ZVEZDA DO POBEDE NA KRILIMA DELIJA: Crveno-beli se kockali, pa na kraju razbili Limož u grotlu Pionira (KURIR TV)

evrokup

Košarkaši Crvene zvezde savladali su francuski Limož (83:71) u prvom meču G grupe TOP 16 faze Evrokupa.

1 / 14 Foto: Starsport©

Filip Čović je sredinom poslednje deonice, pri rezultatu, 60:58, vezao osam poena i dve asistencije posle kojih je domaći tim otišao na 71:61. Marko Kešelj je zatim pogodio dve važne trojke i imao dva skoka kada se ''lomio'' rezultat.

Ćović je meč završio sa 12 poena i šest skokova, a najefikasniji je bio Beron sa 13 poena.

Odličnu partiju pružio je mladi Boriša Simanić koji je posle tri četvrtine imao 11 poena i šest skokova. Poslednju nije igrao zbog četiri lične greške. I Cirbes je ubacio 11 poena, dok je Perperoglu meč završio sa 10 poena. Kešelj i Reglend su ubacili po devet, s timd aje Amerikanac zabeležio i pet

asistencija.

Najbolji kod Limoža bio je Dvajt Hardi sa 20 poena, a pratili su ga Vilijam Hauard i Aksel Butej sa po 11 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 83:71 - Kraj utakmice

39. minut 80:67 - Posle trojke Čovića zvezda je pred pobedom

37. minut 74:61 - Trojka Čovića

36. minut 71:61 - Važna rola Filipa Čovića, koji i poentira i asistira

35. minut 68:58 - Trojka Kešelja

34. minut 65:58 - Koš Cirbesa i asistencija Čovića

34. minut 63:58 - Trojka Čovića

31. minut 60:56 - Koš Perperoglua

31. minut 58:56 - Trojka za Limož

30. minut 58:53 - Zvezda ima kontrolu meča, iako Limož sada deluje mnogo kompaktnije nego u prve dve četvrtine

29. minut 55:48 - Lep prodor i polaganje Berona

25. minut 48:42 - Opet kuca Simanić, koji ima i tri blokade

23. minut 44:37 - Cirbes pogađa, a zatim i Odžo

21. minut 40:37 - Ekspresna serija Francuza na startu poluvremena

20. minut 40:32 - Sa izuzetkom nekoliko minuta, Zvezda je odigrala odlično poluvreme. Beron i Reglend su ubacili po 9. a Cirbes 7 poena

20. minut 40:31 - Francuzi su sa 5 vezanih poena smanjili zaostatak na jednocifren, pa je Tomić reagovao minutom odmora

19. minut 40:26 - Iako ima malo problema sa organizacijom napada ekipa trenera Tomića uspeva dfa održi prednost stečenu u prvom kvartalu

16. minut 35:22 - Zakucavanje Odža razgalilo Delije

13. minut 29:19 - Zvezda potpuno kontroliše meč i igru pod oba koša

Druga četvrtina

10. minut 25:16 - Berron, Cirbes i Simanić daju ton Zvezdinoj igri

9. minut 24:14 - Zvezda ima dvocifrenu prednost, Cirbes igra veoma dobro

5 minut 14:11 - Reglend dobija tehničku zbog ptigovora

4. minut 14:8 - Zvezda pravi seriju 6:0

2. minut 4:5 - Zakucavanje Simanića

1. minut 2:3 - Francuzi su uzvratili trojkom

1. minut 2:0 - Pogodio je Bili Beron

Prva četvrtina

Šampion Srbije je smešten u izuzetno jaku, mnogi bi rekli u evroligašku grupu gde su još i Valensija i Unihaka, i dobar start je neophodan za eventualnu borbu za plej-of, čemu se pristalice kluba sa Malog Kalemegdana i nadaju.

"Početak TOP 16 faze igramo protiv ekipe koja je u dobrom momentu, u seriji su od 6 pobeda, 4 u prvenstvu i dve u Evrokupu nakon promene trenera. Igraju brzo sa puno kontri, atletski su jaki i izuzetno visoki kao ekipa na svim pozicijama. Zato moramo da odigramo dobru utakmicu u dobrom ritmu. Protiv Budućnosti smo igrali bez nekoliko igrača koji su bili bolesni, roviti ili povređeni. Videćemo na koga pred ovaj meč mogu da računam", poručio je trener Zvezde Milan Tomić.

Duel se igra u dvorani Aleksandar Nikolić od 20 časova.