Bajer pobedio Nirnberg, Šalke do boda u finišu

Novo kolo Bundeslige

Pobedonosni gol za Bajer postigao je Štefan Kisling u 37. minutu utakmice.

BEOGRAD - Fudbaleri drugoplasiranog tima nemačke Bundeslige, Bajera iz Leverkuzena, pobedili su danas na svom terenu Nirnberg sa 1:0 i smanjili zaostatak za vodećim Bajernom iz Minhena na sedam bodova. Pobedonosni gol za Bajer postigao je Štefan Kisling u 37. minutu utakmice. Bajern, međutim, ima priliku da vrati razliku na 10 bodova pošto će svoj meč 15. kola, protiv trećeplasirane Borusije Dortmund, igrati u 18.30 u Minhenu. Četvrtoplasirani Šalke je tek četiri minuta pre kraja utakmice došao do boda na svom terenu protiv osmoplasirane Borusije Menhengladbah. Taj meč završen je 1:1. Strelac za domaći tim bio je Julian Dreksler, dok je gol za Borusiju dao Igor de Kamargo u 62. minutu. Uzbudljiva završnica viđena je i u Majncu, gde je istoimeni tim sa 2:1 pobedio Hanover. Pobedu domaćinu doneo je Mađar Adem Šalaji pogotkom u 89. minutu. Prethodno je strelac za Majnc bio Nikolaj Miler u 10. minutu, a za Hanover Kristijan Šulc u 28. Majnc je veći deo drugog poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona u 49. minutu isključen golman Kristijan Vetklo. U ostalim mečevima 15. kola igranim danas Štutgart je kao gost savladao poslednjeplasirani Grojger Firt sa 1:0, dok su Augzburg i Frajburg igrali nerešeno 1:1.