LAJPCIG UPISAO LAGANU POBEDU PRED ZVEZDU: Leverkuzen i Štutgart sigurni u gostima

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Volfsburg sa 2:1, u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Bajer je poveo pogotkom Džeremija Frimponga u 13. minutu, izjednačio je Maksans Lakrua u 41, da bi pobedu timu iz Leverkuzena doneo Alehandro Grimaldo u 62. minutu.

Leverkuzen je upisao sedmu pobedu i trenutno je prvi na tabeli nemačkog šampionata sa 22 boda, dok je deveti tim lige sa 12 bodova.

Bajer ima bod više od Štutgarta koji je slavio protiv Union Berlina u gostima sa 3:0. Strelci u Berlinu bili su Seru Girasi u 16, Silas u 81. i Deniz Undav u 88. minutu.

Union Berlin je doživeo šesti poraz u novoj sezoni i nalazi se na 13. poziciji na tabeli sa šest bodova.

Pobedu u gostima upisao je i Lajpcig koji je slavio protiv Darmštata sa 3:1.

Golove za Lajpcig, koji će u sredu u Ligi šampiona dočekati Crvenu zvezdu, postigli su Lois Openda u prvom i 71. i Emil Forsberg u 24. minutu.

U preostala dva meča, Frajburg je na svom terenu slavio protiv Bohuma sa 2:1, dok je Ajntraht u gostima bio bolji od Hofenhajma sa 3:1.