CRNO-BELI IZGUBILI NEVEROVATNU DRAMU U PAKLU PIONIRA: Partizan poražen od Ritasa košem dve desetinke pre kraja i ostao bez šansi za TOP 8 (KURIR TV)

TOP 16 EVROKUPA

Košarkaši Partizana poraženi su litvanskog Ritasa 78:77 u meču petog meča Grupe E Top 16 faze Evrokupa.

1 / 13 Foto: Starsport©

Sada Ritas, Monako i Partizan imaju skor 2-3. Partizan čak i da dobije Albu u Berlinu u poslednjem kolu imaće 3-3, a ko god da slavi u susretu Ritasa i Monaka u poslednjem kolu imao bi isti skor (3-3), ali i bolji međusobni skor od crno-belih. Jer i Ritas i Monako imaju bolji međusobni skor od Partizana. Tako da, nade Partizana za ovu godinu Evrokupa su - ugašene.

Kontrolisali su gosti situciju od starta utakmice, dok su crno-beli uz mnogo muke držali priključak. Najviše problema crno-beliam zadavao je Bendžijus koji je u prvom poluvremenu ubacio 17 poena od toga četiri trojke.

Imao je Ritas tokom prvog dela utakmice i devet poena više, ali su Renfro sa četiri vezana poen i Si trojkom vratili Partizan u život pred drugih 20 minuta utakmice.

Crno-beli su na startu drugog dela igre bili na dva poena od Ritasa. I umesto da preokrenu, oprokockali su šansu,promašili trojku, Ritas je uzvratio serijom 6:0 i poveo 52:44, da bi potom otišao i na "+11". Međutim, trgli su se crno-beli, uzvratili serijom 8:0 uz dve vezane trojke Marinkovića i prišli na 57:60.

Ritas je tokom poslednjih 10 minuta igre imao 10 poena više. Lendejl i Renfro napravili su seriju 6:0 i istopili prednost gostiju. Partizan je prišao na tri poena.

Usledila je dramatična završnica, crno-beli su poveli, Ritas vratio vođstvo, pa je Lendejl deset sekundi pre kraja doneo crno-belima vođstvo 77:76. Ali, Parahovski je u poslednjoj sekundu ukrao pobedu Partizanu i ostavio Ritas u igri za četvrtfinale Evrokupa.

Na kraju, Parahuski je bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 22 poena, Bendzijus ga je pratio sa 21.

U Partizanu 14 poena Lendejla, Bandža Si je upisao 13, Marinković i Renfro po 11.

Četvrta četvrtina

40. minut 77:78 - Koš Litvanaca 0,2 sekunde pre kraja, Parahovski

40. minut 77:76 - Lendejl 11 sekundi do kraja

39. minut 75:76 - Pogađaju Litvanci

39. minut 75:74 - Vanja Marinković je pogodio

38. minut 73:73 - Pejdž je pogodio posle tehničke Siliju zbog flopinga

38. minut 72:73 - Renfro ulazom

37. minut 70:73 - Trojka Sija, posle dva skoka u napadu

36. minut 67:71 - Lendejl je pogodio

34. minut 63:71 - Peti faul Stefana Jankovića

33. minut 61:69 - Pejdž je pogodio

32. minut 57:67 - Pionirom se peva Marš na Drinu

30. minut 57:64 - Litvanci prave mini seriju 4:0

29. minut 57:60 - Serija Partizana 8:0, dve trojke Vanje Marinkovića

27. minut 49:57 - Partizan ne poentira ni iz drugog napada i to je osnovni problem

24. minut 44:52 - Loš period za Partizan pa Trinkijeri reaguje minutom odmora

22. minut 43:46 - Trojka za prve poene Pejdža

Trener Partizana Andrea Trinkijeri rekao je u kratkoj izjavi pred nastavak da je edina dobra stvar za crno-bele rezultatski zaostatak od svega 4 poena

Treća četvrtina

20. minut 40:44 - Trojka Sija

18. minut 37:42 - Renfro vezuje 4 poena za Partizan

17. minut 33:42 - Partizan je neko vreme bez realizacije, Bendžijus sa druge strane ima već 17

16. minut 31:40 - Rok Stipčević pogađa i asistira, pravi mnogo problema Partizanu

13. minut 31:33 - Po jedna trojka na obe strane terena

Druga četvrtina

10. minut 28:30 - Brza i efikasna košarka u prvih 10 minuta

9. minut 25:30 - Litvanci su do sada ubacili sedam trojki

6. minut 17:17 - Partizan više igra na centri, na startu meča raspoložen je Gagić

1. minut 2:3 - Bandža si pogodio prve poene za Partizan

Prva četvrtina

1 / 6 Foto: Starsport©

Crno-beli su drugi na tabeli E Grupe, sa po dve pobede i poraza, i eventualna pobeda ostavila bi ih u igri za plasman u plej-of fazu takmičenja.

"U jednom delu košarkaške javnosti stvorila slika kako Partizan mora da dobije Ritas, kao da nije reč o ekipi koja je po kvalitetu druga u jedinoj evropskoj zemlji koja uz Srbiju za sebe može da kaže da je košarkaška. Nije stvar u tome da se stvara nepotreban dodatni pritisak na igrače, jer ovi momci samom činjenicom da igraju u Partizanu imaju naviku da se nose sa tenzijom da na svakom treningu, kamoli utakmici, moraju da se izbore sa pritiskom da pruže najviše što mogu i napreduju. Njihova jedina obaveza je da na terenu daju sve od sebe, da se muški suprostave protivniku. Naravno svi mi želimo da pobedimo, da dođemo do prilike da igramo za prolaz u četvrtfinale, ali ukoliko ne uspemo neće biti smak sveta", rekao je strateg crno-belih Andrea Trinkijeri.

Utakmica Partizan - Ritas igra se u dvorani "Aleksandar Nikolić" igra se od 20 časova.