BASKIJCI NA KORAK OD LIGE ŠAMPIONA: Real Sosijedad bolji od Almerije, remi Selte i Đirone

ŠPANIJA

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Almeriju sa 1:0, u meču 36. kola španske Primere.

Strelac pobedonosnog gola bio je Takefusa Kubo u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Almerija je od 36. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Luis Suares.

Real Sosijedad je četvrta na tabeli sa 68 poena, a Almerija je na 15. poziciji sa 39 bodova.

U narednom kolu, Real Sosijedad će gostovati Atletiko Madridu, dok će Almerija dočekati Valjadolid.

U istom terinu, Selta i Đirona su u Vigu odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Selta golom Karler Peresa u 42. minutu, da bi izjednačenje Đironi doneo Kristijan Stuani pogotkom iz penala u 59. minutu.

Selta je na 14. poziciji sa 40 poena, a Đirona je na osmom mestu sa 49 bodova.

U sledećem kolu, Selta će gostovati Kadizu, dok će Đirona dočekati Betis.