PARTIZAN POSLE TRILERA U PIONIRU POBEDIO ZVEZDU: Crno-beli na krilima Grobara dobili večiti derbi i obezbedili majstoricu (KURIR TV)

DRAMATIČNO POLUFINALE PLEJ-OFA ABA LIGE

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu kao domaćini u dvorani "Aleksandar Nikolić" u drugom meču polufinala plej-ofa ABA lige i obezbedili majstoricu - 70:67 (13:9, 21:18, 14:22, 22:18).

Rezultat u seriji je sada 1:1, pa će o finalisti odlučivati treća utakmica, koja će se igrati sledeće subote, takođe u "Pioniru" (20.00), ali će tada domaćin biti Zvezda.

Neverovatno, i četvrti uzastopni "večiti" derbi bio je dramatičan. Ovaj put jače živce imali su crno-beli, pa su zadržali nadu da prvio put posle 2013. godine mogu do finala plej-ofa ABA lige.

Rivali su se tokom utakmice često smenjivali u vođstvu, a sve je rešeno u poslednjih 80-ak sekundi.

Tada je Pejdž, koji prethodno nije bio na svom nivou, pogodio trojku za 68:64, uzvratio je Beron (68:67), a onda su crno-beli posle dva skoka u napadu došli do faula nad Renfroom, što je Amerikanac na četiri sekunde pre kraja pretvorio u 70:68.

Zanimljivo je to što su crveno-beli danas dominirali u skoku, a na kraju je zahvaljujući tom segmentu Partizan došao do trijumfa.

Na kraju, poslednji šut imao je Davidovac, ali je promašio trojku, pa je usledilo veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Utakmica je bila daleko od kvalitetne. Na obe strane viđene su revije promašaja, ali su rivali to nadoknađivali borbenošću.

Pomenimo na primer da su crno-beli za dva poena šutirali 11/34, a crveno-beli za tri 5/28...

Najefikasniji na meču bio je Vanja Marinković sa 18 poena, a u Partizanu je samo još Džok Lendejl bio dvocifren - deset.

Kod Zvezde je najbolji bio Stratos Perperoglu sa 16 poena, ali je Grk na tri minuta pre kraja dobio drugu namernu - isključujuću grešku, što je bio veliki hendikep za goste. I crveno-beli su imali samo dvojicu sa dvocifrenim košgeterskim učinkom, a pored Perperoglua, to je bio Majk Cirbes sa 11 poena.

Drugi polufinalni par čine Cedevita i Budućnost, koji se sutra sastaju u Podgorici (19 sati), a Zagrepčani vode 1:0 seriji.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 70:67 - Renfro sa penala za "plus tri", četiri sekunde pre kraja.

40. minut - 68:67 - Trojka Berona!

39. minut - 68:64 - Trojka Pejdža!

39. minut - 65:64 - I Čović samo jednom precizan sa linije penala.

38. minut - 65:63 - Dobrić daje jedno bacanje.

37. minut - 65:62 - Renfro asistira, Lendejl daje zicer.

37. minut - 63:62 - Marinković daje dva bacanja.

36. minut - 61:62 - Pejdž daje koš, uz faul Cirbesa, a onda pogađa i slobodno bacanje.

36. minut - 58:62 - Novi alej-up Čovića i Cirbesa.

36. minut - 58:60 - Renfro smanjuje zaostatak Partizana.

36. minut - 56:60 - Cirbes je napravio prekršaj nad Renfoom, posle čega ga je još i potkačio nogom, što je iznerviralo Lendejla, pa su se Nemac i Australijanac pokoškali.

35. minut - 56:60 - Si pravi peti prekršaj, a Beron poentira preko Lendejla.

34. minut - 56:58 - Perperoglu je napravio nesportski faul, a Lendejl dao jedan poen iz penala i dva iz igre.

33. minut - 53:58 - Rivers pogađa, Zvezda održava "plus pet".

33. minut - 53:56 - Renfro daje dva poena.

33. minut - 51:56 - Asistencija Čovića, poeni Cirbesa.

33. minut - 51:54 - Perperoglu daje dva poena pod faulom, ali onda i peti put promašuje sa penala.

32. minut - 51:52 - Stefan Janković faulirao Perperoglua pri šutu za tri poena. Grk je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

31. minut - 51:51 - Trojka Marinkovića.

31. minut - 48:51 - Cirbes poentira.

Treća četvrtina:

30. minut - 48:49 - Marinković daje dva bacanja. Ima ukupno 13 poena, koliko i Perperoglu kod Zvezde.

30. minut - 46:49 - Trojku pogađa i Perperoglu.

29. minut - 46:46 - Trojka Marinkovića pod faulom! Daje i dodatno slobodno bacanje.

29. minut - 42:46 - Crveno-beli prave razliku sa linije penala, sada je Čović dva puta precizan.

29. minut - 42:44 - Si pravi faul u napadu, Lazić sa penala dovodi Zvezdu u vođstvo.

28. minut - 42:42 - Trojka Ćovića za izjednačenje.

27. minut - 42:39 - Veličković daje dva bacanja.

27. minut - 40:39 - Asistencija Čovića, Perperoglu pogađa zicer.

27. minut - 40:37 - I Gagić na drugoj strani upisuje jedan poen.

27. minut - 39:37 - I Cirbes "polovičan" sa linije penala.

26. minut - 39:36 - Posle 17 uzastopno promašenih trojki, pogodio je Lazić!

25. minut - 39:33 - Trojka Veličkovića.

24. minut - 36:33 - Partizan na faul od bonusa. Faje daje jedno slobodno bacanje.

24. minut - 36:32 - Crno-beli više od tri minuta nisu dali koš, a onda je to učinio Renfro.

23. minut - 34:32 - Rivers posle prodora za seriju Zvezde 5:0.

22. minut - 34:30 - Odžo je jedini strelac u obe ekipe u drugom poluvremenu.

21. minut - 34:28 - Odžo daje jedno slobodno bacanje na startu drugog poluvremena.

21. minut - 34:27 - Prekid meča zbog bakljade Grobara.

Druga četvrtina:

20. minut - 34:27 - Lendejl ubacuje sa zvukom sirene na kraju prvog poluvremena za maksimalnih "plus sedam".

20. minut - 32:27 - Marinković daje oba bacanja posle TREĆEG FAULA Berona.

19. minut - 30:27 - Prvi poeni Lendejla iz igre.

19. minut - 28:27 - Beron promašuje trojku, ali Dobrić posle ofanzivnog skoka poentira.

19. minut - 28:25 - Dve trojke Nikolića u kratkom periodu! Tomić traži minut odmora.

18. minut - 25:25 - Perperoglu na jednoj, pa Marinković na drugoj pogađaju.

17. minut - 23:23 - Perperoglu promašuje oba bacanja, a Nikolić na drugoj strani daje trojku za izjednačenje.

16. minut - 20:23 - Sada i Davidovac daje "dva plus jedan", Trinkijeri zove tajm-aut.

14. minut - 20:20 - Kontra Zvezde, Simanić poentira pod faulom, a onda i daje dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 20:17 - Perperoglu je u seriji, precizan je i sa penala.

13. minut - 20:15 - Trojka Jaramaza!

13. minut - 17:15 - Čović asistira, Cirbes polaže.

12. minut - 17:13 - Perperoglu vezuje četiri poena.

12. minut - 17:11 - Trojka Marinkovića za eksploziju oduševljenja na tribinama.

11. minut - 14:11 - Perperoglu se "upisuje".

11. minut - 14:9 - Posle pregledanog snimka, sudije su Perperogluu dosudili nesportski prekršaj, zbog udaranja Zagorca laktom. Zagorac je dao samo jedno bacanje, i to je bio jedini poen crno-belih u ovom napadu.

Prva četvrtina:

10. minut - 13:9 - Trojka Zagorca sa zvukom sirene!

10. minut - 10:9 - I Lendejl polovičan sa linije penala.

10. minut - 9:9 - Prvi poeni Berona.

9. minut - 9:7 - Stefan Janković daje samo jedno bacanje.

9. minut - 8:7 - Cirbes prekida Zvezdin šestominutni "post".

9. minut - 8:5 - Si precizan sa linije penala.

8. minut - 6:5 - Si sam pod košem.

7. minut - 4:5 - Posle pet minuta bez koša, pogodio je Veličković.

2. minut - 2:5 - Evo i prve trojke večeras - Faje.

1. minut - 2:2 - Rivers je izjednačio.

1. minut - 2:0 - Gagić je prvi strelac.

1. minut - Utakmica je počela.

18:58 - Svašta letelo po terenu pri predstavljanju košarkaša Zvezde

18:53 - Policija se pomera da bi stalo više navijača

18:51 - Pionir pun, a ispred hale više od 1.000 navijača!

15:49 - Ovacije za Trinkijerija

18:43 - Vruć doček za crveno-bele, ovacije za crno-bele

18:35 - Veličković igra, Reglend ne

Od košarkaša povređenih u prethodnom "večitom derbiju" Novica Veličković se našao u timu Partizana, ali Zvezda će igrati bez Džoa Regledna.

18:30 - Zagrevanje Grobara

Zvezda vodi 1:0 u seriji, jer je prvi meč dobila posle produžetka rezultatom 106:101. Za plasman u finale potreban joj je još jedan trijumf. Crno-beli danas igraju kako bi obezbedili "majstoricu", koja bi bila na programu sledeće subote.

Po jedan igrač iz oba tabora je bio neizvestan za nastup u današnjem duelu, zbog povreda zadobijenih u prvom meču - Novica Veličković i Dž Reglend.

"Deluje mi kao da smo boksu... Prva rudna, oni su dobili. Sad se igra druga runda. Moramo ući jače, bolje, pametnije. Ali moramo biti izuzetno pametni, jer kao i boksu ako si agresivan daješ prostora da dobiješ udarac. Što znači da moramo igrati, čvrsto, pametno. Bili su favoriti pre 1:0, a sad su još veći. Ali nećemo se dati", rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri.

Strateg Zvezde Milan Tomić ne obazire se na vođstvo svog tima u seriji.

"To što vodimo 1:0 ništa ne znači. Moramo da budemo spremni i da odigramo mnogo kvalitetnije na njihovom terenu, pred njihovim navijačima, da nema tih sitnih grešaka i padova u igri tokom 40 minuta da bismo mogli da dobijemo i da se plasiramo u finale", rekao je Tomić novinarima na Malom Kalemegdanu.

Drugi polufinalni par plej-ofa čine Cedevita i Budućnost. Zagrepčani su prvi meč kao domaćini dobili 90:83, revanš će se igrati sutra u Podgorici (19.00).