Borusija posrće, Bajern i dalje gazi rivale

Bundesliga

Bajern ubedljivo drži prvo mesto na tabeli Bundeslige s 41 bodom

Fudbaleri Borusije poraženi su u Dortmundu od ekipe Volfsburga rezultatom 3:2 u meču 16. kola Bundeslige.Gosti su do trijumfa stigli pogocima Dijega u 36. iz penala, Nalda u 41. i Bas Dosta u 73. minutu. Strelci za domaće bili su Rojs u šestom i Blaščikovski u 61. iz penala. Borusija je od 35. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Šmelcer. Srpski reprezentativac u redovima domaćih Neven Subotić nije igrao.Lider Bundeslige Bajern slavio je u Augsburgu s 2:0 golovima Milera u 40. i Gomeza u 63. Ajntraht je pobedio Verder 4:1.Frajburg je pobedio Grojter firt 1:0, dok je Nirnberg nadigrao Fortunu 2:0. Štutgart je na svom terenu pobedio Šalke s 3:1. Hamburger je u petak nadigrao Hofenhajm 2:0.Sutra će igrati Borusija Menhengladbah - Majnc i Hanover - Bajer.Bajern je ubedljivo prvi na tabeli s 41 bodom. Bajer Leverkuzen je drugi s 30.