Šalke srušio Dortmund, slaba partija Đurđića u porazu Grojtera

Bundesliga

Neven Subotić je odigrao svih 90. minuta za Dortmund, dok je napadać Grojtera Nikola Đurđić zamenjen u 77. minutu utakmice

Fudbaleri Šalkea savladali su u velikom derbiju Bundeslige ekipu Borusije Dortmund rezultatom 2:1.Prednost domaćoj ekipi doneo je Dreksler u 12. minutu utakmice nakon sjajne asistencije raspoloženog Učide. U 35. minutu nakon nove asistencije Učide odlični Holanđanin Klas Jan Huntelar je duplirao prednost Šalkea.Borusija je zaigrala znatno angažovanije u drugom delu meča, međutim, gostujući tim je uspeo samo da ublaži poraz. Nakon asistencije Blaščikovskog, poljski napadač Robert Levandovski postigao je utešni gol za svoj tim.Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je svih 90. minuta za ekipu Borusije Dortmund.Lider na tabeli, ekipa Bajrna iz Minhena, nakon preokreta je na svom terenu savladala Fortunu (3:2).Gosti su vodili od 16. minuta, međutim, Tomas Miler je u poslednjem minutu prvog dela utakmice uspeo da izjedanči rezultat. Novi šok na Alijanc areni usledio je nakon gola Lamberta u 71. minutu. Radost gostiju trajala je samo nekoliko minutu, jer je Riberi uspeo da donese novo izjednačenje. U samom finišu utakmice Džermejn Boateng donosi preokret Bavarcima.Grojter Firt je ubedljivo poražen na svom terenu od ekipe Hofenhajma, a srpski reprezentativac Nikola Đurđić bio je neprimetan na terenu, u 77. minutu je zamenjen.