(VIDEO) NOVI ŠOK NA NOU KAMPU: Ceo Madrid slavi Valensiju posle pobede nad Barselonom

Raspad sistema u Kataloniji

Fudbaleri Valensije pobedili su na Nou Kampu ekipu Barselone 2:1 u 33. kolu španske Primere.

Valensija je povela autogolom Rakitića u 26. minutu, a na 2:0 povisio je Mina u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Katalonski klub je propustio veliki broj šansi, a jedini gol za Barselonu postigao je Lionel Mesi u 63. minutu. Ovo je ujedno bio 500. gol Argentinca u karijeri.To je Mesiju bio 450. gol za Barselonu, a postigao ga je posle četiri utakmice bez gola. Argentinac je za svoju reprezentaciju postigao 50 golova, tako da mu je ovo bio 500. gol u profesionalnoj karijeri.

Valensiji je ovo bila druga uzastopna pobeda i sada je 12. na tabeli.

Atletiko je ranije danas pobedio Granadu sa 3:0 i izjednačio se po broju bodova sa Barselonom na prvom mestu na tabeli.Barselona je prva na tabeli sa 76 bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletiko. Real je treći sa 75 bodova.Barselona u sledećem kolu ide u goste Deportivu, Atletiko gostuje kod Atletik Bilbaa, dok će Real Madrid na svom terenu igrati protiv Viljareala.