CRNO-BELI POBEDOM ZAVRŠILI GRUPNU FAZU: Partizan na krilima Tomasa i sjajnom igrom u 3. četvrtini savladao Veneciju u Italiji!

evrokup

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u gostima ekipu Venecije sa 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14), u odloženoj utakmici sedmog kola Grupe A Evrokupa.

Partizan, koji je već ranije obezbedio Top 16 fazu Evrokupa, prvi deo takmičenja je završio sa šest pobeda i četiri poraza.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Rašon Tomas sa 17 poena, Ognjen Jaramaz je dodao 12, dok su Markus Pejdž i Uroš Trifunović ubacili po 11. U poraženom timu najbolji je bio Mičel Vat sa 21 poenom.

U meču bez rezultatskog značaja, Partizan je tokom celog prvog poluvremena bio u zaostatku, imala je Venecija i plus 11 na početku treće četvrtine, ali su crno-beli nakon toga odigrali sjajno i preokrenuli rezultat.

Bolja energija, bolja odbrana, kontrola skoka, manje izgubljenih lopti doneli su Partizanu seriju 21:0 i vodjstvo od 55:43 nakon čega su crno-beli mirno priveli meč kraju.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 59:79 - Do kraja meča crno-beli su samo uspeli da uvećaju prednost stečenu u trećem kvartalu i tako dođu do ubedjive prednost iako su u jednom trenutku gubili sa čak 11 poena razilike.

37. minut - 55:72 - Deveti poen Jaramaza, ovog puta sa penala.

36. minut - 53:70 - Novi laki poeni Mekintajera, raste prednost crno-belih!

35. minut - 53:68 - Trojka Jaramaza, njegov 7. poen na meču.

33. minut - 51:60 - Nova trojka crno-belih koji iskusno sada čuvaju prednot stečenu sjajnom igrom u trećem kvartalu.

31. minut - 45:57 - Prvi koš u ovom kvartalu psotiže Janković.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 45:55 - Tonut uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

30. minut - 43:53 - Neverovatna igra crno-belih, trojka Trifunovića.

29. minut - 43:50 - Novi koš Pejdža, njegov 11, Tomas je ubacio 17. Najveća prednost Partizana na meču.

28. minut - 43:44 - Trojka Pejdža, Partizan vodi.

27. minut - 43:39 - Trojka Tomasa, pa onda i dva plus jedan Rašona za povratak Partizana.

26. minut - 43:36 - Novi koš Tomasa, njegov 10 poen na meču.

24. minut - 38:34 - Rašon Tomas pravi mini seriju i vraća Partizan.

23. minut - 38:30 - Trojka Dangubića, prvi koš Partizana u nastavku.

23. miunt - 38:27 - Raste prednost domaćih.

21. minut - 36:27 - Domaći trojkom otvaraju utakmicu.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 33:27 - Nakon polaganja Tomasa, pogodio je Mekintajer sa penala za kraj prvog poluvremena u Italiji.

19. minut - 30:23 - Trojka Šapela.

18. minut - 27:23 - Dangubić sa penala smanjuje zaostatk crno-belih u Italiji.

15. minut - 25:20 - Partizan se polako vraća, sjajna minutaža Trifunovića.

13. minut - 23:17 - Jaramaz smanjuje zaostatak crno-belih.

12. minut - 23:13 - Kazarin čuva prednost domaćih.

11. minut - 21:11 - Bot pogađa uz faul za dvocifrenu prednost domaćih.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 18:11 - Trojka Derpola uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 13:11 - Janković prekida seriju promašaja i posle skoro 5 minuta postiže koš iz igre za Partizan.

7. minut - 11:8 - Serija promašaja na obe strane, Partizan u problemu sa realizacijom.

5. minut - 9:6 - Posle novih poena Pejdža, na drugoj strani dva lagana koša Totua.

4. minut - 5:3 - Mini serija Tonuta za prednost domaćih.

1. minut - 2:3 - Prvi koš za Partizan postiže Markus Pejdž.

Košarkaš Partizana Markus Pejdž rekao je da je predstojeća utakmica protiv Venecije važnja za njegov tim kao odrednica za nastavaka takmičenja u Evrokupu i regionalnoj ligi.

"Dobra je prilika pred nama da izađemo na teren snažno i da pokažemo sve ono što smo tokom ove pauze radili na treningu. Iako smo obezbedili plasman u Top 16, ova utakmica je važna za nas kao odrednica za nastavak takmičenja u Evrokupu i regionalnoj ligi", izjavio je Pejdž, prenosi klub.

Košarkaši Partizana, koji su ranije obezbedili plasman u Top 16 fazu u utorak gostuju Veneciji u odloženom meču Evrokupa i tom utakmicom stavljaju tačku na 2020. godinu.