MAŠINERIJA CSKA PREGAZILA ZVEZDU!  Crveno-beli parirali, pa se totalno raspali! (VIDEO)

EVROLIGA

MAŠINERIJA CSKA PREGAZILA ZVEZDU! Crveno-beli parirali, pa se totalno raspali! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi u Moskvi u okviru 14. kola Evrolige od domaćeg Cska sa 100:74

Crveno - beli su bili u igri sve do sredine treće četvrtine i dostojno parirali aktuelnom šampionu Evrope.

Prva četvrtina je bila veoma efikasna, sve do sredine te deonice gledali smo rezultatsku klackalicu, da bi nakon toga usledila bolja igra Moskovljana koji su četvrtinu završili sa pet poena prednosti - 26:21.

Poenima Strelnijeksa i sjajnog Majka Džejmsa početkom druge četvrtine, CSKA je održavala prednost, da bi ona u nastavku bila i dvocifrena. Zvezda je zahvaljujući trojkama Davidovca, asistencijama Čovića i skoku Kuzmića ostala u igri do kraja poluvremena, da bi se na odmor otišlo prednošću domaćina od osam poena - 52:44.

Početkom treće četvrtine, "crveno-beli" su se u potpunosti rezultatski vratili u meč dvema trojkama koje je pogodio Beron, u jetnom trenutku čak i poveli, no Rusi su uz pomoć nekoliko mini-serija brzo vratili dvocifrenu prednost u finišu treće četvrtine - 76:62. Zvezdina igra se u potpunosti raspala u poslednjoj deonici kada je CSKA dosta lagano povećao prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 100:74. Šakota je na šest minuta do kraja meča u kratkom vremenskom roku dobio dve tehničke greške, pa je bio isključen sa utakmice. Najraspoloženiji je bio sjajni Majk Džejms sa 29 poena, a ispratili su ga Bolomboj sa 17, Kurbanov sa 11 i Hilijard sa 10 postignutih poena. U redovima Zvezde, Dejan Davidovac je postigao 17 poena, dok je osim njega jedino još Beron imao dvocifreni učinak sa 14 postignutih poena.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - Lepa akcija i poeni Kuposa za ubedljivih 98:71

36. minut - Hilijard se razigrao 89:65

35. minut - Šakota dobio dve tehničke greške jednu za drugom, isključen do kraja meča

32. minut - Antonov,polaganje 80:62

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Novi poeni Džejmsa uz faul,siguran sa penala 69:60

27. minut - Deveta asistencija Čovića na meču, ovog puta za Simanića 62:58

26. minut - Trojka Kurbanova 59:56

24. minut - Simanic poentira iz kontre, pa potom postiže trojku u sledećem napadu 54:55

21. minut - Trojka Berona 52:47

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Još dve trojke nestvarnog Džejmsa , pa Faje uz zvuk sirene 52:44

19. minut - Trojka sjajnog Majka Džejmsa 46:38

18. minut - Gist iz okreta sa distance 43:38

17. minut - Sjajna akcija CSKA, polaganje Hajnsa 43:34

16. minut - Nova trojka vrlo zapaženog Davidovca 41:34

14. minut - Poeni Gista iz odbojke, uzvraća Bolomboj 34:28

12. minut - Trojka Davidovca 29:26

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Strelnieks poentira nakon sjajnog prodora, kraj prve četvrtine 26:21

9. minut - Lazić, trojka za izjednačenje 21:21

7. minut - Džejms dominira,13 poena, 21:16

4. minut - Kuzmić i Čović sjajno sarađuju,na drugojh strani dominira Džejms. Zvezda odlično počela 10:11

1. minut - Trojka Kurbanova, pa Lazic poentira nakon prodora 3:2

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekao je u najavi utakmice da njegovoj ekipi neće biti lako protiv "armejaca", ali da će dati sve od sebe da svojim protivnicima otežaju posao.

"CSKA je prvak Evrope, nije velika razlika u odnosu na tim od prošle sezone. Po rezultatima može da se kaže da su trenutno slabiji, ali to ne znači da neće dosegnuti formu iz prošle godine kada su bili najbolji na Fajnal foru. Analizirajući igru, oni su ekipa koja u nekim momentima igra odbranu i napad gotovo perfektno i predstavljaju model ostalim timovima kako se to radi. Sigurno nam neće biti lako, ali ćemo i mi probati da im otežamo posao ", rekao je Šakota za klupski sajt.

Kapiten Zvezde Branko Lazić kazao je da motiva u Evroligi nikada ne nedostaje i da je na njemu i njegovim saigračima da poprave utisak posle poraza od Zadra u ABA ligi.

"Nadam se da ćemo odreagovati kako treba i da ćemo se konačno 'dozvati pameti' jer je stanje alarmantno što se tiče igre i nekih rezultata. Dakle, prva želja je da odigramo kako treba i da iskoristimo priliku za pobedu, ako se ukaže", rekao je Lazić.

On je kazao i da ova utakmica dolazi u nezgodnom trenutku za crveno-bele.

"CSKA je ekipa koja redovno igra Fajnal for, osvojili su Evroligu ove sezone, imaju mnogo izvanrednih pojedinaca, uz to igraju na domaćem terenu. Ovaj meč dolazi u nezgodnom momentu, ali moraćemo da odigramo zaista snažnu, pametnu i timsku odbranu, kako bismo imali čemu da se nadamo", rekao je Lazić.

Crvenu zvezdu ove nedelje očekuje dupli evroligaški program, pošto će po povratku iz Moskve ugostiti grčki Olimpijakos.

Nakon 13. kola Crvena zvezda je na deobi 12 pozicije sa pet pobeda i osam poraza, CSKA je na šestom mestu sa osam pobeda i pet poraza.