CRNO-BELO SLAVLJE NA SVETOG NIKOLU: Partizan u vrelini Pionira pregazio Turk Telekom i plasirao se u TOP 16 Evrokupa (KURIR TV)

DELOVALO JE KAO NEMOGUĆA MISIJA

Košarkaši Partizana plasirali su se u TOP 16 Evrokupa pošto su pred više od 5.000 gledalaca savladali Turk Telekom 87:72 (25:21, 18:11, 23:22, 21:18) i u dalje takmičenje otišli kao treći tim grupe C.

1 / 16 Foto: Starsport©

Oni će se u borbi za plej - of nadmetati u novoj grupi Monako, Ritas i Alba.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rade Zagorac sa 18 poena, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Goste je predvodio nekadašnji reprezentativac Srbije Vladimir Štimac 21 poenom i pet skokova, za ukupno 26 indeksnih poena.

Partizan je počeo sa tri trojke (dve Nikolić i Janković), ali su se Turci posle prvog šoka povratili i pred kraj prve četvrtine na kratko poveli. Ipak završnica prve deonice pripada Partizanu, koji posle deset minuta vodi 25:21.

U drugom kvartalu viđeno je mnogo lepih poteza. Zakucao je Gagić, pogađali Veličković i Zagorac, ali je najlepši potez izveo Bandža Si koji je zakucao iza leđa, na pas Zagorca. Borbeni i razigrani izabranici trenera Andree Trinkijerija su posle prvog poluvremena vodili 43:32.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Pejdža, ali se tada razigrao Gebrijel i Turci su smanjili na šest razlike. Tada su poentirali Janković (dva puta) i Pejdž, čime je Partizan odbio nalet tima iz Ankare i vratio dvocifrenu prednost. Arslan je tada nvezao pet poena, pa je Trinkijeri zatražio minut odmora. Partizan je zatim uspero da se konsliduje i posle trojke Nikolića u poslednji kvartal uđe sa plus 12 (66:54).

U poslednjih deset minuta tim trenera Trinkijerija rutinski je posao priveo kraju i zasluženo ostvario ono što je posle poraza od Valensije delovalo kao teorija. Pre gotvo mesec dana, partizan je imao dve pobede i posle reprezentativne pauze, čekalo ga je gostovanje Asvelu, gde je morao da pobedi. To se u Vilerbanu dogodilo, bilo je 78:75, a zatim je na Svetog Nikolu (slava Radeta Zagorca) trijumfom nad Turk Telekomom završen posao.

Četvrta četvrtina

40. minut 87:72 - Kraj utakmice

38. minut - 84:65 - Pionir gori

37. minut 81:64 - Trojka Zagorca

36. minut 79:64 - Partizan je na pravom putu da se domogne TOP 16 faze

33. minut 71:57 - Trojka Gegića

30. minut 66:54 - Partizan je uspeo da se udpre svimn napadima Turk Telekoma

29. minut 64:50 - Trojka Nikolića!

27. minut - 59:50 - Gagić prekida seriju gostiju.

26. minut - 57:50 - Trojka Arslana, pa dvojka Štimca, posle čega i Trinkijeri uzima minut odmora.

25. minut - 57:45 - Janković sa četiri i Pejdž sa dva poena napravili su seriju Partizana 6:0, pa Turci traže tajm-aut.

24. minut - 51:45 - Još jedna trojka Gebrijela, gosti na samo minus šest.

21. minut 46:32 - Trojka Pejdža

Treća četvrtina

20. minut 43:32 - Odlična igra i fanatična borbenost košarkaša Partizana u prve dve deonice

19. minut 41:30 - Odličan potez Veličkovića

18. minut 37:30 - Štimac pravi mnogo problema pod košem Partizana

15. minut 37:25 - Brutalno zakucavanje Sija na bas Zagorca!

14. minut 32:25 - Kucanje Gagića na pas Zagorca i zatim trojka Zagorca za tajm-aut Turaka

Druga četvrtina

10. minut 25:21 - Partizan je na kraju prve deonice na plus 4 što bi bilo dovoljno za treće mesto u grupi

8. minut 17:18 - Turci su poveli, klackalica je u Pioniru na kraju prve deonice

5. minut 13:10 - Turci su se adaptirali na atmosferu i teren i smanjili zaostatak

3. minut 11:2 - Štimac je ubacio prve poene za turski tim

2. minut 9:0 - Tri trojke Partizana! Dve Nikolića i jedna Jankovića

Prva četvrtina

Rezultati mečeva odigranih u utorak u Sankt Peterburgu i Trentu išli su naruku crno-belima, koji bi trijumfom od najmanje jednog koša razlike protiv rivala iz Turske obezbedili plasman u Top 16 fazu Evrokupa.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri uoči meča protiv Turk Telekoma izjavio je da će njegov tim uraditi sve da prođe u narednu fazu Evrokupa.

"Pripremamo se za utakmicu na najbolji mogući način. Turk Telekom ima sjajan, dobro popunjen roster i zaista veliku rotaciju. Mi ćemo učiniti sve što možemo da prođemo u narednu fazu takmičenja, ali ne zavisi sve od nas", poručio je Trinkijeri.

U dresu turskog tima publika u Pioniru imaće prilike da vidi Vladimira Štimca. Rođeni Beograđanin igra u životnoj formi u drugom evropskom takmičenju po snazi sa 14,8 poena i 7,3 skoka po utakmici, dok je treći po indeksu korisnosti (19,1).

"Volim da igram u Beogradu, biće to veliki izazov, ne samo za mene već i za ceo tim. Važno je da imamo na umu da smo iskusniji tim. Nadam se da ćemo pobediti i kvalifikovati se za Top 16. Za oba tima je ovaj meč 'pobedi ili idi kući', spremni smo", rekao je Štimac.

Utakmica 10. kola C grupe Evrokupa Partizan – Turk telekom igra se od 20 sati u hali "Aleksandar Nikolić".