ASTON VILA OPRAVDALA ULOGU FAVORITA: PAOK poražen u Belgiji!

KLUB BRIŽ - PAOK 1:0

18.45

OLIMPIJAKOS - FENERBAHČE 3:2 (2:0)

VIKTORIJA PLZEN - FJORENTINA 0:0 (0:0)

Fudbaleri Aston Vile približili su se polufinalu Lige konferencija, nakon što su pobedili Lil na svom terenu rezulatom 2:1.

Tim iz Birmingema je mogao i sa većom prednošču da dočeka revanš, vodili su 2:0, ali je Dijakite u 84. minutu vratio nadu svom timu za prolaz u polufinale.

PAOK našeg Andrije Živkovića je poražen minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju Brižu, a gol odluke je postigao Vetlesen u čestom minutu susreta.

Andrija je proveo na terenu 90 minuta, ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne poraz.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.

KRAJ UTAKMICA

DRUGO POLUVREME:

84. minut - BIRMINGEM - Dijakite postiđe pogodak i vraća nadu gostima.

56. minut - BIRMINGEM - Aston vila je duplirala prednost Mekgin je strelac

PRVO POLUVREME:

12. minut - BIRMINGEM: Aston Vila je povela golom Olija Votkinsa!

6. minut - BRIŽ: PAOK gubi od šestog minuta, strelac je Vetlesen!

1. minut - Počele su utakmice od 21.00.

Kraj utakmice u Atini. Fenerbahče je "sačuvao živu glavu". Ekipa Dušana Tadića ima šanse u revnašu.

Kraj utakmice u Češkoj, Plzen i Fjorentina podelili bodove.

74. minut - ATINA: Fenerbahče je potpuno u igri. Kaveči postiže gol i smanjuje na 3:2.

68. minut - ATINA: Gol za Fenerbahče, Dušan Tadić postiže pogodak sa bele tačke!

68. minut - PLZEN:Utakmica je nastavljena, i dalje je bez golova.

65. minut - PLZEN: Prekid utakmice u Češkoj, navijači domaće ekipe su ubacili baklje na teren, a meč je stopiran dok se ne povuče dim.

57. minut - ATINA: Gol za Olimpijakos, Čikinjo je matirao Livakovića, tim iz Grčke je već sada blizu polufinala!

51. minut - ATINA: Olimpijakos pritiska, velika šansa pred golom turske ekipe, ali je Livaković nogom skrenuo loptu u korner.

46. minut - PLZEN: Počelo je drugo poluvreme u Češkoj.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA U GRČKOJ I ČEŠKOJ

32. minut - ATINA: Olimpijakos je duplirao prednost, strelac je Stevan Jovetić, a ovog puta je Forunis asistent.

27. minut - ATINA: Velika šansa za Olimpijakos, Karmo je tukao glavom, a Livaković je vrhovima prstiju izbio loptu u korner. Domaćini su konkretniji i zasluženo imaju prednost.

18. minut - PLZEN: Tvrda utakmica u Plzenu, jedan šut su imali domaćini u okvir gola, dok Fjorentina još uvek nije zapretila.

Liga konferencija

15. minut - ATINA: Fudbaleri Fenerbahčea su pali nakon primljenog gola. Jovetić je zapretio Livakoviću, ali je golman Fenerbahčea intervenisao. Nakon boljeg početka, ekipa našeg Dušana Tadića je prepustila konce utakmice domaćinima.

8. minut - ATINA: Olimpijakos stiže do prednosti, strelac je Fotunis!

5. minut - ATINA: Fenerbahče ima blagu inicijativu, Džeko je uputio prvi šut u okvir gola Olimpijakosa.

1.minut - PLZEN: Počela je utakmica!

1. minut - ATINA: Počela je utakmica Olimpijakos - Fenerbahče!

Nakon spektakularnih utakmica četvrtfinala Lige šampiona, na red su došle i Liga Evrope i Liga konferencija, a nadamo se da nas očekuje pregršt golova i uzbudljivih duela. Dešavanja na svim mečevima možete pratiti na Kurir live blogu!

Rasplet osam najboljih u trećem po jačini takmičenju na Starom kontinentu počinje utakmicom između Olimpijakosa i Fenerbahčea u Atini od 18.45, a ovo je ujedno i jedan od derbija ove faze takmičenja. Na teren će i kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić, koji će pokušati sa ekipom iz Istanbula da dođe do prvog evropskog trofeja u karijeri, a prva prepreka na tom putu biće gigant iz Pireja Olimpijakos. Atina je domaćin finala Lige konferencija, tako da će crveno-beli biti silno motivisani da u svojoj zemlji pokušaju da se bore za trofej.

Na teren će još jedan standardni reprezentativac Srbije Nikola Milenković, koji će pokušati sa Fjorentinom da napravi brejk u Češkoj protiv na papiru najslabijeg rivala Viktorije, te da minimum ponovi prošlogodišnji uspeh ( izgubili finale LK od Vest Hema).

Zanimljivo će biti i u susretu Aston Vile i Lila, engleski predstavnik je prvi favorit takmičenja predvođen Unaijem Emerijem koji zna kako se osvaja trofej u Evropi, ali će im na megdan uvek nezgodni Lil koji se nalazi na četvrtoj poziciji Lige 1, a nije poražen u poslednjih pet mečeva.

Za kraj imamo duel Klub Briža i PAOK-a, a u centru pažnje će biti Androja Živković koji je kapiten i lider ekipe iz Grčke, ostao je u Solunu uoprokos brojnim ponudama, te je zanimljivo videti hoće li uspeti da odvede svoj tim u narednu fazu.