakon centaršuta De Brujnea, Akanđi je imao sjajnu šansu

67.minut- Sjajna šansa za Arsenal. ali Nketia nije stigao na loptu Tomijasua

Arsenal

64. minut- Nketia je dobio žuti karton zbog oštrog starta

61. minut- Umesto Mareza u igri je Akanđi, zanimljiva izjava Gvardiole

57. minut - Penal za Mančester siti je poništen zbog ofsajda, na oduševljenje navijača Arsenala.

52. minut - Inicijativa Mančester sitija u nastavku utakmice

48. Tomijasu je dobio žuti karton, danas mu definitivno nije dan

46. minut - Utakmica je nastavljena

Arsenal

Prvo poluvreme:

45 +4- Velika prilika za Siti, Rodri glavom pogađa prečku

45. minut . - Prvo poluvreme je produženo za 6 minuta

40. minut - GO0L 1:1, Saka! Penal za Arsenal, Ederson je oborio Nketiu u izglednoj situacij. Saka siguran lopta u jednu golman u drugu stranu.

33. minut . Voker je dobio prvi žuti karton na utakmici

27. minut - Tobijasu ponovo u centru pažnje, iz izgledne prilike šutirao je daleko preko gola

25. minut- GOOL, 0:1, De Brujne! Neverovatna greška Tobijasua koji je u želji da vrati loptu golmanu Ramsdajlu, nedovoljno snažno zahvatio loptu što je ispratio De Brujne i majstorski lobovao Ramsdejla

Arsenal

21. minut - Kakva šansa za Arsenal. Zinčenko je sjajno centrirao, a Nketia iz sjajne situacije loše šutirao glavom.

15. minut - Najbolja prilika za sada, Marez je sjajno uposlio Halanda, koji je u padu zahvatio loptu, zamalo pored gola Ramsdejla

11. minut - I jedni i drugi pokušavaju kroz posed da dođu do šanse

6. minut - Siti polako preuzima inicijativu, nekoliko opasnih akcija "građana"

2. minut - Prvi opasan napad Arsenala. Pokušao je Nketia, nakon lopte Martinelija, a potom Džaka ali preko gola Edersona

1. minut - Utakmica je počela

Arsenal

Arsenal: Ramzdejl - Tomijasu. Saliba, Gabijel, Zinčenko - Edegor, Žoržinjo, Džaka - Saka, Martineli, Nketija.

Mančester siti: Ederson - Voker, Dijaz, Ake - Silva, Rodri, De Brujne, Gundogan - Marez, Griliš, Haland.

Fudbaleri Arsenala dočekuju Mančester siti u zaostaloj utakmici 9. kola Premijer lige.

Ova utakmica privlači veliku pažnju jer je faktički direktan obračun za titulu.

Arsenal je za mnogo iznenađujuće lider na tabeli 51 bodom iz 21 utakmice.

Sa druge strane aktuelni šampion Mančester siti, ima tri boda manje, ali i meč više od tobdžija.

Arsenal

Siti ne igra u skladu sa kvalitetom tima i ova utakmica im je prilika da dokažu zašto su šampioni.

Arsenal će nošen publikom želeti da pokaže da sjajni rezultati nisu slučajnost savlada velikog rivala i stekne značajnu prednost na tabeli.