(KURIR TV) PARTIZAN PAO POSLE DRAME: Crno-beli izgubili od Budućnosti, presudio im bivši zvezdaš

Prvi neuspeh Džikićevog tima u ABA ligi

Košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu derbi meč sedmog kola ABA lige - 61:64.

1 / 5 Foto: ABA Liga

Crno-belima je ovo bio prvi neuspeh u ABA ligi, dok su Podgoričani, uz Crvenu zvezdu, ostali jedni neporaženi.

U paklu hale "Ranko Žeravica", pred oko 5.500 gledalaca, Partizanu je presudio bivši igrač Zvezde, Markus Vilijams. Dao je poslednji šest poena na meču - trojku i dodatno slobodno bacanje posle faula Robinsona, a onda je na kraju još dva puta bio precizan sa penala.

U međuvremenu, pri rezultatu 61:62, crno-beli su imali skoro ceo napad, razlika između dva semafora je bila samo sekund, ali je Vanja Marinković odlučio da iz daljine šutne trojku deset sekundi pre kraja. I promašio je! U nastavku je Vilijams samo potvrdio trijumf gostiju.

Budućnost je bolje počela meč, u 13. minutu vodila 27:13, ali je onda Partizan napravio nestvarnu seriju 24:3 do poluvremena. Posle dve četvrtine bilo je 37:30.

U nastavku je rezultat bio na klackalici, pa se ušlo u dramatičan finiš u kome su se gosti bolje snašli.

Najefikasniji u Partizanu bio je Novica Veličković sa 15 poena i devet skokova, dok je Uroš Luković imao učinak od 12 poena i sedam skokova.

Treba pomenuti da su crno-beli imali šut za tri poena samo 3/25!

Frenk Robinson dodao je 11 poena.Budućnost su predvodili Markus Vilijams sa 13 i Šon Džejms sa 12 poena.

Crno-belima sledi duel u Beogradu sa Zelenom Gorom u FIBA Ligi šampiona, a onda i derbi sa Crvenom zvezdom u ABA ligi.

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 61:64!

40. minut - 61:64 - Vilijams je pogodio oba bacanja.

40. minut - 61:62 - Marinković je šutirao trojku deset sekundi pre kraja meča, odnosno devet pre kraja napada Partizana i promašio!

39. minut - 61:62 - Vilijams je dao trojku, pritom ga je Robinson faulirao, a Amerikanac je dao i četvrti poen u ovom napadu.

39. minut - 61:58 - Veličković dva puta precizan sa linije penala.

39. minut - 59:58 - Trojka Robinsona!

38. minut - 56:56 - Odlična odbrana Partizana, pa pogodak Hečera za izjednačenje.

37. minut - 54:56 - Solo partitura Veličkovića - dva plus jedan poen.

Partizan za tri poena - 2/22!

36. minut - 49:54 - Domaći igrači su u seriji grešaka i promašaja, Budućnost je to iskoristila da se odlepi, sada je Rejnolds pogodio sa distance.

33. minut - 48:49 - Rejnolds za vođstvo Budućnosti, prvo još od 18. minuta.

32. minut - 48:47 - Džejms vraća na poen razlike.

32. minut - 48:45 - Vrabac završava sve sam.

31. minut - 46:45 - Nikolić sa linija bacanja ima 1/8!

Treća četvrtina - 46:45:

29. minut - 45:45 - Tehnička za Lukovića zbog protesta. Rejnolds je pogodio slobodno bacanje, u nastavku je fauliran Nikolić, koji sa linije penala precizan jednom.

29. minut - 43:43 - Crno-beli su u seriji grešaka, Budućnost je to iskoristila da izjednači.

28. minut - Meč je prekinut na kratko zbog bacanja petardi na teren. Proletela je pored Šćepanovića i pala pored zapisničkog stola.

28. minut - 43:41 - Crno-beli dva puta greše u koracima, Nikolić vezuje četiri poena.

25. minut - 43:35 - Ponovo Luković, svih šest poena crno-belih u ovoj deonici dao je upravo on.

25. minut - 41:35 - Luković prekida dugi Partizanov "post".

23. minut - 39:35 - Džejms daje dva, pa Vilijams tri poena, Budućnost prilazi.

21. minut - 39:30 - Luković prvi pogađa u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina - 37:30:

20. minut - 37:30 - Prodor Vrapca od koša do koša za pet sekundi i polaganje za "plus sedam" - serija Partizana 24:3 za šest minuta.

20. minut - 35:30 - Na pet sekundi pre kraja poluvremena Popović daje jedno (od dva) bacanje i prekida šestominutni "post" Budućnosti!

20. minut - 35:29 - Pogađa i Birčević (22:2).

19. minut - 33:29 - Veličković daje i zicer (20:2).

18. minut - 31:29 - Trojka Veličkovića! Delirijum na tribinama! Prvo vođstvo Partizana posle serije 18:2.

17. minut - 28:29 - Ponovo Robinson, ovaj put polaganje posle ulaza.

16. minut - 26:29 - Trojka Robinsona iz kornera! Grobari su u transu! Crno-beli koriste seriju izgubljenih lopti gostiju.

15. minut - 23:29 - Veličković smanjuje na "minus šest", Grobari su skočili, a Šćepanović tražio tajm-aut.

14. minut - 19:27 - Robinson - prvi šut, prvi pogodak... Pre i posle toga Hečer je dao četiri poena. Serija Partizana 6:0.

13. minut - 13:27 - Trojka Šehovića.

12. minut - 11:24 - Subotić ubacuje, raste prednost Budućnosti.

11. minut - 11:22 - Džejms zakucava, pa Rejnolds pogađa za "plus 11".

Prva četvrtina - 11:18

10. minut - 9:18 - Partizan je promašio svih pet pokušaja za trojku, ima četiri izgubljene lopte... Na drugoj strani Popović je imao tri bacanja, a pogodio je dva.

9. minut - 9:14 - Marinković je vezao četiri poena, Partizan je uhvatio priključak.

8. minut - 5:14 - Crno-beli imaju velike probleme u napadu, što gosti vešto koriste da uvećavaju prednost.

6. minut - 5:12 - Vilijams pogađa dvojku sa zvukom sirene.

5. minut - 5:8 - Pogađa Birčević sa distance... Budućnost je bolje otvorila meč.

3. minut - 3:6 - Trojka Savovića.

3. minut - 3:3 - Vrabac iz penala jedan posle nesportske lične, pa Luković posle promašaja Hečera za izjednačenje.

2. minut - 0:3 - Prvi poeni - prva trojka - Suad Šehović.

1. minut - Meč je počeo.

20:59 - Grobari grme, spektakl u najavi, tribine su pune, ima 5.500 ljudi!

20:58 - Na tribinama su i poznati menadžer i prvi čovek Mege Miško Ražnatović, uz predsednika Partizana Nikolu Pekovića, kao i Predrag Drognjak, potpredsednik KSS Dejan Tomašević, košarkašice crno-belih koje su danas pobedile u Kraljevu...

20:57 - Tepić i Pavlović u publici

Crno-beli su prošle nedelje doživeli prvi poraz u sezoni, i to od Bešiktaša u Istanbulu u drugom kolu FIBA Lige šampiona. Podgoričani su izgubili oba meča u Evrokupu, u gostima od Mursije i kod kuće od Unikahe.

Prošle sezone Partizan i Budućnost sastajali su se dva puta i oba meča dobili su domaćini. U Beogradu je bilo 86:77, a u Podgorici 78:65.