BAHAROVA ZVEZDA SRUŠILA FAVORIZOVANI ZENIT: Crveno-beli u odličnom meču savladali ruskog šampiona u Sankt Peterburgu!

sankt peterburg

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit u Sankt Peterburgu rezultatom 2:1 na pripremnom turniru koji se održava u Rusiji.

Gledali smo odlično i obostrano otvoreno prvo poluvreme u vrlo jakom ritmu.

Vodeći gol za Zvezdu postigao je Ivanić posle odličnog centaršuta Mitrovića u 40. minutu.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu, ali je Zenit bio mnogo konkretniji.

To im se isplatilo, kada je Keiroš izjednačio nakon preciznog šuta u 62. minutu.

U finišu su oba trenera izvršila dosta izmena, želeći da pruže šansu i rezervistima na ovom meču.

Nakon jedne takve akcije Kangva je srušen u šesnaestercu domaćina,a novajlija Kraso sa penala u 88. minutu doneo pobedu Zvezdi.

Meču je prisustvalo 17790 gledalaca.

Zvezda će na ovom turniru odigrati još dva meča protiv azerbejdžanskog Nefčija 8.jula i Fenerbahčea 12. jula.

1 / 5 Foto: Alexander Galperin / Sputnik / Profimedia

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena, pobeda Zvezde protiv favorizovanog Zenita!

88. minut - GOOL - 1:2, KRASO! Novajlija u redovima crveno-belih Žan Filip Kraso, postiže gol sa penala, poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. Prethodno je oboren Kangva u šesnaestercu Zenita

80. minut - Kangva je imao odličnu priliku nakon kontre, ali je šutirao pravo u Keržakova.

- Mnogo izmena u ovim momentima, Bahar želi da isproba što više igrača.

67. minut - Teški momenti za Zvezdu u ovim momentima, domaćin ozbiljno pritiska.

62. minut - GOL, 1:1, KEIROŠ - Odlično je šutirao igrač Zenita negde sa penaltika, precizno uz desnu stativu, a Glazer je ovaj put bio nemoćan.

55. minut - Zvezda ofanzivna i u nastavku, crveno - beli žele drugi gol

Izmena u Zvezdi mladi Vladimir Lučić zamenio je Pitera Olajinku

46. minut - Meč je nastavljen

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme utakmice u Sankt Peterburgu, odlićna utakmica

40. minut - GOOL, 0:1, IVANIĆ! Sjajno je centrirao Mitrović sa leve strane, a Ivanić odlično skočio i glavom sa pet metara matirao Keržakova.

32. minut - Dosuđen je penal zbog prekršaja nad Olajinkom, ali je nakon VAR intervencije, odluka je preinačena zbog minimalnog ofsajda u kome se Nigerijac našao.

Zvezda

24. minut - Fantastična intervencija novog golmana Zvezde Omrija Glazera, refleksno je nogom spasio čist gol Zenita nakon šuta Kasijere.

18. minut- Crveno-beli za sada sasvim ravnopravni protiv favorizovanog domaćina. Najagilniji na terenu su Zvezdino novo pojačanje Olajinka, kod Zenita Malkolm koji je imao dva dobra pokušaja, srećom pored gola.

8. minut - Zvezda je hrabro ušla u meč. Pokušao je Ivanić sa distance, šutirao je preko gola. U narednom napadu, dobra kombinacija istog igrača sa Olajinkom, ali odbrana Zenita otklanja opasnost.

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

Zenit: Keržakov - Karavaev, Čistjakov, Renan, Santos - De Keroz, Vasilev, Klaudinjo, Malkom, Mantuan - Kasijera.

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Dragović, Mijailović, Eraković - Stamenić, Kanga, Ivanić - Olajinka, Mitrović, Mijatović.

Fudbaleri Crvene zvezde od 18.30 časova igraju prvu utakmicu na turniru u Sankt Peterburgu protiv domaćina Zenita.

Zvezda se od 2. jula nalaze u Sankt Peterburgu, gde će ostati narednih deset dana. Tamo će 8. jula igrati drugi meč na turniru protiv Nefčija iz Azerbejdžana od 18.30 sati, dok je poslednja utakmica predviđena za 12. jul, u istom terminu, a rival će im biti Fenerbahče iz Turske.

Barak Bahar je u Rusiju poveo 28 fudbalera, posle bazičnih priprema na Zlatiboru. Izraelac se zahvalio Marku Gobeljiću i Slavoljubu Srniću, te ih posavetovao da pronađu novi klub.

Crvena zvezda, Borac, Užice

Mlade Jovana Mituljikića, Nemanju Gordića i Nikolu Kneževića poslao je na pozajmice. U Beogradu je zbog povrede ostao Jegor Prucev, dok se Irakli Azarov nalazi na Evropskom prvenstvu za mlade.

Među putnicima za Sankt Peterburg našli su se: Omri Glazer, Nikola Vasiljević, Zoran Popović, Aleks Vigo, Kosta Nedeljković, Aleksandar Dragović, Strahinja Eraković, Uroš Spajić, Nemanja Milunović, Stefan Leković, Milan Rodić, Lazar Nikolić, Edmund Ado, Srđan Mijailović, Nikola Stanković, Gelor Kanga, Kings Kangva, Marko Stamenić, Mirko Ivanić, Jovan Šljivić, Osman Bukari, Vladimir Lučić, Nikola Mituljikić, Piter Olanjinka, Aleksandar Katai, Stefan Mitrović, Žan Filip Kraso i Jovan Mijatović.

Sergej Semak

Protivnik crveno-belih jeste šampion Rusije Zenit, a trener tog kluba Sergej Semak pohvalno je govorio o crveno-belima, pred današnji meč.

- Zanimljiv protivnik, imaju fenomenalan niz bez poraza. Dobili su i novog trenera koji se pokazao kao odličan. Utakmice pred sezonu nisu uvek kvalitetne. Najvažnije je da dobijemo potreban ton igre - rekao je Sergej Semak.