PALA JE LOKOMOTIVA U GROTLU PIONIRA: Partizan posle drame savladao Ruse i ostao neporažen u Evrokupu! (KURIR TV)

EVROKUP

Košarkaši Partizana nakon brutalno dobro odigrane završnice savladali su ekipu Lokomotive u četvrtom kolu Evrokupa - 80:71! U fenomenalnoj atmosferi prepunog Pionira, nošeni navijačima koji su 40 minuta uglas pevali i bodrili miljenike, crno-beli stigli su do jako važne pobede.

Ekipa Andree Trinkijerija ovom pobedom napravila je veliki iskorak ka plasmanu u narednu fazu Evrokupa.

Fenomenalnu partiju pružio je Tomas Rašon sa 16 poena, a pratili su ga Jaramaz i Zagorac sa po 10 poena. U ekipi Lokomotive istakao se Sem Deker i Vil Kamings postigli su po 17 poena.

Partizan ima maksimalan učinak posle četiri utakmice, pa se tako nalazi na prvom mestu, dok je Lokomotiva druga sa po dva trijumfa i poraza.

Crno-beli su od početka meča nametnuli svoj ritam i poveli. Imao je Partizan pet poena prednosti u prvoj deonici, Lokomotiva je prišla na minus jedan, imala šansu i da povede, ali su izabranici Andree Trinkijerija na prvi odmor otišli sa šest poena viška.

Sjajnom odbranom i nakon trojke Birčevića Partizan je u drugoj četvrini stigao i do prve dvocifrene prednosti (31:21). Domaći igrači su nakon toga promašili i nekoliko zicera i tako propustili šansu da tu prednost i uvećaju, da bi Lokomotiva sa dve vezane trojke, Kamingsa i Kalnijetisa, prišla na šest poena, kolika je bila bila razlika i na poluvremenu (41:35).

Lokomotiva je mnogo bolje počela drugo poluvreme, pa je četiri minuta pre kraja treće četvrtine i povela (47:48), prvi put još od početka meča. Ruski tim je potom stigao i do šest poena prednosti (50:56), ali se Partizan vratio u igru. Poeni Gordića i trojka Pejdža vratili su Partizanu vodjstvo (57:56), ali je Lokomotiva na poslednji odmor otišla sa poenom prednosti.

Predvodjen Tomasom, Partizan je na početku poslednje četvrtine na svom kontu imao plus devet (70:61). Lokomotiva se, medjutim, nije predavala pa nakon sa osam vezanih poena Kamingsa prišla na samo poen zaostatka.

Seriju Kamingsa prekinuo je Tomas sa linije za slobodna bacanja, a isti igrač je na dva minuta pre kraja zakucavanjem doneo crno-belima prednost od sedam poena (78:71) i tako najavio pobedu svog tima pred prepunim Pionirom.

1 / 16 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj meča!

39. minut - 80:71 - Ludačko zakucavanje Mozlija!

38. minut - 78:71 - Pejdž pogađa i uvećava prednost Partizana, a onda i Rašon Tomas zakucava. Grobari u transu, ludnica u Pioniru.

37. minut - 72:71 - Vilijams pogađa zicer posle greške Partizana. Tajm-aut Trinkijeri.

37. minut - 72:69 - Rašon Tomas pogađa sa penala.

35. minut - 70:67 - Lokomotiva se vraća posle grešaka Partizana. Penalima do egala!

34. minut - 70:61 - Rašon Tomas ponovo pogaša i vraća veću prednost Partizanu.

33. minut - 68:61 - Mozli pogaša, Grobari u transu.

32. minut - 65:61 - Pogaša Rašon Tomas uz faul.

31. minut - 62:60 - Rašon Tomas na jednoj, Kamings na drugoj.

TREĆA ČETVRTINA:

Zavšrena je treća četvrtina.

29. minut - 57:58 - Brajant pogađa sa penala i vraća prednost Lokomotivi!

28. minut - 55:56 - Trojka Pejdža, tajm-aut gosti. Ludnica u Pioniru

28. minut - 52:56 - Gordić prekida crnu seriju!

27. minut - 50:53 - Sem Deker sa penala vraća prednost gostima.

26. minut - 49:48 - Janković sa penala vraća prednost Partizanu.

26. minut - 47:48 - Sem Deker pogađa i Lokomotiva vodi u Beogradu. Tajm-maut Trinkijeri.

26. minut - 47:46 - Kalnietis ponovo pogađa!

25. minut - 47:43 - Brz koš Mozlija iz kontre!

24. minut - 45:41 - Zagorac 10. poenom prekida crnu seriju!

23. minut - 43:41 - Vilijams ponovo pogađa!

21. minut - 43:37 - Vilijams pogađa prvi koš u nastavku. Na drugoj strani Jaramaz.

Počelo je drugo poluvreme!

DRUGA ČETVRTINA:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - 41:35 - Promašio je Zagorac trojku za kraj prvog poluvremena!

19. minut - 41:34 - Zagorac pogađa iz okreta!

19. minut - 39:34 - Kalnietis pogaša trojku. Lokomotiva se ponovo vraća!

18. minut - 39:31 - Daleka trojka Kamingsa!

18. minut - 39:28 - Prvi koš Rašona Tomasa na meču!

17. minut - 37:28 - Pogađa Gordić u svom stilu. Tajm-aut Trinkijerija.

Grobari skandiraju Draganu Milosavljeviću, bivšem kapitenu.

Transparent Grobara za preminulog navijača Gorana Klještana - Bosketa!

16. minut - 35:23 - Novi koš Birčevića, Grobari u transu. Lokomotiva opet traži tajm-aut.

15. minut - 33:21 - Sjajno zakucavanje Nikole Jankovića!

Na tribinama su i fudbaleri Partizana Bojan Ostojić i Nemanja Miletić koji su došli da podrže košarkaše.

13. minut - 31:21 - Trojka Birčevića, prva dvocifrena prednost Partizana na meču. Gosti traže tajm-aut.

12. minut - 28:21 - Rusi sa linije penala se drže u meču. Jaramaz lako pogaša na drugoj strani.

11. minut - 26:18 - Novi koš Birčevića, prvi u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

Završena prva četvrtina!

9. minut - 24:18 - Posle ofanzivnog skoka Birčević sa penala ubacuje svoje prve poene na meču.

9. minut - 19:18 - Vil Kamings vraća Lokomotivi egal.

8. minut - 18:16 - Lokomotiva se sa penala vraća u meč i smanjuje zaostatak.

7. minut - 16:13 - Pejdž ubacuje svoje prve poene na meču.

6. minut - 14:11 - Šesti poen Zagorca na meču.

Pogledajte atmosferu na tribinama Pionira pred početak meča, sve ''gori''.

6. minut - 10:9 - Trojka Jaramaza, pa koš Dekera na drugoj strani.

5. minut - 7:5 - Zagorac vraća prednost Partizanu.

4. minut - 5:5 - Zakucavanje Jankovića za egal.

3. minut - 3:5 - Dragan Apić ubacuje svoje prve poene na meču. Bivši igrač FMP-a i Crvene zvezde.

Na tribinama je i i Stefan Janković, bivši igrač Partizana.

1. minut - 2:3 - Prvi koš za goste postiže Obrajant.

1. minut - 2:0 - Nikola Janković postiže prvi koš na meču!

1. minut - Utakmica je počela!

Ludnica u Pioniru!

Ovo su sastavi ekipa!

Grobari pristižu na meč!

Košarkaši Partizana ne znaju za poraz u Evrokupu, a večeras je pred njima najteži zadatak - Lokomotiva Kubanj!

Crno-beli će biti kompletni jer se na klupu vraća trener Andrea Trnikijeri, koji je imao zdravstvenih problema u Baru i nije bio u stanju da vodi meč. Sjajno ga je odmenio Vlada Šćepanović, pa Partizan u pobedničkom duhu dočekuje jednog od glavnih favorita za osvajanje titule. Biće to pravi derbi.

- Igramo protiv jednog od glavnih kandidata za osvajanje Evrokupa. Tek nam je druga utakmica u Beogradu od početka sezone u svim takmičenjima, mnogo smo vremena proveli na putovanjima. Radujemo se što ćemo igrati pred punom dvoranom naših navijača i daćemo sve od sebe da pružimo dobru predstavu protiv teškog protivnika - rekao je Italijan.

Ognjen Jaramaz je od početka sezone jedna od udarnih igala spoljne linije crno-belih. Mladi bek pokazuje visok potencijal.

- Teška utakmica je pred nama. Lokomotiva ima sjajan tim s mnogo iskusnih igrača i sigurno su jedan od najjačih sastava u čitavom Evrokupu. S druge strane, mi smo sezonu u ovom takmičenju počeli veoma dobro i verujem da smo u stanju da se nosimo sa svim izazovima - poručio je Jaramaz.