(KURIR TV) PARTIZAN U POLUFINALU KUPA: Leonardo u 90. minutu spasao mlitave crno-bele

Zmajevi poklekli u finišu

Fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac sa 2:1 i plasirali se u polufinale Kupa Srbije.

Fudbaleri Partizana golovima Đurđevića u 80. i Leonarda u 91. minutu uspeli su da izbore pobedu u četvrtfinalu Kupa Srbije i plasiraju se u dalji tok takmičenja.

Jedini gol za Voždovac postigao je Srećković u 42. minutu.

Iako je domaći tim tokom celog susreta imao više prilika, čak tri stopostotne šanse koje nije uspeo da iskoristi Georgijević, crno-beli su u finišu meča zbili redove, zaigrali agresivnije i uspeli da se plasraju u polufinale nacionalnog takmičenja.

Izabranici Marka Nikolića u ovom susretu uopšte nisu blistali. U prvom poluvremenu su igrali na mahove, šanse skoro da nisu ni stvarali, dok je sa druge strane Voždovac ređao prilike. Iz jedne takve, u 42. minutu je i poveo preko Srećkovića.

Crno-beli su se 'probudili' tek u drugom poluvremenu i agresivnijom igrom nametnili svoj tempo. U 80. minutu iz slobodnog udarca, golom Đurđevića Partizan je izjednačio, da bi u nadoknadi vremena Leonardo odlučio pobednika ovog duela.

95. minut - KRAJ MEČA! Voždovac - Partizan 1:2

91. minut: GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Voždovac - Partizan 1:2, strelac: Leonardo

88. minut: PRILIKA ZA CRNO-BELE Posle nekoliko dodavanja, lopta završava kod Kosovića koji se nalazio na nekoliko metara od gola, ali nije bio precizan i lopta završava tik uz stativu!

80. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Voždovac - Partizan 1:1, strelac: Uroš Đurđević

74. minut: PRILIKA ZA PARTIZAN Centaršutom Đuričković je uposlio Kosovića koji je glavom pokušao da ubaci loptu u mrežu, ali je golman Voždovca odlično reagovao

70. minut: JOŠ JEDNA ODLIČNA ŠANSA ZA DOMAĆINA!!! Georgijević je po treći put imao stopostotnu šansu, bio je sam pred golmana Kljajića, koji je snažan šut uspeo da odbrani

64. minut: ŠANSA ZA PARTIZAN: Ostojić je posle kornera imao odličnu priliku, ali je golman Milutinović bio na visini zadatka

61. minut: KAKVA ŠANSA ZA VOŽDOVAC! Georgijević opet promašio stopostotnu priliku!

59. minut: Crno-beli nameću svoj tempo, ali nikako da ozbiljnije ugroze gol domaćina!

54. minut: Izmena u Partizanu: Tavamba izlazi iz igre, u igri je Đuričković

46. minut: ĐURĐEVIĆ JE BIO U SJAJNOJ PRILICI, ali uspeo je da 'izbori' samo korner

46. minut: Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

45. minut: JOŠ JEDNA ŠANSA ZA VOŽDOVAC: Ješić sam pred golmana Kljajića šutira loptu, ali pored gola

42. minut: GOOOOLLLLLLL Voždovac - Partizan 1:0, strelac: Srećković

32. minut: Prilika za Partizan! Marko Janković sa oko 20 metara snažno šutira na gol Voždovca, dok je golman, pomalo nesigurno uspeo da uhvati loptu

26. minut: GOL ZA PARTIZAN, ALI IZ OFSAJDA! Janković izvodi korner, lopta dolazi na glavu Ostojiću koji je upućuje ka golu, glavom loptu dotiče i Đurđević koji je ubacuje u mrežu, ali je bio u ofsajdu i gol je poništen!

24. minut: Lepa prilika za Leonarda, ali lopta završava pored gola

22. minut: Mala grupa Grobara koji su došli da podrže Partizan bacili su nekoliko dimnih bombi, koje bi mogle da budu izuzetno opasne stozirom da se stadion na kome se igra utakmica nalazi na krovu tržnog centra!

13. minut: SJAJNA ŠANSA ZA VOŽDOVAC: Posle kornera lopta stiže do Georgijevića, koji nije bio dovoljno opasan po Kljajića. Propustio je stopostotnu šansu!

6. minut: Prvi pokušaj na meču za Voždovac: Georgijević šutira preko gola!

1. minut: Meč je počeo!

Stadion: Voždovac

Glavni sudija: Čolović Dragan

Pomoćne sudije: Jovanović Vladimir, Petrović Nemanja, Jovanović Srđan

VOŽDOVAC: Popović, Ćirković, Putinčanin, Filipović, Ivković, Mihajlov, Pavlović, Petrović, Srećković, Georgijević, Ješić

Klupa: Milošević, Stuparević, Blagojević, Gajić, Marinković, Marković, Duronjić.

Trener: Ilija Stolica

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba

Klupa: Jovičić, Đilas, Đuričković, Jevtović, Ilić, Radin, Jovanović.