GRAĐANI SE PROVUKLI U LAJPCIGU, INTER DO POBEDE U FINIŠU: Porto kažnjen za promašaje, srpski sudija na visini zadatka u Milanu!

Liga šampiona

Odigrane su poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Lajpciga i Mančester sitija odigrali su nerešeno 1:1.

Siti je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, što je krunisao golom Rijada Mareza u 25. minutu.

Slika se potpuno promenila u nastavku, ređale su se šanse pred golom "građana", a Lajpcig je izjednačujući gol postigao u 70. minutu preko hrvatskog fudbalera Joška Gvardiola.

U drugom meču Inter je savladao Porto sa 1:0, a u meču prepunom promašaja i nervoze na terenu.

Porto je bio mnogo bliži pobedi i prosto je neverovatno šta su gosti sve promašili.

Sve je to kaznio Romelo Lukaku golom u 86. minutu.

Porto je meč završio sa igračem manje zbog drzugog žutog kartona Otavia u 78. minutu,

Ovu utakmicu sudio je srpski internacionalac Srđan Jovanović i to odlično.

- Završeno je i u Milanu minimalna pobeda Intera pred revanš

- Završeno je u Lajpcigu bez pobednika, oba tima dobila su po poluvreme.

86. minut -GOOL, 1:0, Lukaku! Inter je poveo protiv Porta i kaznio promašaje gostiju.

85. minut - Nema promena rezultata, ali sve pršti na oba stadiona.

Lajpcig

78. minut - Porto ostaje sa igračem manje drugi žuti mkarton dobio je Otavio

74. minut - Nova velika šansa za Siti, Blasvik sjajno brani šut Gundogana

70.minut -GOOL 1:1, Gvardiol! Lajpcig je izjednačio. Najpre je šutirao Soboslaj, Ederson sjajno intervenisao, a potom nakon centaršuta Gvardiol najviši uskoku, potpuno zasluženo izjednačenje.

68. minut - Kontra Sitija i velika šansa za Halanda, koji šutira pored gola

63. minut - Velika prilika za Lajpcig, šutirao je efektno Andre Silva, sjajno reaguje Ederson.

Inter

57. minut - Neverovatno šta je Porto promašio, tri mkolosalne šanse u jednom napadu

55. minut - Nema promena rezultata, Lajpcig mnogo agresivniji , sjajnu priliku imao je Hajnriks. U Milanu inicijativa Intera, Porto opasan iz kontre.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Inter

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme na obe utakmice

45. minut - Velika šansa za Inter, Škrinjar je šutirao glavom sjajno brani Diogo Košta. Pokušao je i Verner za Lajpcig, brani Ederson.

36. minut - Velika šansa za Mančester siti sjajna akcija, Bernardo Silva asistira Grilišu koji šutira preko gola iz izgledne situacije. U istom minutu dve velike šanse za Portom najpre udarac Grujića brani Onana, a potom Taremi šutira glavom pored gola

25. minut - GOOL 0:1, Marez. Gosti koriste grešku odbranu Lajpciga, lopta nakon asistencije Griliša dolazi do Mareza koji rezantnim udarcem postiže pogodak, Siti vodi.

12. minut - Nema golova još uvek, Siti dominira u Lajpcigu, Lautaro Martinez je promašio prvu šansu za Inter u Milanu

1. minut - Počele su utakmice u Milanu i Lajpcigu

Mančester siti

U sredu uveče na programu su poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona.

U Lajpcigu domaćin dočekuje jednog od glavnih favorita za osvajanje trofeja Mančester siti.

Lajpcig se kao drugi u grupi sa 12 bodova iza Reala kvalifikovao za osminu finala.

Mančester siti je sa 14 poena ispred Borusije Dormund suvereno zauzeo lidersku poziciju u svojoj grupi.

Pep Gvardiola

Trener "građana" Pep Gvardiola ima kadrovskih problema uoči ovog meča. Utakmicu će propustiti Kevin De Brujne i Ejmerik Laport zbog bolesti.

"Bolesni su. Nisu se osećali dobro na kraju utakmice protiv Notingema", objasnio je njihov izostanak trener Sitija Pep Gvardiola.

Gvardiola je dodao i da je "odmah posle žreba" znao da će dvomeč protiv Lajpciga "biti veoma težak".

"Poznajemo njihov kvalitet. Imaju kulturu regrutovanja mladih igrača, fizičke kvalitete, i definisan sistem igre. Oni su nezaustavljivi. Imam ogromno poštovanje prema onome što su uradili u prethodnih nekoliko godina", izjavio je Gvardiola.

Srđan Jovanović

U drugoj utakmici Inter će u Milanu dočekati Porto.

Italijanski velikan je blagi favorit, a ovaj meč biće posebno zanimljiv ljubiteljima fudbala na ovim prostorima jer će pravdu deliti srpski arbitar Srđan Jovanović.

Inter je grupnu fazu završio na drugom mestu sa 11 bodova iza neprikosnovenog Bajerna, a ispred Barselone.

Porto je u svojoj grupi završio kao prvi sa 12 bodova ispred Briža, iako je takmičenje počeo sa dva poraza.