(VIDEO) TRIJUMF ZA KRAJ SEZONE: Zvezda se pobedom protiv Mladosti oprostila od Lazovića

Crveno-beli šampionat završili na drugom mestu iza Partizana

Crveno-beli su pobedili Mladost 3:1. Dva gola za Zvezdu postigao je Orlandić, a jedan Stojanović

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Mladosti iz Lučana 3:1 (2:1) u meču poslednjeg, 30. kola Superlige Srbije.Crveno-beli su sezonu završili na drugom mestu na tabeli sa 64 boda, dok je šampion Partizan osvojio 71. Zvezda će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pod uslovom da dobije licencu. Utakmici je prisustvovalo oko 8.000 navijača.Zvezda je povela golom Petra Orlandić u 25, a izjednačio je Jevgenij Pavlov u 35. Orlandić je u poslednjim trenucima prvog poluvremena povisio na 2:1, a Saša Stojanović je u 93. minutu postavio konačan rezultat.

Od dresa crveno-belih se na ovom meču oprostio Darko Lazović, koji karijeru nastavlja u Đenovi. On je dobio ovacije nekoliko hiljada navijača sa tribina stadiona Rajko Mitić. Njemu je uoči početka meča prvi čovek Zvezde Svetozar Mijailović uručio prigodne poklone.

Lazović je na ovom duelu nosio kapitensku traku, koja mu je ranije oduzeta.Na ovoj utakmici od navijača se oprostio i trener Nenad Lalatović, koji najverovatnije od naredne sezone neće biti na klupi crveno-belih.Ova utakmica će ostati upamćena i po tome što je Zvezda prvi put u novijoj istoriji u protokolu imala samo 15 igrača, odnosno samo četvoricu na klupi za rezerve.

Mladost je najbolju priliku u prvom poluvremenu imala u 24. minutu, kada Živadinović iz slobodnog udarca pogodio stativu. Zvezda je povela samo minut kasnije, kada je Stojanović centrirao sa leve strane, a Orlandić glavom zahvatio loptu i sa pet metara je smestio u mrežu. Samo tri minuta kasnije moglo je da bude 2:0, ali je golman Mladosti odlično odbranio pokušaje Bosančića i Lazovića. Gosti su izjednačili u 35. minutu preko Pavlova. Zvezda je nastavila sa inicijativom, a Orlandić je u poslednjim trenucima prvog poluvremena povisio na 2:1.

Zvezda je imala inicijativu u drugom poluvremenu, a Zvezda je preko Lazovića, Orlandića i Anđelkovića propustila prilike da uveća vođstvo. Mladost je u 80. minutu mogla da izjednači, ali je Jovanović posle kontranapada izbio sam pred Kahrimana, ali nije uspeo da se snađe. Konačan rezultat postavio je Stojanović u poslednjim trenucima utakmice.