Seltik bolji od Barse, Mozes spasao Čelsi

Liga šampiona

Juventus, Bajern i Mančester lako stigli do novih pobeda

Utakmice četvrtog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H obeležile su pobeda Seltika nad Barselonom (2:1) i prekid meča između Brage i Mančester junajteda (1:3), pošto je u Bragi nestalo struje. Seltik je pobedio golovima Vanijame i Vota pobedio Barselonu za koji je počasni gol postigao Mesi u 90. minutu.

Šampion Evrope Čelsi golom Mozesa u 94 pobedio je Šahtjor na "Stamford Bridžu" sa 3:2. Juventus je u drugom meču E grupe lako deklasirao danskog prvaka Nordšeland sa 4:0.

Bajern je sa 6:1 dekalrisao Lil na "Alijanc areni", a već posle pola sata igre bilo je 5:0. I na drugom meču F grupe postignut je veliki broj golova, Valensija je na pobedila beloruski BATE Borisov sa 4:2.

Benfika se revanširala Spartaku za poraz u Moskvi pošto je pobedila ruskim tim sa 2:0 golovima Oskara Kardosa u 55. i 69. minutu. Galatasaraj se takođe revanširao Klužu za poraz u Istanbulu pošto je pobedio rumunskom predstavnika sa 3:1, a sva tri gola postigao je Ajdin Jilmaz.

Liga šampiona, 4. koloGrupa E

Čelsi - Šahtjor 3:2 (2:1)(Tores 6, Oskar 40, Mozes 90+4 - Vilijan 9, 47)

Juventus - Nordsjeland 4:0 (3:0)(Markizio 6, Vidal 23, Đovinko 37, Kvaljarela 75)

Tabela: Čelsi 7, Šahtjor 7, Juventus 6, Nordsjeland 1

Grupa E:

Bajern - Lil 6:1 (5:0)(Švajnštajger 5, Pizaro 18, 28, 33, Roben 23, Kros 66 - Kalu 58)

Valensija - BATE Borisov 4:2 (2:0)(Žonas 26, Soldado 29pen, Feguli 51, 86 - Brešan 53, Mozolevski 83)

Tabela: Bajern 9, Valensija 9, BATE 6, Lil 0

Grupa G:

Benfika - Spartak 2:0 (0:0)(Kardozo 55, 69)

Seltik - Barselona 2:1 (1:0)(Vanjama 21, Vat 82 - Mesi 90+1)

Tabela: Barselona 9, Seltik 7, Benfika 4, Spartak 3

Grupa H:

Braga - Mančester junajted 1:3 (0:0)(Alan 50 - Van Persi 80, Runi 86pen, Ernandez 90)

Kluž - Galatasaraj 1:3 (0:1)(Sugu 54 - Jilmaz 18, 61, 74)

Tabela: Mančester junajted 12, Kluž 4, Galatasaraj 4, Braga 3