PRVENAC: Marinković predvodio Partizan do prve pobede u Evrokupu

Trijumf crno-belih

Ovo je prva pobeda crno-belih u Evrokupu. Asesoft ima učinak od tri pobede i dva poraza.

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu rumunskog Asesofta 76:69 (25:23, 18:15, 11:20, 22:11) u meču 5. kola grupe E Evrokupa.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vanja Marinković sa 19 poena, dok je Edo Murić dodao 14, a Milan Mačvan 12. Kod gostiju, najbolji su bili Di Braun i Džerald Li sa po 13 poena.Ovo je bila prva pobeda crno-belih u Evrokupu, dok Asesoft ima učinak od tri trijumfa i dva neuspeha.Partizan će u narednom kolu, 18. novembra na svom terenu dočekati ekipu Lijetuvos Ritasa.Meč je odigran u hali Pionir pred 4.500 gledalaca, a sudili su Murat Biricik (Turska), Sergej Zaščuk (Ukrajina), Žozef Bisanj (Francuska).Partizan: Tepić 6, Kuzeloglu, Murić 14, Marinković 19, Dalo, Milutinov 10, Mačvan 12, Gagić 10, Andrić 3, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović 1.Asesoft: Zijarto, Pelaknos, Labović 10, Burlaku, Braun 13, Negoitesku, Mohamed 7, Li 13, Kuper 5, Flauers 10, Runkauskas 6, Hejs 5.Crno-beli su odlično otvorili meč i došli do plus 9 (25:16), ali su gosti serijom od 8:0 uspeli da se vrate u meč. Gosti su početkom druge četvrtine uspeli da preokrenu, ali je Partizan prvih 20 minuta rešio u svoju korist 43:38. U drugom poluvremenu vodila se velika borba, a Partizan je serijom od 12:0 došao do 66:60. Crno-beli su potom zadržali vođstvo i zasluženo su stigli do prve pobede.

TOK MEČAIV četvrtinaAsesoft je početkom poslednje četvrtine poveo 60:54. Usledio je preokret Partizana, koji je poenima Murića, a zatim trojkama Marinkovića i Mačvana poveo, 64:60. Partizan je na tri minuta pre kraja poveo 69:63. Gosti su na minut i po pre kraja trojkom smanjili vođstvo Partizana na 70:67. Usledila je trojka Tepića, 73:67. Trener gostiju je potom tražio tajm-aut. Partizan je potom zadržao prednost i zasluženo je stigao do prve pobede u Evrokupu.III četvrtina

Gosti su na početku treće četvrtine smanjili vođstvo Partizana na 43:40. Usledila je trojka Marinkovića za 46:40. Gosti su potom zaigrali angažovanije i u 23. minutu izjednačili na 48:48. Asesoft je poveo 51:50, a onda nekoliko minuta nije poena na obe strane. Gosti su u 28. minutu poveli 53:50, a onda je Tepić smanjio na 53:52. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa minusom od četiri poena, 54:58.

II četvrtinaPartizan je poenima Andrića i Milutinova poveo 32:27. Međutim, usledio je preokret rumunskog tima koji je u 15. minutu poveo 36:32. Trener Partizana Duško Vujošević je zatražio tajm-aut, a onda su crno-beli serijom od 8:0 poveli 40:36. Crno-beli su održavali prednost i prvih 20 minuta rešili u svoju korist, 43:38.I četvrtinaPartizan je otvorio meč serijom 7:0 u kojoj se istakao Vanja Marinković sa pet poena, od čega jedna trojka. Rumuni su uzvratili istom serijom, u kojoj je Dragan Labović postigao pet poena.Početak je počeo u serijama, pa crno-beli sa pet poena Murića i dvojkom Gagića vode 14:7 u 5. minutu.Dva puta su crno-beli imali po devet poena prednosti, posle poena Gagića 1:29 pre isteka prve četvrtine bilo je 25:16, ali su gosti vezali sedam poena, od čega dve trojke i prišli na dva poena zaostatka na kraju prve četvrtine.#Grobari #PARvsASE #Eurocup #fans #crnobeli #kkp pic.twitter.com/uGltY2YfmN

TOK UTAKMICE

Navijači Partizana su pripremili akciju koja ima za cilj da vrati Aleksandra Pavlovića u klub.