Real jedva uzeo bodove protiv Levantea

Teško gostovanje

Veliki favorit teško je došao do planiranih bodova pošto je Levante, isto kao i prošle sezone, pružio veoma snažan otpor

MADRID - Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Levantea sa 2:1, u poslednjoj utakmici 11. kola prvenstva Španije. Veliki favorit teško je došao do planiranih bodova pošto je Levante, isto kao i prošle sezone, pružio veoma snažan otpor. Aktuelni prvaci morali su da strepe do samog finiša, nakon što Ćabi Alonso u 73. minutu nije realizovao penal. Real je poveo preko Kristijana Ronalda već posle 20 minuta i sve je govorilo da u nastavku sledi goleada. Od toga nije bilo ništa, domaćin je izjednačio pola sata pre kraja, a olaksanje gostima doneo je rezervista Morata golom u dramatičnoj završnici.

Nakon ovog uspeha "kraljevski klub" kao trećeplasirani na tabeli Primere i dalje zaostaje osam bodova za vodećom Barselonom, dok je Levante zadržao šestu poziciju.

Današnji rezultati 11. kola: Levante - Real Madrid 1:2 (Anhel 62 - Ronaldo 21, Morata 84) Atletiko Madrid - Hetafe 2:0 (Adrijan 24, Turan 43) Majorka - Barselona 2:4 (Pereira 55, Viktor 58. penal - Ćavi 28, Mesi 44, 70, Teljo 45) Atletik Bilbao - Sevilja 2:1 (De Markos 27, Susaeta 45 - Negredo 79. penal) Valjadolid - Valensija 1:1 (Peres 65. penal - Sisoko 15) Odigrano u subotu: Malaga - Sosijedad 1:2, Rajo Valjekano - Selta Vigo 3:2, Espanjol - Osasuna 0:3, Saragosa - Deportivo La Korunja 5:3. Odigrano u petak: Betis - Granada 1:2.

Tabela: Barselona 31 bod, Atletiko Madrid 28, Real madrid 23, Betis 19, Malaga 18, Levante 17, Rajo Valjekano 16, itd.