Galata preokretom stigla do četvrtfinala

Liga šampiona

Šalke poveo, ali su Turci sa dva gola pod kraj prvog poluvremena preokrenuli rezultat i načinili ključni korak ka pobedi

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u Gelzenkirhenu savladali Šalke sa 3:2.

Iako su Nemci poveli u 19. minutu golom Nojštatera, Turci su do poluvremena pogotcima Altintopa i Jilmaza preokrenuli rezultat.

Do kraja meča, Nemci su uspeli samo da poravnaju na 2:2 preko Bastosa, ali je u nadoknadi vremena Bulut postavio konačan rezultat

Tekstualni prenos

90.+5 minut - Bulut pogađa gol Šalkea i Galati donosi trijumf u Nemačkoj

63. minut - Bastos pogađa i poravnava rezultat na 2:2.

60. minut - Šalke napada , ali nema konkretnog rezultata

Drugo poluvreme

42. minut - Jilmaz pogađa mrežu Nemaca i Galatasaraj sada ima veliku prednost.

37. minut - Altintop je pogodio gol Nemaca i tako i drugu utakmicu večerašnjeg programa vratiio na početak

28. minut - Puki je probao da zatrese mrežu gostiju ali je ovoga puta Muslera bio na pravom mestu.

19. minut - Posle Farfanovog kornera , Muslera nije uspeo da pokupi "ničiju loptu" , pa je Nojštater došao u posed i doneo prednost Šalkeu!

Nema većih uzbuđenja na ni pred jednim golom.

Meč je počeo sa četiri minuta zakašnjenja u odnosu na tradicionalan termin.

Šalke: Hildebrand, Hovedes, Učida, Matip, Kolašinac, Bastos, Hoger, Dreksler, Neuštater, Farfan, Puki.Galatasaraj: Muskera, Nunki, Semih Kaja, Eboue, Altintop, Selčuk, Inan, Felipe Melo, Riera, Snajder, Drogba, Jilmaz.