(VIDEO) STRAŠAN START LŠ: Real do pobede u 95. minutu, Dortmund ponizio Legiju, Aguero prati Mesija

Kolarov zabeležio asistenciju

U sredu uveče odigrane su utakmice prvog kola u grupama E, F, G i H, kao i meč iz Grupe C Mančester siti - Borusija Menhengladbah.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom stadionu Borusiju Menhengladbah sa 4:0. Het-trik je postigao Serhio Aguero, u devetom, 28. iz penala i 77. minutu i time se izjednačio na vrhu liste strelaca posle prvog kola sa Lionelom Mesijem, koji je dan ranije dao tri gola u pobedi Barse nad Seltikom 7:0. Prvi pogodak Aguero je postigao na asistenciju srpskog fudbalera Aleksandra Kolarova. Četvrti gol za Siti dao je Ifeani Iheanačo u 90. minutu.Utakmica je trebalo da se odigra u utorak, ali je odložena zbog nevremena u Mančesteru.

Šampion Evrope Real Madrid savladao je nekadašnji klub Kristijana Ronalda Sporting na svom stadionu sa 2:1 iako su gosti vodili do 89. minuta. Sporting je poveo u 48. minutu golom Bruna Cesara. Preokret Realu doneli su Ronaldo u 89. i Alvaro Morata u 95. minutu. Lazar Marković igrao je za Sporting od 70. minuta. Borusija iz Dortmunda je u drugoj utakmici Grupe F bila ubedljiva u Poljskoj, pošto je sa 6:0 pobedila Legiju iz Varšave. Strelci su bili Mario Gece u sedmom, Sokratis Papastatopulos u 15, Mark Bartra u 17, Rafael Gereiro u 51, Gonsalo Kastro u 76. i Pjer-Emerik Obamejang u 87. minutu. Miroslav Radović je za domaćina igrao u poslednjih 15-ak minuta.

U Grupi E Monako je slavio u gostima protiv Totenhem sa 2:1, dok je Bajer Leverkuzen ispustio vođstvo od 2:0 protiv moskovskog CSKA i odigrao 2:2. Totenhem je bio favorit u svom prvom meču Lige šampiona posle pet godina, a odigroa ga je na Vembliju, a ne na svom Vajt Hart Lejnu. Monako je, međutim, poveo majstorijom Bernarda Silve, koji je primio loptu na oko 30 metara, zatim se zatrčao ka golu, oslobodio čuvara i sa desne strane iz šesnaesterca savladao Uga Lorisa. "Kneževi" su udvostručili vođstvo u 31. minutu, kada se Tomas Lemar srećno našao pored odbitka ispred Lorisa i smestio loptu pod prečku. Totenhem je smanjio u 45. minutu, kada je Erik Lamela izveo korner, a Tobi Aldervajreld glavom smestio loptu u mrežu za 1:2. Totenhem je u drugom poluvremenu imao tri dobre prilike, ali nije uspeo da iskoristi nijednu, najviše zahvaljujući golmanu Monaka Danijelu Subašiću. Bajer Leverkuzen je posle 15 minuta vodio 2:0 golovima Admira Mehmedija i Hakana Čalhanoglua, ali je CSKA izjednačio za samo dva minuta. Prvo je u 36. minutu Alan Dzagoev smanjio prednost, da bi Roman Eremenko dva minuta kasnije doneo izjednačenje svojoj ekipi .Leverkuzen je u drugom poluvremenu imao inicijativu i nekoliko dobrih prilika, ali nije uspeo da promeni rezultat.

Lester je na svom debiju u Ligi šampiona u gostima pobedio Briž sa 3:0 u utakmici prvog kola Grupe G Lige šampiona .U drugoj utakmici Grupe G, Kopenhagen je osvojio bod u gostima Portu, gde je bilo 1:1. Dvostruki strelac za Lester bio je Rijad Marez, a prvi gol postigao je Mark Olbrajton.Šampion Engleske poveo je kada je Luis Ernandes ubacio dugačku loptu iz auta u šesneasterac, gde se odbila o nekoliko igrača i završila kod Olbrajtona, koji je iz neposredne blizine smestio u mrežu, što je izazvalo veliko slavlje gostujućih navijača. Marez je u 29. minutu povisio na 2:0 iz slobodnog udarca sa oko 16 metara. Briž je u drugom poluvremenu uspostavio ravnotežu, ali je Lester posle oko sat vremena igre rešio utakmicu. Golman Belgijanaca Ludovik Butel srušio je u šesnaestercu Džejmija Vardija, a Mahrez je bio siguran sa penala za 3:0. Porto je na svom terenu poveo golom Otavinja u 13. minutu, ali je Kopenhagen ostao u igri i u ujednačenoj utakmici izjednačio u 52. minutu golom Andreasa Kornelijusa.Jan Gregus je u 67. minutu dobio drugi žuti karton i morao je da izadje, ali Porto nije iskoristio igrača više.

Lion je ubedljivo sa 3:0 pobedio Dinamo Zagreb kao domaćin u Grupi H. Strelci su bili Korentin Toliso u 13, Žordan Feri u 49. i Maksvel Korne u 57. minutu. Šampion Italije Juventus igrao je u Torinu bez golova sa osvajačem Lige Evropa Seviljom.

GRUPA C

Mančester siti - Borusija M. 4:0 (2:0)/Aguero 9, 27p, 77, Ihenačo 90+1/

GRUPA E

Totenhem - Monako 1:2 (1:2)/Aldervireld 45+1 - Bernardo Silva 15, Lemar 31/

Leverkuzen - CSKA Moskva 2:2 (2:2)/Mehmedi 9, Čalhanoglu 15 - Dzagoev 37, Jeremenko 39/

GRUPA F

Real Madrid - Sporting 2:1 (0:0)/Ronaldo 89, Morata 90+5 - Bruno Cezar 48/

Legija - Borusija D. 0:6 (0:3)/Gece 7, Sokratis 15, Bartra 18, Rafael Gerero 51, Gonzalo Kastro 76, Obamejang 87/

GRUPA G

Porto - Kopenhagen 1:1 (1:0)/Otavio 13 - Kornelijus 52/

Klub Briž - Lester 0:3 (0:2)/Olbrajton 5, Marez 29, 61p/

GRUPA H

Juventus - Sevilja 0:0

Lion - Dinamo Zagreb 2:0 (1:0)/Toliso 13, Feri 49, Korne 57/

U utorak su odigrani mečevi u grupama A, B, C i D, a izveštaj možete videti OVDE.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90+5. minut - REAL MADRID - SPORTING 2:1 - MORATA!

2-1 Alvaro Morata Goal HD Real Madrid 2-1... by footballderby

90+1. minut - MANČESTER SITI - BORUSIJA M. 4:0 - IHENAČO

89. minut - REAL MADRID - SPORTING 1:1 - RONALDO

Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1-1... by hqfootball2016

87. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:6 - OBAMEJANG

Pierre-Emerick Aubameyang Goal HD - Legia... by nammakudla

77. minut - MANČESTER SITI - BORUSIJA M. 3:0 - HET-TRIK AGUERA

3-0 Sergio Agüero Hattrick Goal HD Manchester... by footballderby

76. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:5 - GONZALO KASTRO

0-5 Gonzalo Castro Goal Legia Warsaw Vs... by sportlivestream

67. minut - Igrač Kopenhagena Greguš dobio je crveni karton.

61. minut - KLUB BRIŽ - LESTER 0:3 - MAREZ iz penala

Club Brugge KV0-3Leicester Goal (Penalty... by All_sport

57. minut - LION - DINAMO ZAGREB 3:0 - KORNE

Gnaly Cornet Goal HD Olympique Lyon 3-0 GNK... by alexandru-paul29

52. minut - PORTO - KOPENHAGEN 1:1 - KORNELIJUS

Andreas Cornelius Goal - FC Porto 1-1 FC... by alexandru-paul29

51. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:4 - RAFAEL GERERO

Raphael Guerreiro Goal HD - Legia0-4Dortmund... by football__live

50. minut - LION - DINAMO ZAGREB 2:0 - FERI

Jordan Ferri Goal HD Olympique Lyon 2-0 GNK... by alexandru-paul29

48. minut - REAL MADRID - SPORTING 0:1 - BRUNO CEZAR

Bruno César Goal HD - Real Madrid 0-1 Sporting... by nammakudla

Počelo je drugo poluvreme na svim utakmicama.

Kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - TOTENHEM - MONAKO 1:2 - ALDERVIRELD

...........14-09-2016 by livefot

39. minut - LEVERKUZEN - CSKA 2:2 - JEREMENKO

Roman Eremenko Goal - Bayer Leverkusen 2-2 CSKA... by fotlive

37. minut - LEVERKUZEN - CSKA 2:1 - DZAGOEV

Alan Dzagoev Goal HD Bayer Leverkusen 2-1 CSKA... by 1SportS

31. minut - TOTENHEM - MONAKO 0:2 - LEMAR

Thomas Lemar GOAL HD - Tottenham 0-2 Monaco 14... by football365Life1

29. minut - BRIŽ - LESTER 0:2 - MAREZ

Riyad Mahrez Amazing Goal - Club Brugge 0 - 2... by allsportusa

27. minut - MANČESTER SITI - BORUSIJA M. 2:0 - AGUERO iz penala

Sergio Agüero Second Goal HD Manchester City 2... by footballderby

18. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:3 - BARTRA

Marc Bartra Goal HD Legia Warszawa 0-3 Borussia... by 1SportS

15. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:2 - SOKRATIS

Sokratis Papastathopoulos Goal HD - Legia... by hqfootball2016

15. minut - LEVERKUZEN - CSKA 2:0 - ČALHANOGLU

Hakan Calhanoglu Goal HD Bayer Leverkusen 2-0... by whywhywhymemememememmeemme

15. minut - TOTENHEM - MONAKO 0:1 - BERNARDO SILVA

13. minut - LION - DINAMO ZAGREB 1:0 - TOLISO

13. minut - PORTO - KOPENHAGEN 1:0 - OTAVIO

Otavinho Goal HD - FC Porto 1-0 FC Copenhagen... by sportlivestream

9. minut - LEVERKUZEN - CSKA 1:0 - MEHMEDI

Admir Mehmedi Goal ~ Bayer Leverkusen 1-0 CSKA... by sportschannell

9. minut - MANČESTER SITI - BORUSIJA M. 1:0 - AGUERO strelac, KOLAROV asistent

7. minut - LEGIJA - BORUSIJA D. 0:1 - GECE

0-1 Mario Götze Goal HD Legia Warszawa 0-1... by 1SportS

5. minut - BRIŽ - LESTER 0:1 - OLBRAJTON

20:45 - Utakmice su počele.

20:37 - Juve bez poraza u Torinu na 17 uzastopnih mečeva u Evropi

20:28 - Ekipa iz Dortmunda ima podršku i u Varšavi

20:20 - Od Srba samo Kolarov starterAleksandar Kolarov je jedini srpski fudbaler koji se večeras nalazi među starterima. On je u sastavu Mančester sitija za duel sa Borusijom Menhengladbah, dok su Lazar Marković, Zoran Tošić, Miroslav Radović i Andrija Pavlović na klupama Sportinga, CSKA, Legije i Kopenhagena. Radoslava Petrovića nema u protokolu meča na "Santjago Bernabeuu".

20:17 - Navijači Lestera u Brižu uoči debija svog kluba u Ligi šampiona

20:15 - Ronaldo napada "svoj" SportingBranilac titule prvaka Evrope Real Madrid kreće u novu sezonu Lige šampiona protiv Sportinga, kluba u kome je počeo meteorski uspon Kristijana Ronalda. Podsetimo, Real je prošle sezone trijumfovao u finalu protiv Atletiko Madrida boljim izvođenjem penala 5:3, pošto je posle 90 minuta bilo 1:1, baš kao i posle 120.