SRBIJA NA KRILIMA FANTASTIČNOG MITROGOLA PROŠLA LITVANIJU: Het-trik Mitrovića, Orlovi se vratili na pobednički kolosek! VIDEO

evropsko prvenstvo

Fudbaleri Srbije savladali su Litvaniju u Kaunasu rezultatom 3:1 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Srbiju je do pobede vodio maestralni Aleksandar Mitrović koji je postigao tri gola.

Mitrović je pogađao u 21., 32., i 44 minutu.

Dvostruki asistenst bio je Filip Mladenović,a kod trećeg gola asistirao je Tadić.

Jedini gol za Litvance postigao je Palauskas.

Prvu šansu na utakmici imala je Srbija u 17. minutu, kada je Miloš Veljković sa pet metara zahvatio loptu glavom i poslao je pored stative.

U 21. minut Filip Mladenović je centrirao pred gol Litvanije, loptu je glavom zahvatio Mitrović i poslao u mrežu.

Srpski tim je i posle toga napadao, a udvostručio je prednost u 32. minutu na identičan način kao kod prvog pogotka. Ponovo je centrirao Mladenović, a Mitrović je glavom postigao gol.

Mitrović je treći gol postigao u 44. minutu posle dobrog dodavanja kapitena Dušana Tadića sa leve strane.

Dva minuta kasnije lošu igru u odbrani Srbije iskoristio je Palauskas i smanjio zaostatak pred poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Srbiju u 50. minutu, kada je domaći golman odbranio šut Nemanje Gudelja.

Litvanija je posle toga pojačala, ali nije uspela da iskoristi slabiju igru Srbije u odbrani.

Sa druge strane u 67. minutu veliku šansu promašio je Ivan Ilić, kada je iz izgledne situacije šutirao pored gola, posle dobrog dodavanja Sergeja Milinković-Savića.

Litvanija je zapretila iz kontranapada u 78. minutu kada je pokušao Jankauskas, ali golman Vanja Milinković-Savić uhvatio loptu. Pet minuta kasnije iz daljine je pokušao Gvidas Gineitis, ali je bio neprecizan.

U 87. minutu Milinković-Savić je iz slobodnog udarca šutirao preko gola i to je bila poslednja prilika Srbije na utakmici.

Srbija nakon pet utakmica ima 10 bodova, koliko i Mađarska ali uz meč manje od Orlova.

Crna Gora je na trećem mestu sa 8 bodova.

U sledećem kolu Srbija će 14. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Mađarske, a Litvanija će igrati u Bugarskoj.

Prve dve reprezentacije iz svake grupe plasiraće se direktno na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Bugarska i Litvanija davno su otpisane sa svega dva boda.

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

88. minut - Pokušao je SMS iz slobodnog udarca, šutirao je preko gola. Nakon toga je zamenjen u igri je Račić

84. minut - Umesto odličnog Mladenovića u igri je Radonjić. Kapitena Tadića menja mladi Samardžić

81. minut - Pokušao je iz voleja SMS, lopta odlazi preko prečke

77. minut - Obostrano otvoren meč u ovim momentima, Litvanci nemaju šta da izgube krenuli su napred.

71. minut - Dvostruka izmena u Srbiji, umesto Živkovića u igri je Stefan Mitrović, dok je Vlahović zamenio Aleksandar Mitrovića.

Aleksandar Mitrović

66. minut - Fantastična akcija Srbije. SMS je sjajno uposlio Ilića koji iz prve šutira zamalo pored gola

60. minut - Litvanci polušavaju iz kontri

54. minut - Pokušao je glavom nakon kornera Tadića, Sergej Milinković - Savić, preko gola

48. minut - Sjajan šut Gudelja i još bolja intervencija Gertmonasa

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

- Završeno je prvo poluvreme

45 +1 minut - GOL, 1:3, PALAUSKAS! Litvanci koriste neverovatan kiks srpske odbrane

44. minut - GOOL, 0:3, MITROVIĆ! Nestvarni Mitrović postiže i treći pogodak, ovog puta asistent je Dušan Tadić

38. minut - Živković je dobio žuti karton zbog prigovora

37. minut - Tadić je bio nesebičan u izglednoj situaciji, mogao je da šutira, ali je rešio da da asistira Mitroviću i Litvanci su otklonili opasnost

32. minut - Prvo poluvreme: GOOL, 0:2, MITROVIĆ! Identična akcija kao kod prvog gola.Ponovo je sa leve strane centrirao Mladenović, a Mitrović glavom zakucao loptu u mrežu

27. minut - Gertmonas u poslednji čas reaguje ispred Mitrovića i sprečava siguran pogodak

21. minut - GOOL, 0:1, MITROVIĆ! Sjajna akcija Srbije, centaršut Mladenovića sa leve strane, a Mitrović glavom matira nemoćnog Gertmonasa

16. minut - Kakva prilika za Srbiju! Posle centaršuta Tadića, lopta je došla do Mladenovića, koji je zavrnuo loptu, Veljković sa 5 metara neometan šutirao glavom pored gola.

11. minut - Srbija za sada nema rešenja za organizovani blok Litvanaca

7. minut - Blaga inicijativa Srbije bez pravih šansi

4. minut - Rastrzan početak meča mnogo grešaka na obe strane

1. minut - Utakmica je počela

UOČI MEČA:

- Loše vesti stigle su iz Podgorice

Stojković je promenio formaciju u odnosu na meč sa Mađarskom pre tri dana, igra sa jednim špicem. U tim je ubacio Babića umesto Pavlovića i Milenkovića umesto Gudelja u odbrani. Gudelj je prebačen u vezni red umesto Maksimovića, u srednjem redu Živkovića je ubacio umesto Radonića, Mladenovića umesto Kostića, dok je vezni red pojačao Ilićem umesto napadača Vlahovića.

LITVANIJA: Gertmonas - Lasickas, Lekiatas, Girdvainis, Beneta - Verbickas, Gineitis - Slivka, Golubickas, Černih - Paulauskas.

SRBIJA: Vanja Milinković Savić - Milenković, Veljković, Babić - A. Živković, Gudelj, I. Ilić, Mladenović - Tadić, S. Milinković Savić - A. Mitrović.

Fudbaleri Srbije gostuju Litvaniji u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Nakon poraza protiv Mađarske Srbija je pred imperativom pobede.

Toga je svestan i selektor Dragan Stojković Piksi.

"Atmosfera u našem timu je odlična. Napravili smo analizu posle meča sa Mađarskom, imali smo dobar i konstruktivan sastanak, shvatili gde smo grešili. Što se, dakle, tiče atmosfera ona je na naivou koji je potreban i neophodan za ono što nas očekuje. Da li je utakmica u Kaunasu za nas biti ili ne biti? Spremamo se da utakmicu rešimo u našu korist, uz sav respekt prema Litvaniji. Moramo da pokažemo reakciju i budemo na visini zadatka" rekao je selektor Stojković na početku konferencije za medije.

Selektor je potvrdio da "orlovi" žele pobedu u Litvaniji.

"Biće nekih promena u taktičkom smislu, kao i u sastavu. Moramo da nađemo najbolje rešenje za nas, da utakmicu rešimo u svoju korist, a rešićemo je timskom igrom. Moramo biti i oprezni, jer Litvanija je izuzetno borben tim, tim koji je gladan rezultata i uspeha. I mi to moramo da poštujemo. Imaju nekoliko odličnih igrača, koji znaju da zadaju mnogo muka, videlo se to i protiv Crne Gore. Ali šta god pričali i šta god očekivali, najvažnije za nas, došli smo u Kaunas po tri boda koja su nam potrebna", ne ostavlja dilemu Stojković.