Prvi bodovi za Frankfurt i Augsburg

Bundesliga

Braunšvajg i Štutgart i dalje bez bodova

U prvom nedeljnom meču trećeg kola Bundeslige u meču dva Ajntarhta, slavio je onaj poznatiji iz Frankfurta i to u gostima 2:0.Aleksandar Mejer doveo je tim iz Frankfurta u vođstvo u 52. minutu, uz dosta sreće jer je lopta zakačila defanzivca Braunšvajga, promenila pravac i prevarila golmana. Kada je deset minuta kasnije Štefan Ajgner krunisao brzu akciju svog tima novim pogotkom meč je bio rešen.U poslednjoj utakmici kola Augsburg je došao do prvih bodova u sezoni, savladan je Štutgart 2:1, pa su “Švabe” jedini tim uz Braunšvajg koji je još na nuli. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, Altintop je domaćene doveo u vođstvo u šestom minutu, pola sata kasnije Braker je dupilrao prednost, da bi poraz gostiju ublažio Ibišević iz penala u 42. minutu.